2021.04.07. 17:40

Magyar Kupa: fölényesen nyert és jutott a négy közé Falco KC

A kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjében a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely roppant magabiztosan lépett túl a Pécs együttesén, 96-69-re nyert.

Fotó: Nemzeti Sport/Földi Imre

Az alapszakaszban a Falco oda-vissza legyőzte a Pécset, mindkétszer roppant magabiztosan – és ezúttal is esélyesként lépett pályára. A PVSK Meleg Gergő személyében egy fiatal játékosát nélkülözte, míg a Falco KC teljes kerettel vonult fel.

A Falco nem óvatoskodott, rögtön nekiesett ellenfelének – főleg Benke kapta el jól a rajtot, egy duplával, majd egy triplával nyitott. Gyorsan, pontosan játszott a Falco, szórta a pontokat. Már a mérkőzés elején meglépett, kénytelen volt korán időt kérni a pécsi kispad (3. perc: 11-4). Visszatérve a pályára sem változott a játék képe, maradt az irányítás a szombathelyieknél. Illetve a Pécs azért próbálta rendezni a védekezését – kicsit talán nehezebben került helyzetbe a Falco, de aztán ezen a problémán is gyorsan túllépett. Anderson rögtön egy hármassal jelentkezett pályára lépése után (6. perc: 19-6).

Magabiztos Falco-győzelem a Pécs ellen

A védekezése remekül működött a szombathelyieknek, szorgalmasan szedték a lepattanókat is, egyre nőtt a különbség – állandósult a stabil tíz pont fölötti Falco-előny. Végül 14 ponttal nyerte meg az első negyedet a sárga-fekete gárda. A második etapot Perl öt pontja nyitotta, majd Anderson is bevágott egy triplát: elérte a 20 pontot a különbség (13. perc: 34-14). A Pécs minden mindegy alapon próbált rohamozni, mindent megtett azért, hogy ne dőljön el korán a mérkőzés sorsa. De a Falco nem zökkent ki a ritmusából, szervezett csapat módjára tette a dolgát, minden játékosa kivette a részét a munkából, megoszlottak a pontok is – igaz, Bruinsma nagyon elkapta a fonalat (16. perc: 40-21). A pécsi időkérések, cserék sem segítettek, nem tudott felnőni a PVSK a Falco mellé, nem tudta megnehezíteni az esélyesebb, magabiztosan, nagy kedvvel játszó szombathelyi csapat dolgát. Nagyon úgy tűnt, hogy a Falco egy félidő alatt megnyerte a párharcot – ráadásul az erőlködés legkisebb jele nélkül (20. perc: 47-28).

A harmadik játékrészt viszont kicsit nyugodtan kezdte a Falco, ezt kihasználva négy ponttal szűkített a különbségen a Pécs – Bruninsma triplája viszont visszaterelte a mérkőzést a rendes, megszokott medrébe. Majd váltott kosarakkal folytatódott a”csata”, érdemben nem tudott beleszólni a mérkőzés alakulásába a PVSK (24. perc: 55-38). Igaz, ekkor már azért kiegyenlítettebb volt az összecsapás képe – de inkább azért, mert a Falco csak annyit adott ki magából, amennyit nagyon kellett (27. perc: 32-40). Pécsi oldalon csak Brkic jelentett veszélyt, míg a szombathelyieknél többen is remek napot fogtak ki. És minden pályára lépő vasi játékos betalált a gyűrűbe.

A negyedik negyed 69-47-es állásról kezdődött – ekkor már minden lényegi kérdés eldőlt. A Pécs azért küzdött, hogy a kiütéses vereséget elkerülje (33. perc: 76-54). A Falco viszont tette a dolgát, nem engedte közel magához ellenfelét – sőt, növelte az előnyét (37. perc: 87-59). Anderson érezhetően visszanyerte a szezon elején mutatott jó formáját. A hajrában aztán minden vasi játékos lehetőséget kapott. Ekkor már nem igen ügyeltek a védekezésre a felek: futottak és tüzeltek. A Falco végül nem érte el a száz pontot, a Pécs pedig 30 ponton belül maradt.

A Falco a papírformának megfelelően simán nyert – a mérkőzés arra jó volt, hogy a csapat ráhangolódjon a pénteki, Szolnok elleni elődöntőre. A szakmai stáb figyelt a terhelésre is: a kulcsemberek csak 20 perc körüli időt töltöttek a pályán.

jegyzőkönyv

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Pécsi VSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22)

Budapest, Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött, kosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, vezette: Tőzsér D. K., Pozsonyi L., Nyilas I.

Falco: Váradi 4, Doktor 12/6, Benke 9/3, Bruinsma 26/15, Keller 2. Csere: Anderson 17/9, Perl 14/6, Barac 4, Lake 8. Kovács B. –, Dancsecs –. Edző: Gasper Okorn.

PVSK: Ruják 10, Lewis 15/3, Demeter 3, Budimir 2, Brkic 23. Csere: Funderburk 5/3, Dragasevic 9/9, Krivacevic 2. Edző: Dragan Aleksic.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 11-4. 7. perc: 19-6. 13. perc: 34-14. 16. perc: 40-21. 20. perc: 47-28. 24. perc: 55-38. 27. perc: 62-40. 30. perc: 69-47. 33. perc: 76-54. 37. perc: 87-59.

A negyeddöntő további eredményei: Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász 66-67,