A rövidtávú ob-n és a középtávon is jól szerepeltek megyénk sportolói

2020.07.29. 17:59

Tatai triatlon vasi érmekkel

Gazdag éremterméssel tértek haza a Komárom-Esztergom megyei városban rendezett rövidtávú triatlon országos bajnokságról és a középtávú triatlon amatőr Magyar Kupáról a Vasi Triatlon SE sportolói.

Fotó: Vasi Triatlon SE

Két napon keresztül Tata volt a hazai triatlonsport fellegvára. Ott rendezték ugyanis a rövidtávú triatlon országos bajnokságot, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 kilométer futásból állt. Ugyanott került sor a középtávú triatlon amatőr Magyar Kupa versenyre is (1900 m úszás, 90 km kerékpározás, 21 km futás). Az idő kissé barátságtalan, hűvös, szeles volt, a víz hőfoka pedig alulról közelítette a 22 fokot. Emiatt a rövidtávon (amely egyébként a versenyzők mérései alapján közel 1700 méter, nem pedig 1500 volt) ugyan nem, a középtávon viszont lehetett neoprén ruhát viselni. A kerékpáros útvonal meglehetősen rossz minőségű, hullámvasúthoz hasonló, de forgalomtól elzárt úton haladt. Az utolsó versenyszámban, a futásban viszont felüdülés volt az útvonal a méltán népszerű Öreg-tó partján.

A Vasi Triatlon SE versenyzői 18, a SZoESE és a Kőszegi Triatlon és Úszó Klub pedig egy-egy fővel képviseltette magát. A vasiak nagyon szépen szerepeltek a rendkívül népes mezőnyben. A Vasi Triatlon SE versenyzői rövidtávon egy ezüst- (Kálovics Anikó) és egy bronzérmet (Zsódér Zsolt), míg középtávon a négy induló három korosztályos első helyet (Molnár Marcell, Pócza Tamás és dr. Varjú Gábor) szerzett. Ki kell emelni Molnár Marcellt, aki az abszolút versenyben az előkelő második helyen végzett. Az egyetlen kőszegi induló, Hóbor Péter korosztályában a második helyen futott célba.

Vasi Triatlon versenyzői mellett a SZoESE sportolója, dr. Temesi Zsuzsa (sötétkékben) is jól teljesített Fotó: Vasi Triatlon SE

Old Lake Man rövidtávú triatlon ob. (A külön nem jelölt versenyzők a Vasi Triatlon SE sportolói.) Nők. 30–34: 14. Balázs Mariann 2:50:05.35–39: 13. Németh-Benkő Dóra 2:59:07. 40–44: 2. Kálovics Anikó 2:25:48. 45–49: 9. Varasdy Edit 3:14:18, 14. Szabó Csilla 3:58:21. 50–54: 8. dr. Temesi Zsuzsanna (SZoESE) 3:10:46, 11. Marics Éva 3:40:32. Férfiak. 35–39: 34. Szabó Tamás 2:39:35. 40–44: 21. Kővári Gábor 2:31:53, 51. Horváth Róbert 2:52:53, 54. Varga Balázs 2:58:11. 45–49: 2. Hóbor Péter (Kőszegi Triatlon és Úszó Klub) 2:05:27, 3. Zsódér Zsolt 2:10:58, 40. Velencei József 2:45:59. 50–54: 15. Horváth Zsolt 2:38:31. 70–74: 4. Kapolcsi Imre 3:45:58.

Old Lake Man középtávú triatlon amatőr Magyar Kupa. 18–24: 1. Molnár Marcell 4:13:25. 35–39: 1. Pócza Tamás 4:34:45; 13. Demeter Róbert 5:09:35. 50–54: 1. dr. Varjú Gábor 5:00:47.