Eredmények

2021.11.15. 18:18

Csákányi és unyomi siker – A teke NB I.-ben elmaradt a Sárvári Kinizsi-Kékgolyó mérkőzése

Az NB I.-es férfitekebajnokság 9. fordulójában a Balogunyom és a Csákánydoroszló nyert, a Halogy kikapott. Elmaradt a Sárvár meccse.

A csákánydoroszlói Horváth Roland 541 fát ütött

Fotó: Szendi Péter

Balogunyom TK–Bábolna SE 5:3 (3302-3263). Szombathely, VAOSZ-csarnok, NB I-es férfi-tekemérkőzés.

Balogunyom: Virág 538, Gombos 578, Horváth M. 560, Svajda Z. 547, Biró B. 522, Józsa 557. Edző: Svajda Győző.

Bábolna: Morvai 520, Imre 517, Balom/Mogyorósi 527, Tóth D. 574, Kovács A. 542, Szász 583.

Az első sorban Virág az első két szett biztos megnyerése után nagy küzdelemben tudta legyőzni ellenfelét. Gombos a hazai csapatból a legtöbb fát ütötte és biztosan győzte le a vendégjátékost: 2:0-ra és 79 fával vezettek a hazaiak. A középső sorban Horváth kisebb sérüléssel játszva szerezte meg a csapatpontot. Svajda nagyot küzdött, de a jól játszó bábolnai ellenfeléé lett a pont: 3:1 és 85 fa a Balogunyomnak.

A befejező sorban Biró és Józsa a harmadik szett után még döntetlenre állt, de a befejező gurításokban a vendégjátékosok jobban koncentráltak. A második és harmadik helyen álló csapatok mérkőzéséből megérdemelten került ki győztesen a balogunyomi együttes a szimpatikus és végig küzdő Bábolna ellen. Ifjúsági: 3:1 (1052-1033). Völgyi 565, Tóth L. 487.

Soproni Sörgurítók SE– Halogy SE-Boldizsár Trans 7:1 (3258-2967). Sopron, NB I-es férfi-tekemérkőzés.

Sopron: Biacsi B. 569, Biacsi L. 488, Weinacht 532, Ritter 575, Ambrus 581, Horváth A. 513.

Halogy: Németh L. 518, Tuboly 491, Jakab 489, Pájtli 480, Rejtli K. 491, Gerencsér 499. Játékos-edző: Németh László.

A halogyiak az NB I. egyik legnehezebb pályájára, a sopronira látogattak. Felforgatott összeállításban szerepeltek a vasiak, a hazai pálya pedig a vendéglátóknak kedvezett. A soproniak nagyarányú győzelméhez a vasiak gyenge teljesítménye is kellett. Ifjúsági: 4:0 (941-708). Simon B. 404, Kraller 304.

Nyergesújfalu VSE–Csákánydoroszlói TE 3:5 (3178- 3206). Dorog, NB I-es férfitekemérkőzés.

Nyergesújfalu: Fülöp 577, ifj. Hergéth 531, Sinogli 492, Németh G. 509, Jánosi 544, Szabó A. 525.

Csákánydoroszló: Sütő 537, Horváth R. 541, Déri M. 540, Meixner 505, Márton Sz. 542, Vilics 571. Játékos-edző: Sütő Zsolt.

Az első két párosban fej fej mellett haladtak a csapatok, az igazi izgalmakat az utolsó kör hozta. Vilics Gábor ugyan legyőzte ellenfelét, de az utolsó sorozatban Márton Szabolcs jó teljesítménye is nagyon kellett a sikerhez. Így a Csákány végül 5:3-ra nyert. Ifjúsági: 0:4 (806-1088). Márton G. 526, Velekei 562.

A Köfém SC–Sárvári Kinizsi-Kékgolyó mérkőzés elmaradt. A vasiak több játékosa sérüléssel és betegséggel bajlódik, ezért a Rába-partiak kérték a találkozó elhalasztását.