2019.12.21. 16:11

Magabiztos győzelemmel tudta le a Paks elleni rangadót a Falco – galériával és videóval

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 11. fordulójának rangadóján a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely biztosan verte a vendég Paksot.

Fotó: Cseh Gábor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 92-76 (24-20, 27-18, 16-16, 25-22). – Szombathely, 2750 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T., Tőzsér D., Frányó P.

Falco: Hooker 9/3, Curry 13/6, Benke 14/9, Filipovity 5, Reddic 4. Csere: Perl 12, Váradi 9/3, Washington 15/15, Lake 11, Bíró –, Krivacevic – Edző: Gasper Okorn.

ASE: Evans 14, Faust 12/3, Coleman 17/12, Putney 8/3, Lóránt 8. Csere: Kovács 9/9, Jackson 6, Kiss 2, Velkey – Edző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2-4, 7. perc: 13-15. 11. perc: 29-20. 15. perc: 35-32. 17. perc: 46-34. 20. perc: 51-38. 25. perc: 57-42. 30. perc: 67-54. 33. perc: 79-63. 37. perc: 89-68.

Kipontozódott: Jackson (38.).

Az éllovas, címvédő Falco fogadta a remek szezont futó, a mérkőzésnek a harmadik helyről nekiveselkedő Paksot. A vendégeknél a talpsérüléssel bajlódó Nick Faust végül vállalta a játékot, hazai oldalon sem akadt hiányzó.

Kihagyott dobásokkal kezdtek a felek. A Paks még csak be-betalált a folytatásban, a Falco viszont gyenge támadójátékkal nyitott. Reddic szerezte az első hazai duplát a 3. percben (2-4). Aztán rendezte sorait a házigazda, felpörgette a tempót, fordított. De csak egy pillanatra. Váltott vezetést láthattak a szurkolók. Nem tudta magához ragadni az irányítást a házgazda – nem volt rendben ugyanis a védekezése, szinte minden paksi támadás ponttal zárult (7. perc: 13-15). Perl remekül szállt be a mérkőzésbe, a vezérletével azért csak megnyerte az első negyedet a Falco.

A második etapot viszont 5-0-s rohammal kezdte a házigazda. Váradi triplája után, mielőtt elérete volna a tíz pontot a hazai fór, időt kért a paksi kispad (11. perc: 29-20). Hiába, lendületben maradt a Falco, jó ritmusban járt a labda, ültek a dobások, kezdett meglépni a házigazda. De elég volt néhány kihagyott ziccer hazai részről, amiből tudott gyors leindításokat vezetni a Paks, és szinte eltüntette a hátrányát (15. perc: 35-32). Most a házigazda kért időt – majd Váradi állt a Falco élére. Állva is hagyták ellenfelüket a szombathelyiek, ismét megléptek (17. perc: 46-34). Keményedett a csata, kapaszkodott megint az ASE. De ekkor már érezhetően a Falco diktálta a tempót, uralta a palánk alatti területet, gyorsabban pontosabban játszott, végül magabiztos, 13 pontos előnnyel vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 51-38).

Hooker triplája nyitotta a második félidőt – és nagyon úgy tűnt, hogy a Falco gyorsan le akarja rendezni a mérkőzést. Gyorsan játszottak, remekül dobtak a szombathelyiek, az ellenfélnek csupán felvillanásai voltak – a különbség egyre nőtt. Már közel 20 pont volt a csapatok között, amikor Dzunics mester maga köré gyűjtötte tanítványait (26. perc: 61-42). Egyszerűen nem tudott mit kezdeni a Paks a Falco stabil védekezésével. De az etap hajrájában behullott több paksi tripla is, így a vendég visszajött a mérkőzésbe (30. perc:

67-54).

A negyedik negyedben azonban már nem engedte közelebb a Paksot a sárga-fekete alakulat. Sőt, miután a remek napot kifogó Washington elsüllyesztette a vendégek kosarában a negyedik és ötödik hárompontosát is, megint nőtt a különbség. A 37. percre már 21 pont volt a két csapat között. Még megpróbálkozott egy hajrával az ASE, de a Falco magabiztos sikerét nem tudta veszélyeztetni. A címvédő kiegyensúlyozott teljesítménnyel szerezte meg újabb, immár 11. győzelmét a bajnoki alapszakaszban.

A mérkőzés egyik legjobb pillanatát, ahogy a vendégek egyik védője lendületesen letarolta az operatőrt és megmentette a kamerát, kétféleképp is megnézhetjük: