2020.09.15. 18:35

Polgár Béla emlékére kosarazott a SZoESE

Jó mérkőzéseket hozott a 6. Polgár Béla Emléktorna, ahol a SZoESE férfi és női kosárlabdacsapata is pályára lépett.

A férfiaknál legtöbb pontot szerző Novák Marcell és a legjobb női hazai játékos, Szabó-Haklits Zsuzsanna

Fotó: VN/SZoSE

A hagyományos felkészülési kosárlabdatornán két NB II-es férfi gárda (SZoESE, CVSE) és három amatőr NB I-es női csapat (SZoESE, MAFC, Dávid Kornél KA) lépett pályára az egyetemi csarnokban.

Szombathelyi Egyetemi SE–Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő 51-34 (8-2, 23-8, 9-15, 11-9). – Szombathely, felkészülési férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh, Bognár.

SZoESE: HORVÁTH CS. 2, Kiss M. 3/3, Vicze 5/3, NOVÁK 15/9, OROSZI 4. Csere: Frisnyák 5, Gombkötő 7/3, Monek 2, Németh M. 1, BOJKOVSZKY 7, Szabó M. –. Edző: Kéri Péter.

CVSE: TÖMBÖLY 11/3, Esztergályos M. 2, Bíró –, Rozmán 9, Orbán 10. Csere: Nagy M. 2, Joó –, Gaál –, Horváth L. –. Edző: Szabó Bence.

A több friss igazolást felvonultató SZoESE remekül védekezett, az első félidőben mindössze tíz pontot engedélyezett ellenfelének. A második félidő már kiegyenlítettebb volt, de a hazai győzelmet egy pillanatig nem fenyegette veszély.

A legértékesebb játékosnak Novák Marcellt választották, míg a legjobb hazai kosarasnak járó különdíjat Oroszi Viktor érdemelte ki.

Szombathelyi Egyetemi SE–Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 65-68 (19-14, 19-17, 7-16, 20-21). – Szombathely, női mérkőzés, vezette: Tóth, Esztergályos.

SZoESE: KOVÁCS 10/6 , Preisinger – , SZABÓ-HAKLITS 16/6 , Balogh 8, Sándor 3. Csere: PLÓZER 12, Mezősi 4/3, Püspöki 12/6, Koltay –, Szanati –, Horváth L. –, Dervalics –. Edző: Szabó László, Kolerics Barnabás.

Végig kiélezett meccset vívtak a felek, váltott vezetést mutatott az eredményjelző (az utolsó percben négy ponttal jártak előrébb a hazaiak), végül a hajrában a vendégeknek kedvezett a szerencse.

MAFC–Szombathelyi Egyetemi SE 71-45 (16-12, 17-10, 13-13, 25-10). – Szombathely, női mérkőzés, vezette: Németh, Bognár.

SZoESE: KOVÁCS 12/6, Preisinger 7, Balogh 6, Szabó-Haklits 2, Sándor 2. Csere: Plózer 3, Püspöki 6, Mezősi 1, Koltay 3/3, Szanati 3/3, Dervalics –, Horváth L. –.

Jól kezdte a meccset a SZoESE, a második negyedben vette át az irányítást a jó erőt képviselő MAFC (20. perc: 33-22). Fordulás után nagyot küzdött a házigazda, megpróbált visszajönni a meccsbe, de a végére elfáradt, biztosan, megérdemelten nyert a MAFC.

– Az emléktorna elérte a célját, két igazán erős ellenfél ellen tudtunk gyakorolni – értékelt a SZoESE amatőr NB I-es női kosárlabdacsapatának edzője, Szabó László. – Sok még a javítanivaló a játékunkban, de szépen haladunk. Két hét van még a bajnokság kezdetéig, dolgozunk tovább.

A harmadik mérkőzésen: DKKA–MAFC 51-57 (20-16, 12-10, 9-12, 10-19).

Végeredmény: 1. MAFC, 2. Dávid Kornél KA, 3. SZoESE.

Egyéni különdíjak, legjobb hazai női játékos: Szabó-Haklits Zsuzsanna. Legtöbb pontot szerző női játékos: Balsay Rita (DKKA). Legértékesebb játékos: Varga Barbara (MAFC).