kosárlabda

2021.01.26. 20:10

Sima diadal a Falcótól – Az Albának szinte semmi esélye nem volt a rangadón

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság 11. fordulójából elmaradt rangadó pótlásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely nagyot játszott, simán verte az Albát.

Falco Kc -Zte KK nb1-es bajnoki mérkőzés,20210113, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

A Falco a Kaposvár elleni kellemetlen vereséggel hangolt a rangadóra. Az Alba viszont zsinórban aratott hat győzelemmel a háta mögött, nagyszerű formában érkezett Szombathelyre. A hazaiaktól a régóta sérüléssel bajlódó Anderson ezúttal sem tudta vállalni a játékot.

Koncentrált, ponterős játékkal nyitott a Falco. Így a fehérváriak szakmai stábja már a 2. percben kénytelen volt időt kérni (6-0). Benke szerezte a Falco és a mérkőzés első tripláját, majd Bruinsma is betalált távolról – lendületben maradt a szombathelyi alakulat (4. perc: 14-4). Nem tudta rendezni sorait az Alba, szinte minden támadását kosárral zárta a házigazda – igaz, a büntetőkkel hadilábon állt. Aztán Davis pontjaira építve csak megkezdte a felzárkózást a vendég. De a Benke által vezérelt szombathelyi alkulat visszaverte a felzárkózási kísérletet, és 11 ponttal nyerte meg az első negyedet. Bruinsma duplája, majd Doktor triplája vezette fel a második játékrészt – rögtön időt kért az Alba (11. perc: 34-18). Ezúttal sem használtak a szakmai stáb tanácsai. Határozottan védekezett, gyorsan támadott, remekül dobott a Falco – nem engedte ki a kezéből az irányítást (14. perc: 41-24). Aztán Vojvoda elkapta a fonalat, a pontjaival ismét kezdett közelíteni az Alba. Most Gasper Okorn gyűjtötte maga köré a tanítványait. Hiába, tíz ponton belülre küzdötte magát a Fehérvár (16. perc: 41-33). Megakadt a hazaiak támadójátékra, rendezte a védekezését az egyre jobban dobó Alba – nehezebben születtek a szombathelyi pontok. Benke és Bruinsma kosaraival araszolgatott a házigazda. Bruinsma hármasa zárta a második játékrészt, így hét pontos hazai előnyt mutatott a szünetben az eredményjelző (20. perc: 53-46).

A második félidőt pedig Vojvoda triplája vezette fel. De a folytatásban ismét a Falco akarata érvényesült, ismét elkezdte növelni az előnyét (24. perc: 64-52). A fehérvári időkérés sem tudta megtörni a hazaiak lendületét. Megint komoly előnyre tett szert a házigazda (15. perc: 69-52). Az Alba szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni. Nagyon harcosan, összeszedetten játszott a Falco, úgy tűnt, hogy gyorsan el akarja dönteni a rangadó sorsát. Közelítette a 20 pontot a hazai fór (28. perc: 77-59). Vojvoda extra pontokkal segítette csapatát, de így is 15 pontos Falco-előnyről kezdődhetett a negyedik negyed (30. perc: 79-64). A kisszünet után agresszívabb védekezéssel, gyorsabb játékkal tért vissza a pályára az Alba. De váltott pontokkal folytatódott a meccs. A Falco nem rohant, minden szombathelyi játékos precízen tette a dolgát (33. perc: 87-71). Minden fehérvári pontra érkezett válasz. Múltak a percek, az Alba nem tudott újítani, nem tudta szorossá tenni a meccset. A Falco viszont könnyedén kosárlabdázott, a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt. Stabil előnye birtokában fordult rá a közvetlen hajrára (36. perc: 95-80). A végjátékban már mindkét csapat sokat hibázott, aminek nem volt különösebb jelentősége.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC–Alba Fehérvár 95-84 (29-18, 24-28, 26-18, 16-20)

Szombathely, zárt kapuk mögött, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Söjtöry T., dr. Mészáros B.

Falco: Váradi 4, Doktor 3/3, Benke 24/12, Bruinsma 23/9, Keller 12. Csere: Perl 19/6, Lake 6, Barac 4, Dancsecs –. Edző: Gasper Okorn.

Alba: Turner 10, Curry 19/6, Vojvoda 25/9, Davis 15/3, Omenaka –. Csere: Ahmad 7, Lukács 6/6, Takács M. –, Csorvási 2. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 14-4. 8. perc: 23-16. 11. perc: 34-18. 14. perc: 41-24. 15. perc: 41-33. 20. perc: 53-46. 25. perc: 69-52. 28. perc: 77-59. 30. perc: 79-64. 33. perc: 87-71. 36. perc: 95-80.

A Falco meggyőző teljesítménnyel feledtette a kaposvári kisiklást. A mérkőzést végig az irányítása alatt tartva, a vártnál talán könnyebben nyerte meg az Alba elleni rangadót.

Hétfőn játszották: Debrecen–ZTE 81-72.