futás

2019.12.05. 21:14

Borbély, Purgai abszolút első lett Lentiben

Két SZoESE-s futó, Borbély Sándor, illetve ­Purgai Evelyn is abszolút győzelmet szerzett a Fuss át az őszből a télbe! elnevezésű versenyen.

Fotó: Borbély Sándor

Lentiben, az Iszkiri Futóklub által szervezett versenyen több mint 450 futó állt rajthoz különböző korosztályokban és távokon. A legnépszerűbb a 11,3 km-es középtáv volt, melyen 111-en indultak. Nemcsak kategóriájában lett első, hanem az abszolút győzelmet is a SZoESE versenyzője, a szentgotthárdi Borbély Sándor szerezte meg. Félmaratonon 73 induló volt, a hölgyeknél Purgai Evelyn diadalmaskodott, aki szintén a SZoESE sportolója.

A képen ifj. Borbély Sándor és Purgai Evelyn Fotó: Borbély Sándor

A vasi eredmények. Gyermek, 800 m. 9–12 év, lány: 1. Rónai Zsófi (Szentgotthárd). 2,5 km. 9–12 év, lány: 1. Mihályfi Jázmin (Magyarlak), 2. Kapitány Gréta (Magyarlak), 3. Köbli Boglárka Anna (Szentgotthárd). Felnőtt, 5 km. Férfi, 22–38 év: 2. Kovács Balázs (Szentgotthárd). 51+ év: 3. Borbély Sándor (Szentgotthárd). 11,3 km, 20–38 év: 1. ifj. Borbély Sándor (SZoESE). 39-50 év: 3. Rosta Csaba (Szombathely). 51+ év: 3. Tamaskó Csaba (Őriszentpéter). 21 km. Női, 18-30: 1. Purgai Evelyn (SZoESE). Férfi, 51+ év: 3. Borbás Tibor (Táplánszentkereszt).