kézilabda

2021.04.15. 19:49

Nagy csatában tudtak fordítani

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság hétközi, 15. fordulójában a Syl­ver OPS Szombathely U20 a Mohács vendégeként aratott értékes idegenbeli győzelmet.

20210207 SZKKAu20- Mohácsi TE női kézi NB1/B, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe Török Rebeka

Fotó: Cseh Gábor

Mohácsi TE 1888–Sylver OPS Szombathely U20 24-27 (13-12). – Mohács, zárt kapuk mögött, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Barna, Kovács.

Szombathely: Christe, Dobány, Farkas H. (kapusok), Török 6, Pődör B. 5/3, Pődör R. 7/1, Horváth A. 6, Forgács 1, Győri 1, Vajer 1, Franka, Kulcsár, Lakatos, Szmolek, Wald. Edző: Pődör Zoltán.

Hétméteresek: 2/0, ill. 5/4.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-0. 13. perc: 10-4. 25. perc: 13-10. 34. perc: 13-13. 39. perc: 15-16. 51. perc: 20-20. 56. perc: 23-25.

Az ötödik helyezett Mohács fogadta a második Szombathelyt. Gyengén, főleg rossz védekezéssel kezdtek a szombathelyiek; meglépett a házigazda (4. perc: 4-0), és a folytatásban is egyre növelte az előnyét (10. perc: 10-4). Aztán kezdett belelendülni a vendég, nagy küzdelemben fokozatosan faragta a hátrányát – a félidőben már csak egy góllal vezetett a Mohács. A térfélcserét követően már az SZKKA II. diktálta a tempót, egyenlített, majd a vezetést is átvette (39. perc: 15-16). De a házigazda nem adta fel, komoly, kiélezett csata kerekedett, felváltva estek a gólok, nem bírtak egymással a csapatok (51. perc: 20-20). A hajrá viszont a remek fizikai állapotban lépő fiatal szombathelyi együttesnek sikerült jobban: először lépéselőnyre tett szert (56. perc: 23-25), majd a fórját rutinos csapat módjára megőrizte. És begyűjtötte a fontos győzelmet.

Kiemelt képünkön: Török Rebeka hat góllal, remek játékkal járult hozzá a győzelemhez