2019.10.04. 21:39

Szoros meccsen nyert a Körmend Sopronban

Hullámzó teljesítményt nyújtott az Egis Körmend kosárcsapata Sopronban. A piros-feketék megint igen szoros meccset vívtak a hűség városában, végül négy ponttal nyertek. A vasiaknál sokat tett a győzelemért az amerikai légós, Jordon Varnado.

Tóth Judit

A vasiaknál sokat tett a győzelemért az amerikai légós, Jordon Varnado.

Fotó: Szendi Péter

Jól kezdte a találkozót a Sopron, egy 10-0-ás rohammal állva hagyta a Körmendet. Rivers és Pitts is pontosan tüzelt a triplavonaltól, a vasiaknál viszont nem ment a pontszerzés. Varnado szenvedte össze az első körmendi kosarat, amit még megtoldhatott egy büntetővel. Felébredtek közben a többiek is, bő egy perc alatt 10-8-ra zárkózott a Zollner-csapat. Végülis Kastrati büntetőivel billent az eredmény a vendégek javára (12-13). Taylor közben mellé húzott egy zsákolást, a rontott dobásból a Sopron jutott helyzethez, amit Pitts természetesen kihasznált. A negyed utolsó percében egálra hozta az eredményt az SKC, de Ferencz hidegvérrel hozta a specialitását, a triplát, erre Pitts csak egy duplával tudott válaszolni. Egy ponttal vezetett a Körmend az első kisszünetre (20-21).

A második etap elején rögtön visszavette a vezetést a Sopron (25-21). Nagy erőket mozgósított védekezésben Sabáli Balázs csapata, a meccs eleji körmendi rövidzárlat megismétlődött most is. A 16. percben fordult a kocka, a Sopron kapkodott, labdákat adott el és a dobásai sem ültek annyira. Ezt kihasználta a piros-fekete együttes (27-31). Varnado volt igen aktív a Körmendnél, bár büntetői felemásra sikerültek. A negyed hajrájára megtáltosodott a vasi együttes és elhúzott tíz ponttal, amihez a hazaiak tétován asszisztáltak (32-42).

A nagyszünet után gyorsította az iramot a vendégcsapat. Továbbra is Varnado volt a főszereplő, hamar tíz pont fölé ugrott a körmendi előny (36-51). A negyed közepére újra tízen belülre került a Sopron (44-53), majd Pitts triplájával tovább faragott a hátrányból a hazai alakulat. Carter zsákolásával meg egyenesen ott volt a Körmend nyakán a soproni fél (49-53).

A vasiaknál sokat tett a győzelemért az amerikai légós, Jordon Varnado

Nem dőlhetett hátra a körmendi együttes, mert ellenfele csaknem beérte a záró játékrészre (55-59). Az utolsó negyedet Thompson nyitotta egy triplával, aggasztó lett a vendégek helyzete (58-59). Pitts vitte a hátán a soproni csapatot, de volt tartása a Körmendnek és megint növelni tudta a különbséget (61-69).

Az utolsó öt perc nagyon lassan telt el, szabálytalanságok és büntetők törték meg többször is a mérkőzést. A 38. percre igen közel ért ellenfeléhez az SKC (75-78). Ferencz a legjobbkor dobott egy triplát, ezzel eldőlni látszott a találkozó. Igaz, hogy a meccs vége előtt 45 másodperccel háromra feljött a Sopron Rivers triplájával (80-83), de fordítani nem tudott. A Körmend behúzta az első idegenbeli meccset ebben az idényben, nem hiába kísérte el népes szurkolótábora a hűség városába.

Sopron KC – Egis Körmend 80-84 (20-21, 14-21, 21-17, 25-25)

Sopron, 1450 néző, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Farkas G., Major Á.

Sopron: PITTS 24/6, THOMPSON 26/3, Takács-, Rivers 10/6, Carter 8 Csere: Jones 6, Supola 6/3 Molnár-. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

Körmend: Turner 11/6, Oroszi-, EDWARDS 12, VARNADO 28/12, Keller 10. Csere: Ferencz 8/6, Taylor 6, Kastrati 6, Németh Á. 3 Vezetőedző: Matthias Zollner.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 10-0. 7. perc: 12-17. 15. perc: 27-23. 18. perc: 31-32. 23. perc: 36-49. 27. perc: 49-55. 34. perc: 61-68. 38. perc: 73-78.

Kipontozódott: Supola (37.), illetve Keller (39.)