2021.11.28. 19:41

NB II. kosár: SZoESE-diadal, celldömölki vereség

Az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokság hetedik fordulójában kiütéssel győzött a SZoESE, míg a Celldömölköt elgázolta az éllovas PEAC.

Szombathelyi Egyetemi SE– Mosonmagyaróvári GAAC 101-73 (23-19, 29-22, 21-17, 28-15).

Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Németh S., Bozóki B.

SZoESE: Kiss 24/6, Gundinger 8, Mészáros 32/6, Vicze 18/3, Novák 11/3. Csere: Gombkötő 5, Monek 3/3. Edző: Kéri Péter.

A találkozó első félidejében sok hiba csúszott a SZoESE védekezésébe, így nem sikerült jelentős előnyt kialakítania. A szívós mosonmagyaróváriak a nagyszünet előtti utolsó percekben kezdtek leszakadni a hazaiaktól, egészen addig több ízben is vissza tudtak kapaszkodni öt-hatpontos hátrányból.

Mészáros (labdával) 32 pontot szerzett a MOGAAC ellen

Fordulás után aztán jelentősen feljavult Kéri Péter legénységének a védekezése, amivel a MOGAAC nem tudott mit kezdeni. Az utolsó negyedben nagyon kinyílt az olló, teljesen megérdemelt sikert arattak a szombathelyiek.

Celldömölki VSE Vulkán Fürdő–PTE-PEAC 80-108 (26-23, 17-20, 19-33, 18-32).

Celldömölk, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földesi M., Fülöp A.

CVSE: Kovács Balázs 11/3, Szabó 7, Orbán 14, Rozmán 22, Grebenár 18, Csere: Kovács Bálint 2, Ruppert 2, Juranits 4. Edző: Grebenár Péter.

A vasiaknak nélkülözniük kellett két kulcsjátékosukat, Nagy Mátét és Tömböly Dávidot, Szabó Bence pedig félig sérülten vállalta a játékot. A nehézségek ellenére az első félidőben még bírta a fiatal pécsiek által diktált iramot a CVSE. Szünetre 43-43-as állásnál vonultak a csapatok. Fordulás után a vendégek gyors játékukkal és letámadásaikkal felőrölték a Cellt. Szabó, Orbán, Ruppert és Kovács Bálint is kipontozódott hazai oldalon, így négy emberrel voltak kénytelenek befejezni a meccset a vasiak, akiket még az utolsó percekben is