extraliga

2020.02.09. 20:00

A CVSE hetedik 7-0-s bajnoki diadala

Egyetlen győzelmet sem engedett ki a kezéből a CVSE-Swietelsky-Jufa Hotels asztalitenisz-csapata a Komló elleni hazai extraligás bajnokin.

Fazekas Péter volt a celliek legjobbja

CVSE-Swietelsky-Jufa Ho­tels–­Komló Sport Kft. 7-0. – Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés, vezette: Bódi, Segyevi.

Páros: Fazekas, Szita–Sabján, Katus 3:1 (9, 8, -13, 0). Nagyon szoros volt az első három játszma, aztán begyújtotta rakétáit a celli duó (1-0). Egyéni: Fazekas–Sabján 3:0 (2, 6, 6). Fazekas nagyon könnyen lépett túl Sabjánon. Kriston–Katus 3:2 (6, -7, -12, -3, 7).

Katus lendületet kapott attól, hogy a szoros harmadik szettet sikerült megnyernie, aztán ki is egyenlített (2:2), de a döntő játszmát már végig a kezében tartotta Kriston. Szita–Terék 3:2 (-10, -10, 8, 10, 5). Az első játszma elvesztése után Szita 9-5-ös vezetésről bukta el a másodikat. Nagyon nehéz volt fordítania, mert a fiatal Terék felszabadultan, jól játszott. Csak hajszálon múlott, hogy sikerült, mert a negyedik szettben 9-9 is volt az állás. Fazekas–Katus 3:0 (4, 6, 10).

Csak a harmadik játszma volt szorosabb, Fazekas magabiztosan győzött. Szita–Sabján 3:0 (9, 6, 5). Szitának nem volt nehéz dolga a széteső játékot mutató Sabján ellen. Kriston–Terék 3:2 (-9, 4, -7, 5, 9). Terék Kristonnak is feladta a leckét; nagy, kiélezett csata volt.

Az ötödik, döntő játszmában 9-9 után dőlt el a küzdelem a celliek játékosa javára (7-0). A cellieknek némi szerencsére is szükségük volt ahhoz, hogy immár a hetedik bajnokijukat könyvelhessék el 7-0-val.

Győzött: Fazekas 2, Szita 2, Kriton 2, Fazekas–Szita páros.