Eredmények

2021.04.28. 07:00

Megyei II.: tizenhárom gólt rúgott a Haladás, rangadót nyert a Pecöl

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában a 24. forduló mérkőzéseit rendezték meg, míg a déli csoportban a 21. játéknapot.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Zanat-Sitke, megyei foci20210424, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

Megyei II. – Észak

Zanat-Haladás VSE–Sitke 13-3 (5-1). Szombathely, vezette: Szabó III. Z.

HVSE: Kántor – Szőts (Bódi), Varga Cs., Ferencz, Maráczi, Perger (Machinek), Szenczi, Németh G. (Edelényi), Németh E. (Nemes), Janek (Szabó Z.), Berta.

Sitke: Kelemen D. – Bagoly, Imre Gá., Lakatos, Papp B., Poós, Viczmándi (Szakos), Imre Ge., Kelemen B., Németh M., Bakonyi.

Gólszerzők: Edelényi (4), Németh G. (3), Varga Cs. (2), Berta, Machinek, Szenczi, Ferencz, ill. Poós (2), Imre Gá.

Rengeteg helyzetet dolgozott ki a végig komoly fölényben futballozó Zanat-Haladás – talán ha ezek felét használta ki, és aratott magabiztos győzelmet.

Ikervár–Honvéd Sé 3-5 (1-1). Ikervár, vezette: Horváth B.

Ikervár: Takács – Nagy A., Móricz (Asztalos N.), Asztalos R., Vincze, Naszádos, Kósi (Molnár E.), Horváth D., Varga M., Németh D., Schimmer (Baumgartner).

Sé: Földi – Varga G., Séfer, Kovács K. (Deutsch-Szalai), Werderits, Muzsai (Németh B.), Nemes, Farkas K., Soós, Horváth Sz. (Nyári), Kámán.

Gólszerzők: Nagy A. (2), Vincze, ill. Nemes (2), Muzsai, Kámán, Kovács K.

A helyzetekben bővelkedő mérkőzésen a lehetőségeikkel jobban gazdálkodó vendégek megérdemelten gyűjtötték be a három pontot. Ismét kétgólos előnyt herdált el az ikervári együttes.

Ölbő–Szeleste-Pósfa 1-3 (1-2). Ölbő, vezette: Busi L.

Ölbő: Varga D. – Tóth At., Tóth G. (Ádám), Sipos, PAPP T., Simon, VASADI, Bertha, Tóth Al., Sági Kiss (Joó), Palaczky.

Szeleste: Kovács M. – Tóth R., Kovács R. (Németh B.), Fülöp, Nagy D. (Horváth D.), Riba, Kovács A., Szabó B., Varga M. (Horváth E.), Horváth L. (Csizmazia), Vincze.

Gólszerzők: Tóth Al., ill. Kovács A., Kovács R., Varga M.

A szomszédvári rangadót a vendég kezdte jobban, gyorsan szerzett két gólt, majd szépített a házigazda. A folytatásban kiegyenlített játék zajlott a pályán. Az utolsó percekben az Ölbő mindent megtett az egyenlítésért, mégis a Szeleste szerzett újabb gólt.

Pecöl–Gérce-Vásárosmiske 4-3 (2-2). Pecöl, vezette: Papp Á.

Pecöl: Takács (Kollarics) – Kámán, Kurucz, Szemes Z., Farkas E., Gyürü, Oszkó, Illés, Fülöp, Czeglédi, Horváth B.

Gérce: Fehér – Németh T., Máthé, László (Kövesdi), Lerik, Pethő (Mórocz), Hompok, Sali, Nunkovics, Kovács T., Csonka.

Gólszerzők: Farkas E. (3), Horváth B., ill. Máthé (3).

A harmadik fogadta a negyediket – igazi rangadót vívtak a felek. A csapatok belementek az adok-kapokba, hajtós, izgalmas, változatos mérkőzés kerekedett a csatából. A két létszámgondokkal küzdő együttes összecsapását végül a házigazda nyerte. A pecöli csapat a győzelmet a „csapat nagymamájának” ajánlja.

Conoil Mersevát–Elektromol Spari 2-2 (0-0). Mersevát, vezette: Bedi T.

Mersevát: Patyi – Molnár G., Győrvári, Dénes (Czupor), Tanai, SEBESTYÉN, Orbán, Varga A. (Pásti), Nagy Á. (Takács), NAGY T., Gáncs.

Spari: Gyetvay – Baranyai, Jónás, Kovács T., PULAI (Barbalits), Pados (Fritz), TÓTH A., Németh V., SCHMIDT NÉMETH R., Molnár D. (Nyári).

Gólszerzők: Nagy T., Győrvári, ill. Pulai (2).

Az első félidőben felváltva akadtak lehetőségei mindkét csapatnak, de gól nem született. Fordulást követően hamar kétgólos előnyre tett szert a Spari, de a hazaiak nem adták fel, és két fejesgóllal kiegyenlítettek. Sőt az utolsó percekben győzelmi esélye is akadt bőven a Mersevátnak, de ezúttal nem tudott élni a lehetőségeivel.

Uraiújfalu–Bozsok 0-0. Uraiújfalu, vezette: Kedves R.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., VARGA ZS., Csete, GALLEN A., Tóth D., Németh D. (KOLLÁRITS), Gallen I., Agg, Gáspár, Simon (Vajnai).

Bozsok: Miklós – Iker (Horváth Á.), Kratochwill, Kaposi (Marti), Pál, Dévényi, Hankó (Dobány Patrick), Kovács P., Nemes, Tompek, Kiss M.

Kiállítva: Tompek (87., Bozsok).

A két motivált, harcos csapat kiegyenlített első fél­időt vívott egymással. Kevés helyzettel, többnyire mezőnyjátékkal. Fordulás után mindkét együttes győzelemre tört, jó iramot, több helyzetet, kemény belépőket hozott ez a játékrész. A végén a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, de a szerencse ezúttal nem állt mellé.

Gencsapáti–Alsóújlak 1-2 (0-1). Gencsapáti, vezette: Sebesi P.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi (Egyed), Janzsó, Fogl (Varga R.), Mester, Dancs, Molnár B., Bokor, Tóth B., Lőrincz, Tar (Szigetvári).

Alsóújlak: Gábor – Gampel (Tárkányi), Kaposi, Varga K., Pados, Nagy Z., Varga Á., Varga N. (Ország), Ódor, Kántor, Varga R. (Takács).

Gólszerzők: Lőrincz, ill. Varga R., Varga K.

A motiváltan játszó, több kapufát is rúgó Alsóújlak megérdemelt győzelmet aratott a gyenge napot kifogó házigazda ellen.

Söpte–Kemenesalja 2-1 (1-1). Söpte, vezette: Sály K.

Söpte: Márffi – Kertes, Léhmann, Marton, Pungor, Pereszteghy, Molnár B., Vámos, Kálmán (Sulyok), Koronczai, Kovács E.

Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Pethő, Iván (Bodor), Dobson, Lőrincz G. (Kolompár), Szakál, Czöndör, Lőrincz M., Ölbei, Varga R.

Gólszerzők: Kovács E., Pungor, ill. Lőrincz G.

A két hasonló képességű csapat pörgős, hajtós, kiegyenlített meccsén ezúttal a szerencse a hazaiak pártján állt – így fontos három bajnoki pontot szereztek.

A 25. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Kemenesalja–Ikervár, Zanat-Haladás VSE–Uraiújfalu. Vasárnap, 17.00: Sitke–Elektromol Spari, Gérce-Vásárosmiske–Conoil Mersevát, Szeleste-Pósfa–Pecöl, Honvéd Sé–Ölbő, Alsóújlak–Söpte, Bozsok–Gencs­apáti.

Megyei II. – Dél

Bajánsenye–Club Walnut Nádasd 1-6 (1-3). Bajánsenye, vezette: Szabó B.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kucsera, Koltai (Simon), Horváth B., Luter, Kosár, Fábián B., Kovács I., Fábián K., Horváth Z.

Nádasd: Rejtli – Varga K., Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Burka, Kádár (Szabó Z.), Meskó E. (Németh Be.), Csenterics, Gerencsér.

Gólszerzők: Koltai, ill. Tuboly (2), Németh Be., Gerencsér, Meskó E., Fábián K. (öngól).

A bajnokesélyes Nádasd ellen a hazaiak bátor támadójátékkal léptek fel. Első ordító helyzetüket még kihagyták, a másodikat már góllal fejezték be. A vendég viszont két potya góllal gyorsan fordított. A második játékrész hullámzó futballt hozott. A hazaiak támadásaiban nem volt igazán átütőerő, sőt még egy öngóllal is „segítették” ellenfelüket. A hajtós mérkőzésen a jó erőt képviselő Nádasd megérdemelten győzött – a gólarány azonban túlzott.

Tutitextil-Körmend VSE–Szentpéterfa 6-1 (1-1). Körmend-Horvátnádalja, vezette: Vass I.

Körmend: Sály – Sipos (Nagy M.), VELEKEI, PAPP P. (Szabó P.), Horváth Á., Szatmáry, Horváth D., PETROVICS, Horváth A. (Sákovits), Jóna, Szakasics.

Szentpéterfa: Páll – Horváth V., Garger, Skrapits (Baranyai), Gaál (Keringer), Wágner Sz., Jurasits, Hoós Á. (Udvardi), Hoós B., Wágner K. (Wágner R.), Frányi.

Gólszerzők: Velekei (2), Szabó P., Nagy M., Jóna, Petrovics, ill. Horváth V.

Szikrázóan kemény mérkőzést vívtak a felek. A vendégek a második félidő közepétől már nem tudták tartani a lépést – megérdemelt hazai győzelem született.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Őriszentpéter 9-2 (1-2). Szombathely, vezette: Rácz P.

Gyöngyöshermán: Geicsnek (Balaton) – Horváth Á., Bihun, Dalmi (Orbán), Kis, Hegedűs, Szabó, Németh Sz., Dénes (Möslinger), Kopácsi, Illés.

Őriszentpéter: Horváth K. – Rados, Őr, Talabér, Horváth Cs., Tamaskó, Sály, Mihályka, Mihály, Szép, Horváth A.

Gólszerzők: Kopácsi (3), Németh Sz. (3), Orbán, Szabó, Dalmi, ill. Horváth A., Mihály.

Nehezen indult a hazaiak számára a mérkőzés, hiszen a vendég együttes már a 20. percben 2-0-ra vezetett. De valamelyest rendezte sorait, még a szünet előtt csökkentette a hátrányát a vendéglátó. A második félidőre aztán már összeszedte magát a házigazda, így a végére magabiztos győzelmet aratott – és ezzel a győzelemmel talán kijött a hetek óta tartó hullámvölgyből.

Tanakajd–Viszák 2-0 (2-0). Tanakajd, vezette: Farkas G.

Tanakajd: Marcz L. – Kovács G. (Mészáros), Kölkedi, Marcz G., Pál, Tóth J. (Marcz D.), Kalmár, Marcz M. (Kiricsi), Könczöl, Preiczer, Varga M.

Viszák: Tarafás – Tóth P., Benkő, Novák, Horváth J., Németh I., Agg, Németh A., Pomper (Sipos), Dezső, Wolf.

Gólszerzők: Tóth J., Marcz M.

Kiállítva: Kalmár (44., Tanakajd).

Néha a kevesebb a több: egy mérkőzés, két gól, három pont!

Rábatótfalu–Vasszécseny 1-2 (0-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Németh T.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri (Szakács), Náricza, Kovács G. (Papfalvi), Domján Do., Domján Dá. (Kocsis), Düh, Sipos, Anderkó (Muszka), Horváth M., Csenterics.

Vasszécseny: Pungor – Joó, Horváth D. (Zsolnai), Kiss K. (Szalai), Viszked (Maczek, Orsós), Kiss B., Németh B., Vilics, Balikó, Sásdi, Vadász (Kiss P.).

Gólszerzők: Vilics (öngól), ill. Kiss K. (2).

Egy döntetlen színezetű, jó iramú mérkőzést nyert meg a helyzeteivel sokkal jobban sáfárkodó, harcosan futballozó vendég.

A Táplán SE–Felsőcsatár mérkőzés elmaradt. A vendégek vasárnap 13 óra után létszámproblémákra hivatkozva lemondták a mérkőzést – a felek várják a szövetség döntését.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre.

A 22. forduló menetrendje, vasárnap, 17.00: Felsőcsatár–Bajánsenye, Vasszécseny–Táplán SE, Őriszentpéter–Tanakajd, Szentpéterfa–Gyöngyöshermán-Szentkirály, Viszák–Rábatótfalu. A Körmend VSE szabadnapos.