Vasi terepfutósikerek – Száztizenketten indultak a Karankó-Észak viadalon

Több mint százan álltak rajthoz a Karankó-Észak elnevezésű terepfutóversenyen.

Jobbról (233) Molnár Donát, a 21 km győztese

Fotó: Alpokalja SK

A Karankó-Észak elnevezésű versennyel hatodik alkalommal indult útjára a Metex ’05 Vasi Terepfutó-sorozat. A viadal rajtja és célja is az Illés Akadémiánál volt. A verseny 112 indulóját helyenként nehéz terepviszonyok, sár és csúszós talaj fogadta. A legnépszerűbb táv, a 10 km abszolút győztese a férfiaknál Sarkadi Lehel (Haladás VSE), a nőknél Kovács Anna (Kőszegi Triatlon Klub) lett. A 21 km-es távon a nőknél Balázs Mariann (Vasi Triatlon SE) nyert. A fair play díjat Balogh András (Alpokalja SK) érdemelte ki, aki látván, hogy a szalagozást egy szakaszon leszedték, a pálya kétharmadánál kiszállt a versenyből és a kritikus szakaszon maradva irányította a futókat, hogy a helyes útvonalon tudjanak haladni. A sorozat folytatása február 2-án Náraiban lesz.

A vasi győztesek. 3 km. Fiú, 10–13: 1. Héra Olivér (Alpokalja). 14–18: 1. Lakó Bálint (SzoESE). Férfiak: 1. Héra Szabolcs (Alpokalja). 10 km. -10: 1. Kovács Olivér (Szombathely). -18: Sarkadi Lehel (Haladás). 19–39: 1. Bognár Zoltán (Alpokalja). 21 km. 40–54: Masor Gábor (Stg Szombathely). 55+: 1. Koltai Miklós (SZoESE). 3 km. lány, 10–13: 1. Héra Viktória

(Alpokalja). 14–18: 1. Juhász-Tóth Eszter (SZoESE). Felnőttek: 1. Kiss Nóra (SZoESE). 10 km. -18: 1. Kovács Anna (Kőszegi Triatlon). 40–54: 1. McCarthy Bernadett (Haladás). 21 km. 18–39: 1. Balázs Mariann (Vasi Triatlon). 40–54: 1. Csizmaziáné Soós Krisztina (Szombathelyi Futóklub).