Két vállra került az éllovas

2020.08.27. 20:13

Első osztályú hangulatú meccsen a Haladás 1-0-ra verte az Ajkát (Fotógalériával)

A labdarúgó NB I. 6. fordulójában a Szombathelyi Haladás parádés hangulatú, harcos mérkőzésen 1-0-ra legyőzte az eddigi listavezető Ajkát.

Tóth Barna küzdött, hajtott – és győztes gólt is szerzett

40. perc: Bal oldali beadás után Tóth Dávid elé került a labda, a középpályás 13 méteres lövését Horváth Tamás lábbal, bravúrral hárította.

42. perc: Tóth Barna közeli fejesét ütötte ki nagy vetődéssel a jobb sarok elől Horváth.

55. perc: Egy jobb oldali beadást Szalay nem tudott lekezelni, a labda a lábáról magasan a levegőbe szállt. A leeső labda pedig Tóth Barna lábára, a csatár hat méterről, estében a bal sarokba lőtt (1-0).

A Haladásban a már sérült Farkas Balázs és a beteg Rácz Ferenc mellett Jancsó András is kidőlt, a középpályás a hétfői edzésen ráesett a vállára. A hazaiak nagy lendülettel kezdték a mérkőzést, látszott, mielőbb dűlőre akarják vinni a dolgot. Ám a forduló előtt még listavezető ajkaiak alaposan megszervezték védekezésüket, lezárták a területeket. Ha pedig olykor a vasiak valamelyik oldalon megbontották a vendégek hátsó alakzatát, a beadások általában célt tévesztettek. A félidő derekára visszaesett az iram és a színvonal, az ajkaiak ugyanis szinte kizárólag a védekezésre összpontosítottak, futballozni nem igazán akartak – számukra tökéletesen megfelelt a döntetlen. A Haladás pedig nem igazán találta meg a rést az ajkai pajzson. A félidő hajráját aztán megnyomták a hazaiak, ekkor már jöttek – és kimaradtak a helyzetek is.

Szünet után egy szép támadást követően kissé szerencsés góllal megszerezték az egyébként megérdemelt vezetést a szombathelyiek. Az addig is elképesztő hangerővel, megállás nélkül szurkoló Hali-tábor rátett egy lapáttal, óriási hangulatban futballoztak a csapatok. Hátrányban már rögtön sürgőssé vált a vendégeknek, feladták a bunkerfutballra épülő elképzelésüket, így megélénkült a meccs. Mindkét oldalon akadtak kisebb-nagyobb helyzetek, de a vasiak birtokolták többet a labdát. Több kemény belemenés is tarkította a játékot, de férfias, sportszerű volt a meccs. Az utolsó percekben pedig már taktikusan őrizték előnyüket a hazaiak, eldugták a labdát az ajkaiak elől.

A szombathelyiek – ha ezúttal nem is játszottak olyan jól, mint egy körrel korábban a Vasas otthonában – végighajtották a meccset, több ziccert kidolgoztak ellenfelüknél, megérdemelten nyertek.

Tóth Barna küzdött, hajtott – és győztes gólt is szerzett Fotó: Unger Tamás

Mátyus János: – Nem véletlenül állt az első helyen az Ajka, nagyszerűen szervezett csapatot fogadtunk, nagyon egyforma teljesítmények mellett a harcosságunk és a vagányságunk három pontot eredményezett. Örülök annak, ha azt mondják, hasonlít a Haladás teljesítménye az én habitusomra. Játszottam sokszor jól, sokszor gyengébben, de mindig harcosan, megalkuvás nélkül. Ez a csapat is néha jól, néha gyengébben játszik, de minden meccsen a maximumot nyújtja.

Kis Károly: – Gratulálok a hazaiaknak, de nem érdemeltünk vereséget, ráadásul nagy árat fizettünk, hogy nyerni szerettünk volna. Egyik játékosunk bokaszalag-szakadást szenvedett egy nagyon durva belépő után. Nem derült ki, mi van akkor, ha egyenlő feltételeket kapunk. Húsz éve nem nyilatkoztam semmi ilyent, de most már elegem van. És száz éve nem voltam ilyen ideges sem.

További eredmények: Budaörs–Vasas 3-1, Szentlőrinc–Kaposvári Rákóczi 3-1, Debreceni VSC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-0, Szolnok–Debreceni EAC 1-0, Siófok–Gyirmót 2-1, Csákvár–Pécsi MFC 0-0, Békéscsaba–Soroksár 1-1, Kazincbarcika–Dorog 1-1, ETO FC Győr–Nyíregyháza 1-0.

Szombathelyi Haladás–FC Ajka 1-0 (0-0)

Szombathely, 3109 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Oláh.

Haladás: Verpecz – Schimmer, MOCSI, Devecseri – Tóth D. (Medgyes, 54.), Csilus, HOLDAMPF, Kiss B., NÉMETH MILÁN (Bosnjak, 46.) – Szalay (Szekér, 78.), TÓTH B. Edző: Mátyus János.

Ajka: Horváth T. – Heffler, Tóth G., Tar, Présinger – SOLTÉSZ (Csizmadia, 54.), Kovács N., Irimiás, Zsolnai (Nagy I., 78.) – Rétyi (Lengyel, 56.), Nagy M. Edző: Kis Károly.

Gólszerző: Tóth B. (55.).

Sárga lap: Bosnjak (52.), Kiss B. (89.), illetve Kovács N. (22.), Soltész (33.), Tar (42.), Nagy M. (64.).