2021.12.08. 18:28

NB II. kosár: Hússzal nyert a Kéri-csapat

A férfi NB II.-es kosárlabda-bajnokság nyolcadik fordulójában hazai pályán bukott a CVSE, a SZoESE pedig az ötödik fordulóból elmaradt mérkőzését pótolta és legyőzte a kanizsai alakulatot.

Celldömölki VSE–Dávid Kornél KA 75-81 (26-31, 20-14, 16-22, 13-14), Celldömölk, NB II.-es kosárlabdamérkőzés, vezette: Kiss M., Kovács M.

CVSE: Tömböly 11/6, Nagy 5/3, Szabó 20/6, Rozmán 23/3, Orbán 10, Grebenár 6, Kovács Ba. –, Kovács Bá –. Edző: Grebenár Péter.

Már a mérkőzés elején látszott, hogy a vasiak zónavédekezése ellen jól támadtak a székesfehérváriak. A CVSE védekezést váltott, így gyakorlatilag egálra hozta a meccset a nagyszünetig. A harmadik negyedben hamar 10 pont körüli hátrányba kerültek a hazaiak, ismét változtatni kellett a védekezésén, viszont így egyre kevesebb energia maradt támadni. A végén is higgadt tudott maradni a DKKA, amely győztesen távozhatott Celldömölkről.

Szombathelyi Egyetemi SE–Kanizsa KK 89-69 (31-13, 18-22, 21-19, 19-15). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth B., Rokob K.

SZoESE: Kiss 21/9, Mészáros 26/12, Vicze 10/3, Schveighoffer 6, Oroszi 9. Csere: Baruta 12/3, Gundinger 1, Novák 2, Sinkovits 2, Gombkötő –, Frisnyák –, Rónai –. Edző: Kéri Péter.

Jó ritmusban kezdte a találkozót a SZoESE, amely gyorsan nagy előnyre tett szert. A folytatásban azonban feltámadtak a vendégek, akik megkezdték a felzárkózást. A hazaiak győzelmét semmi sem veszélyeztette, amikor a végjátékban váltottak védekezésükön, így magabiztosan verték a Kanizsát.

Kiemelt képünkön: Kiss Mihály (labdával) ismét nagyot játszott a SZoESE-ben