2021.04.09. 17:07

Magyar Kupa: elgázolta a Szolnokot és jutott a döntőbe a Falco

A kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjében a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely roppant simán, 21 ponttal győzte le a Szolnokot.

Magabiztos Falco-győzelem a Pécs ellen

Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre

Igazi rangadóval folytatódott péntek délután a Magyar Kupa: az alapszakaszgyőztes Szolnok csapott össze az alapszakasz-második Falcóval. Az Olaj a bajnokságban egyébként oda-vissza legyőzte vasi riválisát. A negyeddöntőben a Szolnok az Alba ellen jutott tovább nagy csatában (67-66), míg a Falco simán verte a Pécset (96-69).

A Falco 9-1-es rohammal nyitott – ebből hét pontot Benke vállalt magára. Így már a 3. percben időt kért a Szolnok. Visszatérve a pályára az Olaj próbálta rendezni a sorait. Ettől függetlenül maradt az irányítás a szombathelyieknél. Sőt, Barac gyors egymásutánban szerzett két duplájával tíz pont fölé nőtt a Falco előnye (6. perc: 5-17). Remekül megszervezte a játékát a vasi alakulat – csapatként játszott, jöttek a gólpasszok, gyűltek a lepattanók. Az újabb időkérés után a Szolnok kezdett zárkózni, benézett tíz pont alá – Gibson dobott gyorsan két triplát.

Rohanós játékkal ért véget az első etap, a távolról gyengén dobó Falco végül nyolc ponttal nyerte meg a játékrészt. A kisszünet után is folytatódott a kiélezett csata, ekkor már jobban védekezett, jobban lepattanózott az Olaj (12. perc: 17-25). A szívós Falco minden felzárkózási kísérletet visszavert – igyekezett tíz pont környékén tartani az előnyét. Agresszívan játszott az Olaj, kőkeményen védekezett, ami nem tetszett a vasiaknak. Komoly küzdelem bontakozott ki. Váradi kapott technikait reklamálásért – nagyon gyorsan begyűjtötte így a harmadik hibáját (15. perc: 27-34). Akadozott a Falco támadójátéka, rendre leperdültek a labdák a gyűrűről, és a lepattanókat ekkor már a szolnokiak gyűjtötték be. Ráadásul rengeteg büntetőt dobhatott az Olaj. Nehéz pillanatokat élt át a vasi alakulat. Anderson triplája jókor jött. A félidő hajrája parázs párharcokat, mindkét fél részéről sok hibát hozott. Végül hét pont maradt a Falco előnyéből (20. perc: 34-41).

Akárcsak az elsőt, a második félidőt is remekül kezdte a Falco, 5-0-val. Majd Perl kért főszerepet, két triplát dobott. Meglépett a szombathelyi alakulat – időt kért a Szolnok (23. perc: 36-52). Próbált gyorsabban, agresszívabban kosárlabdázni, és próbált ismét zárkózni. De ezúttal stabilabb volt, higgadtabb maradt a Falco. Benke, Perl, Bruinsma, Keller és Váradi nagy formában játszott.

Kétségbeesett távoli dobásokkal, egyéni megoldásokkal próbálkozott a Szolnok – nem sok sikerrel (27. perc: 39-57). Az újabb szolnoki időkérés után sem változott a játék képe. Sőt, 20 pont fölé nőtt a különbség (39-60). Büntetőkkel araszolt az Olaj. De megnyugtató, 18 pontos szombathelyi előnyt mutatott a harmadik negyed végén az eredményjelző (30. perc: 46-64). És a Falco figyelme, fegyelme nem lazult. Nagy előnye birtokában igyekezett rendre kijátszani a támadóidejét. A Szolnok futott az eredmény után, és sokat hibázott. Perl harmadik triplája után érezhetően eldőlt a mérkőzés (34. perc: 50-69). De a Falco nem kegyelmezett ellenfelének, kiütéses vereséget akart rá mérni (37. perc: 57-79). Így is történt: simán, a vártnál talán könnyebben verte a Szolnokot a vasi együttes. És készülhet a vasárnapi (19.30, M4 Sport) kupadöntőre!

jegyzőkönyv

Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 63-84 (15-23, 19-18, 12-23, 17-20)

Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött, kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő, vezette: Cziffra Cs. Zs., Tóth C., dr. Mészáros B.

Szolnok: Warner 8, Kovács P. –, Rudner 4, Subotic 14/6, Cakarun 9. Csere: Badzin 9/3, Gibson 8/6, Juhos 5, Pongó 2, Zsíros 2, Taiwo 2, Pallai –. Edző: Gasper Potocnik.

Falco: Váradi 15/6, Benke 19/6, Barac 8, Bruinsma 14/3, Keller 6. Csere: Perl 17/9, Anderson 5/3, Lake –, Doktor –, Kovács B. –. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 1-9. 6. p.: 5-17. 9. p.: 12-21. 12. p.: 17-25. 15. p.: 27-34. 18. p.: 31-39. 20. p.: 34-41. 23. p.: 36-52. 28. p.: 39-60. 30. p.: 46-64. 34. p.: 50-69. 37. p.: 57-79.