2020.01.02. 20:35

Az Ultrasé a Szilveszter Kupa

Az év végén sem maradtak kosárlabda nélkül a körmendiek, a 2019 utolsó előtti napján megrendezett hagyományos Szilveszter Kupát az Ultras csapata nyerte.

Tóth Judit

A győztes Ultras csapata

Fotó: VN/Gál László

Tizenharmadik alkalommal szervezte meg a Szilveszter Kupát Körmenden Gál László és Vaspöri Ádám. A kosárlabdatornára kilenc csapat adta le nevezését, amelyek három csoportban küzdöttek egymással kétszer 12 perces meccseken.

Eredmények: Vargovics–MTE 18 41-29, TATU HE HSE V Fusion–Sunrise 27-50, Szupperbike–Kiswire Warriors 43-23, Vargovics–100+ 34-37, TATU–Partizán OB 33-37, Szupperbike–Ultras 34-40, MTE 18–100+ 44-37, Sunrise–Partizán OB 54-43, Kiswire Warriors–Ultras 20-28. A döntőben a csoportelsők csaptak össze (Vargovics–Sunrise 44-49, Vargovics–Ultras 35-39, Sunrise–Ultras 18-39), így alakult ki a végső sorrend: 1. Ultras, 2. Sunrise, 3. Vargovics.

Az Ultras győztes csapata: Szabó Péter I., Szabó Péter II., Kondás László, Bartik Dávid, Tóth Mátyás, Horváth Tamás, Pungor Milán, Nagy Máté, Kutasi Gergely, Sövegjártó Máté, edző Berke Attila. A Szilveszer Kupa MVP-je Kutasi Gergely lett.