Elmaradt bajnoki

2019.01.10. 20:27

Hozta a kötelezőt a HVSE futsalcsapata

A sereghajtó Rubeola vendégeként aratott magabiztos győzelemmel tudta le a 10. fordulóból elmaradt bajnoki pótlását a Kútháza-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata.

Sásdi Bálint jól védte a Haladás kapuját – és még egy gólt is rúgott

Rubeola FC Csömör–Kútház Haladás VSE 2-4 (1-2). – Csömör, néző, NB I-es futsalmérkőzés, vezette: Futó, Apkó (Kiss).

Csömör: Varsányi – Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa. Csere: Németh M., Tősér, Beke, Viz, Várkonyi, Varsányi, Miletics, Fisher. Edző: Takó Csaba.

HVSE: Sásdi – Hajmási, Simic, Dróth, Vas. Csere: Gyimesi, Matyi (kapusok), Horváth P., Sipos G., Mendes, Péter. Edző: Sziffer András.

Gólszerzők: Husz 2 (8., 31.), illetve Hajmási 2 (11., 29.), Vas (19.), Sásdi (39.).

A sereghajtó, rossz formában lévő Csömör vendégeként a kötelező győzelemért lépett pályára a Haladás. A vasiaktól az eltiltott Michel hiányzott – a visszatérő Vidák pedig még nem játszhatott.

Körülményes játékkal, kihagyott helyzetekkel nyitott a HVSE, amit büntetett a házigazda, megszerezte a vezetést. A belelkesült Csömör szívósan védekezett, roppant agresszívan játszott és remekül kontrázott. Nem adta olcsón a bőrét – bizony kellett védenie Sásdinak. Aztán rendezte sorait a Haladás, pontosabb, gólerősebb játékra váltott, átvette az irányítást, a vezetést. A második játékrész közepén, Hajmási második gólja után úgy tűnt, hogy korán eldől a mérkőzés (29. perc: 1-3). Ám a Rubeola vészkapusjátékra váltott, egy megpattanó góllal szépített, és szorossá tette a hajrát. A vasiaknak lett volna lehetőségük betalálni, de kihagyták a helyzeteiket, így egészen a 39. percig kellett várni a döntésre, amikor is egy labdaszerzés után Sásdi rúgott egész pályás gólt. Ha nem is könnyedén, de győzött a Haladás.

Sziffer András: A kötelező győzelmek mindig nehezek – de a lényeg az, hogy begyűjtöttük a három pontot. A megszokottnál kicsit lassabban játszottunk, vétettünk hibákat, gyenge volt a helyzetkihasználásunk is, így megszenvedtünk. De ennyivel jobbak voltunk, összességében megérdemelten nyertünk.

A Haladás legközelebb január 16-án játszik, a magyar kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Debrecen vendégeként lép pályára.