Női kézilabda-bajnokság

2020.11.15. 19:28

A második félidőben jobb volt az SZKKA II.

Hazai győzelemmel folytatta szereplését az NB I/B-s női kézilabda-bajnokságban a Sylver OPS Szombathely U20.

Sylver OPS Szombathely­ U20–Nemzeti Kézilabda Akadémia Balatonboglár 29-26 (11-15). – Szombathely, egyetemi csarnok, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Rába S., Horváth P.

Szombathely: Christe, Dobány, Farkas H. (kapusok), Török 3, Franka 1, Kulcsár, Pődör B. 8, Szmolek, Pődör R. 5, Forgács, Wald 4, Zsemberi, Győri 2, Temesvári 6. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-0. 7. perc: 3-5. 10. perc: 7-6. 19. perc: 8-11. 25. perc: 10-15. 35. perc: 13-17. 41. perc: 20-18. 46. perc: 24-20. 50. perc: 25-24. 57. perc: 28-26.

7 méteresek: 2/0, ill. 4/3.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Mindkét fiatal csapat hosszabb szünet után lépett pályára. Az első két gólt a hazaiak szerezték, aztán belelendült a vendég is. Egy ideig felváltva került a kapuba a labda, aztán a balatonboglári együttes fokozatosan átvette a vezetést, az irányítást (19. perc: 8-11). Főleg támadásban hibázott a házigazda – két hetest is kihagyott. Az első játékrészt így megnyerte a NEKA. A második félidőben szervezettebb, pontosabb játékkal, erősebb tempóval tért vissza a pályára a vasi alakulat. Fokozatosan faragta a hátrányát, nagy küzdelemben egyenlített (39. perc: 18-18). Majd villámgyorsan megnyugtató előnyre tett szert (46. perc: 24-20). Innen pedig már nem engedte ki a kezéből az irányítást. Bár a NEKA mindent megtett, hogy szorossá tegye a hajrát (57. perc:

28-26), a végjátékot rutinos csapat módjára uralta a fiatal házigazda, s biztosan nyert.

Pődör Zoltán: – Minden meccsnek örülünk, amit ilyen nehéz időkben le tudunk játszani. Külön köszönjük a NEKA-nak, hogy bár nem a megszokott keretével, de eljött és becsülettel harcolt. Jó mérkőzés kerekedett az összecsapásból.

Az SZKKA II. négy győzelemmel, két vereséggel harmadik a 12 csapatot felvonultató tabellán.