2020.08.26. 11:20

Megyei II.: ötöt vágott a Felsőcsatár, a Söpte és a Pecöl – Menetel a Haladás-Zanat

A második forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 2020/2021-es szezonja.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Zanat-Haladás–Spari 4-1. A hazaiak csapatkapitánya, Pergel Dániel Tibor tolja meg a labdát Tóth Attila előtt

Fotó: Benkő Sándor

Megyei II. – Észak

Kemenesalja–Sé 2-2 (1-1). Vönöck, vezette: Kedves R.

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Bodor), Pethő, Kóbor, Őri (Smidéliusz), Szakál, Czöndör (Lőrincz), Szakály, Ölbei, Varga R., Dobson.

Sé: Földi – Wágner, Séfer, Haraszti (Vámos), Kovács K., Werderits, Muzsai, Farkas P., Bogyai (Deutsch-Szalai), Farkas K., Vándori.

Gólszerzők: Bodor, Dobson, ill. Haraszti, Muzsai.

Söpte–Ölbő 5-2 (2-1). Söpte, 100 néző, vezette: Sály K.

Söpte: Szalay – Horváth P. (Mester), Kovács E., Pusker, Léhmann (Molnár Cs.), Pungor (Németh B.), Molnár B., Vámos, Varga A., Pereszteghy (Németh G.), Takács (Kertes).

Ölbő: Nagy Á. – Biró, Szele, Sipos, Sárközi (Gecse), Csizmazia (Vidos), Németh E., Vasadi (Csóka), Sági Kiss (Bárdosi), Palaczky, Szanyi.

Gólszerzők: Léhmann (2), Kovács E. (2), Pusker, ill. Csizmazia (2).

Hazai helyzetekkel indult a találkozó, de ezek rendre kimaradtak. A vendégek a félidő közepén ziccert rontottak, majd egy bombagóllal előnybe kerültek. A söptei csapat rendezte a sorait, és a szünetig fordított. A második játékrész elején egyenlített az Ölbő. Ezt követően azonban a cserejátékosok segítségével ritmust váltott a söptei csapat, és magabiztos győzelmet aratott. A sportszerű, de

nem túl magas színvonalú mérkőzésen – kiváló játékvezetés mellett – a hazai csapat játéka még akadozott, ám győzelméhez nem férhet kétség.

Zanat-Haladás–Elektromol-Spari 4-1 (4-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Németh T.

Zanat-Haladás: Kántor – Kossuth, Maráczi (Neczpál), Szenczi, Németh G. (Horváth G.), Edelényi (Szabó B.), Varga Cs. (Horváth M.), Tamás (Kiss Z.), Janek, Perger, Bódi.

Spari: Biró – Baranyai (Barbalits), Schmidt, Szabó P., Tóth A., Pulai, Grubick, Fritz (Imre, Sipos), Neubauer, Németh V., Németh R.

Gólszerzők: Tamás (2), Bódi, Szenczi, ill. Neubauer.

Ezúttal gyengébb játékkal rukkolt elő a házigazda, rengeteg helyzetet hagyott ki, de így is biztosan nyert.

Gencsapáti–Pecöl 0-5 (0-2). Gencsapáti, 120 néző, vezette: Farkas G.

Gencsapáti: Lőrincz D. – Petrőczi, Egyed, Janzsó (Tóth B.), Fogl, Varga Ro. (Dancs), Varga Ri. (Csonka), Bokor, Lőrincz T. (Németh T.), Szigetvári, Mester (Horváth Á.).

Pecöl: Takács – Pálfi , Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Oszkó), Varsányi, Farkas A. (Marton), Illés, Hóbor (Németh I.), Horváth B., Farkas E.

Gólszerzők: Varsányi (2), Farkas A. (2), Illés.

A hazai csapat negyedóra alatt lerendezte saját sorsát – két góllal ajándékozta meg a vendéget. És a folytatásban is sok technikai, taktikai hibát vétett.

Uraiújfalu–Conoil Mersevát 2-2 (2-1). Uraiújfalu, 150 vezette: Szejke L.

Uraiújfalu: HORVÁTH B. – SZABÓ M., Varga Zs., Gallen A., Pungor Sz. (Töreki), Farkas A. (Tóth D.), Gallen I., AGG,

Németh I., KORONCZAI, Simon.

Mersevát: Patyi – Gáncs, Horváth A., Gönye (Takács B.), Szomorkovits, Marsai, Orbán, Nagy Á. (Takács M.), Győrvári, Czupor (Tétry), Dénes (Németh G.).

Gólszerzők: Farkas A., Agg, ill. Czupor (2).

A hazaiak remekül kezdtek, a 20. percben már 2-0-ra vezettek. Aztán érthetetlen módon kiengedtek. Ezt kihasználta a lelkesen küzdő vendég, és a második félidő elején egyenlített. Sőt, a folytatásban több komoly helyzetet is kidolgozott – ám a hazai kapus, Horváth Bence nagy formában védett.

Bozsok–Gérce-Vásárosmiske 4-0 (1-0). Bozsok, 150 néző, vezette: Talabér N.

Bozsok: Miklós – Kratochwill (Könye), Kalmár (Kaposi), Nagy Zs., JAGODICS, DÉVÉNYI (Iker), KOVÁCS P., Szalai (Pál), HANKÓ (Németh R.), Kiss M., MARTI.

Gérce: Komáromi Z. (Fehér) – Tóth R., Máthé, László, Glavánovics (Lerik), Mórocz, Hompok, Nunkovics, Kövesdi (Komáromi A.), Csonka, Kovács T.

Gólszerzők: Kratochwill (2), Kaposi, Hankó.

Az első félidőben a büntetőből szerzett vezetésig nehezen talált fogást ellenfelén a bozsoki csapat. A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a házigazda, és a szépségdíjas második találat után mezőnyfölényét már gólokra váltotta.

Alsóújlak–Szeleste-Pósfa 0-1 (0-0). Alsóújlak, vezette: Bíró O.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do. (Takács), Tárkányi (Varga R.), Toldi (Gampel Dá.), Varga Á., Varga N., Farkas M. (Fülöp), Ódor, Ország (Nagy Z.), Kántor, Hancz.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Tóth R., Pomper (Horváth D.), FÜLÖP, FÖLDI, RIBA, Kovács A., Nagy D. (Nagy Á.), SZABÓ B. (Kovács V.), Varga M., TRITTREMMEL ZS.

Gólszerző: Varga M.

Sitke–Ikervár 4-4 (4-1). Sitke, 70 néző, vezette: Monostori I.

Sitke: Viczmándi – Imre, Bagoly, Gyürü (Németh M.), Poós, Tóbiás (Bakonyi), Szita (Kelemen B.), Hantó (Németh K.), Sulyok, Horváth G., Horváth B. (Kiss L.).

Ikervár: Takács (Biró) – Németh D., Dobson, Vincze Z., Vincze T., Kósi, Varga M., Bészély (Asztalos), Nagy A., Schimmer (Horváth B.), Németh R.

Gólszerzők: Poós, Gyürü, Hantó, Tóbiás, ill. Horváth B., Vincze Z., Vincze T., Biró.

A sitkei viszonylatban szép számú szurkoló előtt lejátszott mérkőzés első félidejében a hazai csapat jól focizva 4-1-es előnyre tett szert. A második játékrészben feljött a vendég, ekkor már mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de kimaradtak. Az Ikervár azonban nem

adta fel, az utolsó öt percben lőtt három gólt, így megérdemelten szerzett pontot. A meccs hajrájában történtektől függetlenül a hazai játékosoknak nem kell szégyenkezniük, szinte végig jól fociztak. Bosszantó viszont, hogy mindkét mérkőzésükön a hosszabbításban kapott góllal vesztettek pontokat.

Megyei II. – Dél

Tanakajd–Táplán SE 2-3 (1-2). Tanakajd, 120 néző, vezette: Papp Á.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Kovács G., Kölkedi, Marcz G. (Tóth J.), Pál, Kalmár, Filakovszky (Varga M.), Marcz M. (Németh B.), Könczöl (Fábián), Preiczer.

Táplán: Molnár D. – Balázs, Pásztor, Borbás (Stieber), Jáger, Szükösdi, Németh B., Rajzinger (Káldi), Polgár, Seper (Jantos), Horváth R.

Gólszerzők: Svób, Kalmár, ill. Pásztor, Németh B., Rajzinger.

Jó iramú, küzdelmes szomszédvári rangadót játszottak a csapatok. A házigazda a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét – azonban a foci nem mindig igazságos. A szerencse ezúttal a vendégeknek kedvezett.

Bajánsenye–Gyöngyöshermán-Szentkirály 1-2 (1-1). Bajánsenye, 90 néző, vezette: Marácz Z.

Bajánsenye: Kercsmár – Fábián K., Bacsák, Koltai, Horváth B., Hodács (Vörös B.), Vörös G. (Horváth T.), Kosár, Horváth Z.,

Fábián B., Bakó.

Gyöngyöshermán: Geicsnek – Borbás, Horváth Á., Geosits, Kis, Hegedűs (Balázs), Szabó A., Németh Sz., Bazsó, Kopácsi, Kondor (Dénes).

Gólszerzők: Koltai, ill. Kopácsi, Bazsó.

Kiállítva: Bazsó (88., Gyöngyöshermán).

A több meghatározó játékosát nélkülöző házigazda jó játékkal rukkolt elő. Az öreguras vendégek csak pontrúgásokból veszélyeztettek. A hazaiak az első félidőben több gólt is rúghattak volna – mégis döntetlennel vonultak pihenőre a felek. A mérkőzés végén egy szöglet utáni fejesgóllal vitték el a három pontot a vendégek. A hazaiak nem szolgáltak rá a vereségre.

Szentpéterfa–Nádasd 0-2 (0-0). Szentpéterfa, 200 néző, vezette: Kedves R.

Szentpéterfa: Páll – Török (Udvardi), Wágner K. (Wágner Sz.), Gaál Á., Farkas H., Gaál R., Jurasits, Hoós B., Frányi, Hoós Á. (Skrapits), Mersits.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Pálmai, Zsoldos, Kalamár, Meskó (Kádár), Tuboly, Németh Bo., Szabó D., Gerencsér (Szabó Z.), Németh Be. (Szakály).

Gólszerzők: Szabó Z., Tuboly.

Kiállítva: Frányi (83.), ill. Kalamár (73.).

Az első félidő a vendégeké volt, a második a hazaiaké, mégis a második játékrészben nyerte meg a meccset a Nádasd. De összességében megérdemelten győzött a roppant agresszíven, keményen futballozó vendég.

Tutitextil-Körmend VSE– Csákánydoroszló 4-4 (1-1). Körmend-Horvátnádalja, 250 néző, vezette: Monostori I.

Körmend: Sály – Sipos, Velekei (Simon), Papp P. (Sákovits), Horváth Á. (Körmendi), Törő, Szakasics, Petrovics, Horváth A., Jóna, Vilics.

Csákánydoroszló: Szőke – Kis-Nemes Má., Draskovics, Dedics, Makai, Horváth Á., Urbán (Danyi), Horváth P. (Meskó), Biczó, Kis-Nemes Mi., Sárközi (Kolosits, Lónai).

Gólszerzők: Velekei, Vilics, Sipos, Horváth A., ill. Horváth Á., Lónai, Makai, Draskovics.

A találkozó nagy részében a hazaiak diktálták a tempót, sokáig vezettek. Ám a hajrában fordított 4-3-ra a vendég, végül az utolsó pillanatban egyenlített a házigazda. A döntetlen igazságosnak mondható eredmény – de a hazaiak azért közelebb álltak a győzelemhez.

Őriszentpéter–Felsőcsatár 0-5 (0-3). Őriszentpéter, 180 néző, vezette: Pusztai P.

Őriszentpéter: Horváth K. – Gaál (Őr), Horváth Cs., Horváth R., Sály, Kulcsár, Mihály, Mihályka (Rozsnyai), Embersics (Ozsváth), Szép, Horváth A.

Felsőcsatár: Tieber B. – Czlenner, Podlaviczki, Szakály (Tieber J.), Cobzaru (Takács), Horváth Sz., Krancz Gy., Varga P. (Schmalzl), Böhm (Karcsics), Horváth L., Tóth D. (Cseri).

Gólszerzők: Cobzaru (2), Cseri, Böhm, Horváth Sz.

Kiállítva: Szép (58.), ill. Horváth L. (58.).

A sok fiatal futballistát felvonultató házigazda korán hátrányba került, ez pedig rányomta bélyegét a meccsre. A vendégek megérdemelten nyertek, de több szerencsés gólt is rúgtak, így a különbség azért túlzott.

Viszák–Vasszécseny 2-2 (2-1). Viszák, vezette: Árpád A.

Viszák: Szabó Gy. – Tóth P., Farkas N. (Németh I.), Benkő, Horváth J. (Novák), Elekes, Agg, Vass (Lukácsi), Biczó, Németh A., Dezső.

Vasszécseny: Farkas B. (Pungor) – Horváth G. (Kontics), Horváth D., Nemes (Szalai), Viszked, Zsolnai (Horváth Sz.), Varga M., Pongrácz, Gombkötő, Vadász, Vilics.

Gólszerzők: Dezső, Biczó, ill. Viszked (2).

Rábatótfalu–Ják 10-0 (3-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 80 néző, vezette: Boda Gy.

Rábatótfalu: Bérdi – Keresztúri, Kovács G., Domján Dá. (Anderkó), Domján Do., Sütő (Bouti), Papfalvi, Jéger (Erős), Takács, Sipos, Horváth M. (Náricza).

Ják: Horváth B. – Máté, Neubauer B., Mészáros (Molnár P.), Tóta R., Neubauer M., Takács, Tama, Tóta Á., Vizserálek, Nagy M.

Gólszerzők: Takács (2), Bouti (2), Anderkó, Domján Do., Papfalvi, Horváth M., Jéger, Kovács G.

Ilyen arányban is megérdemelten nyert a jó napot kifogó házigazda. A lelkesen küzdő vendég a második félidőben sérülés miatt már létszámhátrányban futballozott.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.