borultak a babák

2021.09.07. 07:00

Teke: két NB I-es vasi siker született

A teke NB I. 1. fordulójában a Balogunyom és a Csákánydoroszló nyert, a Nagymizdó és a Sárvár kikapott.

Csákánydoroszló NB I-es tekecsapata 2019/2020 szp Vilics Gábor

Balogunyom TK-Soproni Sörgurítók 5:3 (32443216). – Szombathely, VAOSZ-csarnok.

Balogunyom: Virág 559, Gombos 593, Cserei/Gáspár 475, Horváth M. 541, Biró 532, Józsa 544. Edző: Svajda Győző.

Sopron: Biacsi 560, Ambrus 545, Varga 539, Vincze 513, Weinacht 538, Horváth A. 521.

Az első sorban Gombos Gergely a mérkőzés legjobb eredményével biztosan győzte le ellenfelét. Virág Bence jó teljesítménye ellenére egy fával kikapott, ekkor 1:1-re állt a meccs és a vasiak vezettek 42 fával. A második sor nagyon rosszul kezdődött a hazaiak számára. Horváth Márton és a Cserei Gábort 30 dobás után váltó Gáspár Ervin is elvesztette a szettet, már a vendégcsapat vezetett. Horváth Mártonnak sikerült a befejező szetteket hozni és megszerezte a csapatpontot: 2:2 és 11 fa a Balogunyom javára. A befejező sorban nagy küzdelemben Józsa Gábor legyőzte ellenfelét, Bíró Benjámin szoros mérkőzésen hat fával kapott ki. A szezonnyitó mérkőzést a sok nehézség ellenére szoros küzdelemben sikerült a hazai csapatnak megnyerni. Ifjúsági: 4:0 (1011-948). Tóth L. 502, Völgyi 509. Scarbantia SE–

Sárvári Kinizsi-Kékgolyó 7:1 (31493058). – Sopron.

Sopron: Pakrócz 529, Varga Zs. 530, ifj. Kocsis 504, Turner 499, Nádorhegyi 541, Zsirai 546.

Sárvári Kinizsi: Bejczi 509, Németh A. 516, Gombos 490, Csirkovics 526, Szijj 493, Farkas 524. Játékos-edző: Farkas Imre.

A sárvári együttes nem tudott alkalmazkodni az amúgy is „nehézkes” soproni pályához. Az első sorban mindkét játékosnak lett volna esélye a pontszerzésre, de az utolsó szettben fizikálisan elfogytak, így mindketten kikaptak. A középső sorban Csirkovits révén pontot szereztek a vasiak, Gombos előtt is ott volt a lehetőség, de egy szettet nagyon elrontott, így hamar elszálltak a győzelmi esélyek. A befejező sorban a szépítésért játszottak a vasiak, azonban mindkét páron kifogott a pálya. Ifjúsági: 0:4 (776-1030). Banai 531, Balázs 499.

Csákánydoroszlói TE– Bábolna SE 5:3 (3273-3272). – Zalaegerszeg.

Csákánydoroszló: Sütő 574, Danyi 528, Déri 528, Meixner 500, Vilics 580, Márton Sz. 563. Játékos-edző: Sütő Zsolt.

Bábolna: Tóth Z. 583, Imre 565, Balom S./Jurics 506, Torma/Balom N. 475, Kovács A. 551, Szász 592.

Nehezen lendült játékba a Csákánydoroszló, amely már nem Szentgotthárdon, hanem Zalaegerszegen vívja hazai mérkőzéseit. A vasiaknál ezúttal Sütő Zsoltnak és Danyi Krisztiánnak sem ment anynyira. Aztán a középső sorban Déri Márton és Meixner László már javított, a végén, az utolsó párban Vilics Gábor és Márton Szabolcs pedig nagyot küzdve fordította meg a meccset. A Csákánydoroszló együttese ha kissé idény eleji formát mutatva is, de behúzta a mérkőzést. Ifjúsági: 4:0 (1053-1003). Veleki 526, Márton G. 527. Köfém

SC–Halogy SE-Boldizsár Trans 7:1 (3481-3204). – Székesfehérvár.

Köfém: Poroszlai 558, Tóbiás 579, Gelencsér 601, Sziklási 562, Botka 564, Czeilinger 617.

Halogy SE-Boldizsár Trans: Németh L. 577, Jakab 516, Horváth A. 554, Tuboly 465, Dévai B. 569, Rejtli K. 523. Játékos-edző: Németh László.

Az első sorban megosztoztak a csapatok a pontokon, de 44 fával a Köfém vezetett. A második vasi páros nem tudott pontot szerezni, így a harmadik sor előtt a mérkőzés gyakorlatilag már eldőlt. A befejező sorban aztán Dévai Balázs nagy küzdelemben maradt alul, így a nyitányon végül magabiztosan, 7:1-re nyert a Köfém. Ifjúsági: 4:0 (1063-733). Simon 442, Kraller 291.

Kiemelt képen: A csákányi Vilics Gábor 580 fát ütött