Eredmények

2021.05.24. 20:20

Teke Szuperliga: vasiak papírformában

Mindhárom Vas megyei csapat papírforma-­eredményt ért el a férfi­teke Szuperliga 21., utolsó előtti fordulójában: a Répcelak és a Szentgotthárd nyert, a Csákánydoroszló kikapott.

A Répcelakban Móricz Zoltáné volt a legjobb eredmény

Thermalpark-Szentgotthárdi VSE–Ajka Kristály SE 6:2 (3564-3418). – Szentgotthárd, férfiteke Szuper- liga-mérkőzés.

Szentgotthárd: Cseh B. 602, Cserpnyák M. 598, Walcher 634, Karba B. 613, Cserpnyák Á./Horváth V. 526, Pákai/Karba N. 591. Edző: Cserpnyák Árpád, Tróbert ­József.

Ajka: Berzsenyi 549, Fodor 580, Nagy L. 565, dr. Tóth Z. 551, Tóth L. 578, Tóth M. 595.

Előzetesen is a hazai környezetben nagyon jó mérleggel rendelkező, a tabellán negyedik gotthárdiaknak állt a mérkőzés, és jó egyéni eredményekkel – Cseh Bence (602), Cserpnyák Martin (598), Walcher Roman (634), Karba Bálint (613) – az első két sorban a hazaiak be is biztosították a győzelmüket. Nem volt már jelentősége az utolsó sorbeli pontvesztéseknek, Cserp- nyák Árpádot „félidőben” váltotta Horváth Viktor, Pákai Zsolt helyett pedig az utolsó 30 gurításra lehetőséget kapott Karba Noel, aki az ifjúsági meccsen kiemelkedően teljesített, 640 fát ütött. Ifjúsági: 3:1 (1181-1093). Cseh M. 541, Karba N. 640, illetve Nagy M. 557, Szabó Zs. 536.

Kazincbarcikai Vegyész TSE–Répcelaki SE 0:8 (3249-3518). – Kazincbarcika, férfiteke Szuperliga-­mérkőzés.

Kazincbarcika: Varga J. 535, Ander 547, Dobrosi 531, Ivanyik 577, Martinkó 525, Ragályi 534.

Répcelak: Móricz 619, Horváth Z. 580, Bíró 599, Tóth Á. 580, Molnár 595, Pintér 545. Edző: Kiss Zsolt.

A harmadik helyen álló répcelakiak a Kazincbarcikánál vendégeskedtek – és akárcsak hazai pályán, idegenben sem engedtek át egyetlen pontot sem a sereghajtónak, sőt a 24 szettpontból is csak hatot. A vasiak egyik kezdőembere, Móricz Zoltán érte el a nap legjobb eredményét, 619 fát ütött. A többiek ugyan nem jutottak 600 fáig, de négyen – Horváth Zoltán (580), Bíró Patrik (599), Tóth Árpád (580), Molnár Pál (595) – is megközelítették. A Répcelak a papírformának megfelelően fölényes győzelmet aratott. Ifjúsági: 3:1 (1110-1106). Dobrosi 565, Ivanyik 545, illetve Varga B. 569, Simon 537.

Az utolsó, 22. fordulóban nagy megyei rangadót rendeznek, a szombaton 14 órakor kezdődő Répcelak–Szentgotthárd találkozón dől el a bronz-érem sorsa. A répcelakiak kétpontos előnyből várják a találkozót, tehát a győzelem és a döntetlen nekik kedvez. A gotthárdiak csak győzelemmel előzhetik be a megyei riválist.

Ferencvárosi TC–Csákánydoroszlói TE 7:1 (3583-3371). – Budapest, férfiteke Szuperliga-mérkőzés.

FTC: Juhász 594, Rieger 592, Botházy 624, Németh A. 620, Veres 572, Sárosi 581.

Csákánydoroszló: Sütő 523, Márton Sz. 630, Horváth R. 569, Danyi 545, Vilics 557, Meixner L. 547. Edző: Musits József.

Az ötödik pozícióban lévő FTC-nél nem volt győzelmi esélyük a csákányiaknak. Egyrészt, mert a hazaiak eddigi eredményeikhez képest kiemelkedően teljesítettek, másrészt azért, mert a Vas megyei csapatból csak Márton Szabolcs szerepelt igazán jól, a 630 fája pontot is ért.

A bennmaradásért küzdő, jelenleg utolsó előtti Csákánydoroszlónak még két mérkőzése van hátra, szombaton a Kazincbarcikát fogadja, vasárnap pedig a Győr-Szolhoz látogat. Nehéz lesz, de még van esély. Ifjúsági: 0:4 (1043-1144). Sidó 539, Bende/Szabó D. 504, illetve Velekei 570, Márton G. 574.