2019.12.03. 21:05

Szép körmendi győzelem a Sencur ellen

A KK Sencur fiatalított kerettel érkezett az Egis Körmend kosárcsapatához, így az Alpok Adria Kupa első csoportkörének negyedik fordulója kiegyenlített küzdelmet hozott. A végén a házigazda örülhetett.

Tóth Judit

Takács Kristóf kiválót nyújtott, 25 pontot szerzett

Fotó: Szendi Péter

Három idegenbeli vesztes mérkőzés után először szerepelt hazai pályán a Körmend az Alpok Adria Kupa idei

sorozatában. A szlovén Sencur volt a vendége a Rába-parti együttesnek, amelynek volt törlesztenivalója, hiszen októberben húszpontos vereségbe futott bele Szlovéniában (88-68).

Az első két pont az Egis Körmendé volt, Németh Ákos büntetőzhetett, de aztán alaposan bekezdett a Sencur. A javarészt szintén fiatalokból álló szlovén együttes gyorsan átvette a vezetést és fokozatosan növelte előnyét. Szellős volt a házigazda védekezése, ez kedvezett a vendégnek,

Brkic élt igen jól a meccsben, már az első negyedben tíz pontnál tartott. Ivkovic ennél is jobban állt az első tíz perc után, 11 pontjával a mezőny legeredményesebbje volt. A Körmend nehezebben vette fel a ritmust, éppen hogy átgördült tízen, de a vendég ekkor már húsz ponton túl járt. Németh Ákos tartotta a lelket a piros-feketékben. Duplával nyitott a vendég az első kisszünet után, de Kozma triplája szinte azonnal érkezett válaszként. Gyorsan jött egy Martineztől is, négy pontra zárkózott a Körmend (24-28). A 12. percre egyenlőre hozta az eredményt a piros-fekete alakulat (28-28). Ezután egálközelben mozgott az eredmény, Ivkovic és Németh Ákos volt nagy dobópárbajban.

Brkic minden labdát begyötört, így nem tudott megugrani a hazai együttes, de vezetett a negyed hajrájában (54-42). Az utolsó percben egyenlített és minimális előnyhöz is jutott a Sencur (46-47).

A második félidő elején a hazaiak mozdítottak először az eredményen és Kozma hárompontosával újra átvették a vezetést. Mégis a Sencur jutott át előbb a félszázon (49-51). Nem igazán tudtak elszakadni egymástól a felek, a Körmend hibái miatt néhány pontos előnye volt a szlovéneknek. Takács azonban bevarrt két hibátlan triplát, már a Körmend vezetett és ez a kis előny kitartott az utolsó negyedig (67-65). A záró felvonás elején leblokkolt a hazai csapat, mígnem Takács újabb hárompontosa megint lázba nem hozta a körmendi fiatalokat (70-71). A negyed hőse egyértelműen a Körmend legfiatalabbja, Takács volt, aki hat triplánál és összesen huszonöt pontnál járt. Kiélezett volt a végjáték, négypontos előnyét a Körmend az utolsó percig őrizte. Érsek két büntetője volt a toldás, amely nyert meccset és az Alpok Adria Kupa első győzelmét jelentette a körmendi fiataloknak.TJ

jegyzőkönyv

Egis Körmend–KK Sencur 85-79 (18-26, 28-21, 21-18, 18-14) Körmend, 500 néző, férfi kosárlabda Alpok Adria Kupa, csoportkör, 4. forduló.

Körmend: NÉMETH Á. 21/9, TAKÁCS 25/18, Oroszi 3/3, Martinez 11/3, Balogh 7. Csere: Kozma 9/6, Kelechi 7, Érsek 2, Kiss M. –. Vezetőedző: Patai Benjamin.

Sencur: IVKOVIC23/9, Novak 4, Markovic 11, Tesic 3, BRKIC 21. Csere: Radonjic 2, Znidar 2, Klenovsek 5/3, Cebulj 2, Sucur 6. Vezetőedző: Miljan Pavkovic.

Az eredmény alakulása 5. perc: 7-15. 9. perc: 16-24. 13. perc: 28-30. 17. perc: 41-38. 24. perc: 49-51. 27. perc: 60-60. 33. perc: 67-69. 36. perc: 75-73.