Hét gólt vágott a Körmend VSE, ötöt a Táplán

2020.08.19. 17:30

Elkezdődött a megyei II. osztályú bajnokság

Az első forduló mérkőzéseivel elkezdődött a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 2020/2021-es szezonja.

Tóth Gábor, Tóth Szabolcs

HONVÉD SÉ SE- SITKE KKSE Vas Megyei II. o. 'Északi' csoport 1. forduló bajnoki labdarúgó mérkőzés 20200816 Kőszeg Fotó: Unger Tamás UT Vas Népe

Megyei II. Észak

Sé–Sitke 2-2 (0-0). – Sé, 100 néző, vezette: Vass I.

: Földi – Wágner (Tóth F.), Séfer, Kovács K., Bogyai (Bonchis, Werderits), Fichtacher, Varga G. (Muzsai), Romsics, Vándori, Kámán (Farkas P.), Uri.

Sitke: Viczmándi – Imre, Török (Bakonyi), Gyürü (Hantó), Papp B. (Szita), Poós, Tóbiás (Molnár Á.), Sulyok, Kiss L., Horváth G. (Németh M.), Horváth B.

Gólszerzők: Vándori, Bonchis, ill. Tóbiás, Szita.

A kezdeti puhatolózás után a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést. Uralták a játékot, helyzeteket dolgoztak ki. A vendégek szórványos ellentámadásokkal próbálkoztak. A második félidő az első forgatókönyve szerint alakult, hazai fölénnyel, ami meddőnek bizonyult. Aztán egy szépen kivitelezett támadás után csak megszületett az első hazai gól. Sőt, rögtön jöhetett volna a második, de az ajtó-ablak helyzet kimaradt. Ez megbosszulta magát, mert ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellenfél büntetett: pillanatok alatt a vendégeknél volt az előny. A házigazda nem adta fel, óriási hajrát nyitott. Végül az utolsó utáni percben jött össze az egyenlítés. Jó játékvezetés mellett, egy agyonnyert meccset hozott döntetlenre a Sé, ám a Sitke pontszerzése nem érdemtelen.

Szeleste-Pósfa–Kemenesalja 2-1 (1-1). – Szeleste, vezette: Szabó I. Z.

Szeleste: Kovács M. – Tóth R., POMPER, FÜLÖP, Földi (Nagy Á.), RIBA, KOVÁCS A., Nagy D. (Gecse), Szabó B., Varga M. (Horváth E.), Trittremmel.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Bodor), Belegrai, Szakál E., Őri, Szakál M., Czöndör, Szakály (Lőrincz), Ölbei, Erdélyi, Varga R. (Dobson).

Gólszerzők: Kovács A., Nagy D., ill. Szakál M.

A Szeleste kezdett jobban, meg is szerezte a vezetést, de egy védelmi kihagyás után egyenlítettek a vendégek.

A találkozó további részében a küzdelem dominált – a hazaiak egy kontrából szerzett góllal megérdemelten nyertek.

Gérce-Vásárosmiske–Alsóújlak 1-3 (0-2). – Gérce, vezette: Bognár R.

Gérce: Komáromi – Tóth R., Németh T., Máthé, László, Pethő (Ódor), Glavánovics (Kovács T.), Mórocz, Hompok, Nunkovics, Csonka.

Alsóújlak: Gábor – Gampel, Kaposi, Varga K. (Ország), Pados (Fülöp), Toldi (Hancz), Varga Á., Varga N., Farkas M. (Papp A.), Ódor, Nagy Z. (Takács).

Gólszerzők: Kovács T., ill. Nagy Z., Ódor, Varga K.

Elektromol-Spari–Bozsok 2-2 (0-1). – Szombathely, 80 néző, vezette: Bedi T.

Spari: Biró – BARANYAI, SCHMIDT, Szabó P., TÓTH A., PULAI (Barbalits), Grubick (Sipos), KOVÁCS T. (Pados), Neubauer, Imre, Németh R.

Bozsok: Farkas G. – Kratochwill, Kalmár, Nagy Zs., Pál (Kaposi), Dévényi (Németh R.), Kovács P., Hankó, Könye (Pónácz), Kiss M., Marti.

Gólszerzők: Pulai, Farkas G. (öngól), ill. Kalmár, Hankó.

Kiállítva: Farkas G. (90., Bozsok).

A Spari került mezőnyfölénybe a mérkőzés elején, de a Bozsok sem hagyta magát. Helyzetek adódtak mindkét oldalon, melyekből a vendégek egyet ki is használtak. A második félidőben rákapcsoltak a hazaiak, ennek meg is lett az eredménye, fordítottak – sőt a mérkőzést is eldönthették volna, de kimaradt a nagy helyzet, ami megbosszulta magát: a Bozsok a hosszabbításban egyenlített.

Mersevát–Zanati-Haladás 2-4 (0-1). – Mersevát, vezette: Monostori I.

Mersevát: Patyi – MARSAI (Tétry), Nagy Á. (Takács), HORVÁTH A., Gönye, Molnár G., Nyári, GÁNCS, Sebestyén (Nagy T.), GYŐRVÁRI, DÉNES.

Zanati-Haladás: Szentgyörgyvári – Kossuth, Gyurácz, Bódi, Maráczi, Szenczi, Edelényi (Szabó B.), Tamás (Németh G.), Németh E. (Bakucz), Janek, Perger.

Gólszerzők: Molnár G., Marsai, ill. Szenczi (2), Németh G., Edelényi.

A végig nyílt, küzdelmes mérkőzésen nem kímélték egymást a csapatok. A hazai­aknak a második félidőben bőven akadt lehetőségük a fordításra, de az utolsó percekben szerzett vendégtalálatok eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Pecöl–Uraiújfalu 2-4 (2-1). – Pecöl, 100 vezette: Sebesi P.

Pecöl: Takács – Pálfi (Németh Á.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Németh I.), Varsányi, Farkas E. (Mészáros), Farkas A., Illés, Hóbor, Horváth B. (Both).

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Varga Zs., Kollárits (Gallen A.), Agg (Pungor N.), Pungor Sz., Farkas A., Gallen I., Simon, Németh I., Koronczai.

Gólszerzők: Farkas A. (2), ill. Farkas A. (2), Pungor N., Pungor Sz.

Az első félidőben eldönthette volna a meccset a jól játszó házigazda, ám sok helyzetéből csak kettőt váltott gólra, „életben hagyta” ellenfelét. Fordulás után viszont remek helyzetkihasználásának köszönhetően az Uraiújfalu fordítani tudott és megnyerte a meccset.

Ölbő–Gencsapáti 0-4 (0-3). – Ölbő, vezette: Papp Á.

Ölbő: Fülöp – Szőllősi (Biró), Tóth At., Szele, Sipos, Tóth G. (Vasadi), Simon, Tóth Al. (Szanyi), Borsos (Ádám), Sárközi, Palaczky.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Egyed, Janzsó, Kovács P., Fogl (Tóth B.), Varga R. (Molnár B.), Bokor (Horváth Á.), Lőrincz (Németh T.), Szigetvári, Tar (Csonka).

Gólszerzők: Tar, Fogl, Szigetvári, Szele (öngól).

Ikervár–Söpte 2-4 (0-0). – Ikervár, vezette: Farkas G.

Ikervár: Takács – Németh D., Németh M., Dobson, Vincze, Kósi (Horváth B.), Asztalos (Hullmann), Varga M., Nagy A., Schimmer, Németh R.

Söpte: Szalay – Németh M., Kovács E., Pusker, Léhmann (Takács), Molnár Cs. (Mester), Pungor (Németh B.), Molnár B. (Kertes), Vámos, Varga A., Pereszteghy.

Gólszerzők: Nagy A., Dobson, ill. Takács, Németh B., Kovács E., Léhmann.

A 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Zanati-­Haladás–Elektromol Spari, Kemenesalja–Honvéd Sé. Vasárnap, 17.30: Söpte–Ölbő, Gencsapáti–Pecöl, Uraiújfalu–Conoil Mersevát, Bozsok–Gérce-Vásárosmiske, Alsóújlak–Szeleste-Pósfa, Sitke–Ikervár.

Megyei II. Dél

Bajánsenye–Körmend VSE 3-7 (0-2). – Bajánsenye, 100 néző, vezette: Bazsó F.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Koltai, Horváth B., Hodács (Horváth Z.), Luter, Kosár, Bakó, Mihály, Kovács I., Vörös (Horváth T.).

Körmend: Sály – Sipos (Nagy M.), Velekei, Papp P. (Horváth D.), Horváth Á., Törő (Tomasics), Petrovics, Horváth A., Jóna (Körmendi), Vilics, Szakasics.

Gólszerzők: Kosár (2), Horváth Z., ill. Horváth A. (2), Sipos (2), Körmendi, Vilics, Velekei.

A megyei II. osztály déli csoportjának nyitómérkőzésén sok gólt és küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. Az első félidőben a vendégek domináltak, míg a hazaiak a kínálkozó lehetőségeket elhibázták. A második játékrész elején a hazaiak szépítettek, de a védelem elemi hibái miatt ismét két vendéggól következett. Az idény eleji formát mutató játékvezető egy ordító leshelyzetből és jogtalanul megítélt büntetőből szerzett góllal „segítette” a vendégeket. A hazaiaknak csak a szépítésre futotta. A mérkőzés képe alapján a gólkülönbség túlzott.

Csákánydoroszló–Rábatótfalu 1-1 (0-0). – Csákánydoroszló, 150 néző, vezette: Horváth P.

Csákánydoroszló: Szőke – Horváth P., Danyi (Kolosits), Kis-Nemes Má., Draskovics, Dedics, Pesti (Urbán), Makai, Horváth Á. (Lónai), Biczó, Sárközi.

Rábatótfalu: GONGOLA – Keresztúri (Erős), Kovács G., Szakács (Ropos), Domján Do., Sütő (Náricza), Takács, Kóczán, Papfalvi, Sipos (Anderkó), Bouti (Horváth M.).

Gólszerzők: Sárközi, ill. Sipos.

Kiállítva: Kóczán (51., Rábatótfalu).

A rengeteg komoly helyzetet elpuskázó házigazdának be kellett érnie az egy ponttal.

Táplán SE–Gyöngyöshermán-Szentkirály 5-3 (1-1). – Táplánszentkereszt, 250 néző, vezette: Árpád A.

Táplán: Molnár D. – Stieber, Balázs, Pásztor, Borbás (Kónya), Jáger, Németh B., Rajzinger (Káldi), Schindler (Jantos), Seper, Horváth R.

Gyöngyöshermán: Geicsnek – Szilvágyi, Horváth Á., Geosits, Dalmi, Kis (Németh R.), Németh Sz., Dénes, Bazsó (Tima), Kopácsi, Kondor (Hegedűs).

Gólszerzők: Pásztor (2), Jantos, Németh B., Seper, ill. Kopácsi (2), Németh Sz.

A szépszámú közönség előtt rendezett találkozón idegesen, kapkodva kezdett a hazai csapat – az első félidőben büntetőt is hibázott. A szünetben azonban rendezte sorait a házigazda, fordulás után sok helyzetet alakított ki. Ezekből ötöt gólra is váltott és értékes győzelmet aratott a szomszédvári rangadón.

Vasszécseny–Tanakajd 1-3 (1-1). – Vasszécseny, vezette: Németh L.

Vasszécseny: Farkas B. – Viszked, Vilics, Nemes, Horváth Sz., Balikó, Varga M., Pongrácz (Szalai), Zsolnai (Horváth G.), Gombkötő (Maczek, Horváth D.), Vadász.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Könczöl Sz. (Németh B.), Kölkedi, Marcz G., Mészáros, Pál, Kalmár (Tóth J.), Filakovszky (Kovács G.), Marcz M. (Preiczer), Fábián (Könczöl B.).

Gólszerzők: Marcz L. (öngól), ill. Preiczer, Marcz M., Kalmár.

Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, döntetlen állásnál vonultak félidőre a felek. A második félidő elején a hazai csapat dolgozott ki komoly helyzeteket, de ezeket nem tudta kihasználni.

A játékrész második felében viszont a vendég büntetett és a maga javára fordította a mérkőzést. A döntetlen színezetű találkozót a helyzeteivel jobban sáfárkodó Tanakajd nyerte meg.

Nádasd–Őriszentpéter 4-0 (1-0). – Nádasd, vezette: Varga S.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Kalamár, Meskó, Tuboly, Németh Bo., Németh Be. (Kádár), Balogh B. (Zsoldos), Csenterics (Szakály), Gerencsér (Szabó D.).

Őriszentpéter: Horváth K. – Embersics (Rozsnyai), Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Mihályka, Mihály, Szép, Tóth Á., Horváth A.

Gólszerzők: Varga K., Meskó, Németh Be., Szép (öngól).

Ják–Szentpéterfa 0-4 (0-3). – Ják, 120 néző, vezette: Kedves R.

Ják: GRABARICS – Udvardy, MÁTÉ, Neubauer B. (Tama), Tóta R., Neubauer M. (Molnár P.), TAKÁCS, Tóta Á., Vizserálek, Kiss G.,

Nagy M.

Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner K., Gaál Á., Garger, Farkas H., Wágner R. (Skrapits), Jurasits, Frányi, Hoós (Wágner Sz.), Mersits (Baranyai).

Gólszerzők: Farkas H. (2), Mersits, Wágner R.

Az első 25 percben kapkodva játszott a házigazda, három védelmi hibából három gólt kapott. A második félidő elején volt két-három komoly helyzete a vendéglátónak, ha ezek közül egyet berúg, akkor bárhogy alakulhatott volna a mérkőzés – de fociban sincs „ha”. Sőt, az utolsó pillanatban megszületett a negyedik péterfai gól. Fiatal a jáki csapat, idő kell még, hogy összeérjen – de jó úton jár az együttes.

A Felsőcsatár–Viszák találkozó a felázott, játékra alkalmatlan pálya miatt elmaradt.

A 2. forduló menetrendje, szombat, 17.30: Tanakajd–Táplán, Bajánsenye–Gyöngyöshermán, Tutitextil-Körmend–Csákánydoroszló. Vasárnap, 17.30: Szentpéterfa–Club Walnut Nádasd, Őriszentpéter–Felsőcsatár, Viszák–Vasszécseny, Rábatótfalu–Ják.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] címre.