Vb-selejtező

2022.02.24. 21:00

Csak fellángolása volt a kosárválogatottnak, Montenegró nagyon magabiztosan nyert

A férfi-kosárlabda-világbajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában kikapott a magyar válogatott Montenegrótól.

Váradi sem tudott csodát tenni a montenegrói védőfalban

Forrás: Magyar Nemzet/Mirkó István

A magyar válogatott legfontosabb célja, hogy kvalifikálja magát a vb-selejtező következő fordulójába – szögezte le Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány a mérkőzést megelőzően. Montenegró az első két fordulóban szoros meccsen kapott ki Franciaországban (73-67), majd otthon javított Portugália ellen (83-69). A magyarok mérlege azonos volt Montenegróéval, azzal a különbséggel, hogy Bosko Radovic csapatának jobb volt a gólkülönbsége. Hazai oldalon a maródiak listája Filipovittyal bővült, így rá sem számíthatott Ivkovics. Az első negyedben voltak lehetőségeik Váradiéknak, azonban rendre kimaradtak. Hátul pedig bosszantó hibákat követett el nemzeti alakulatunk. 4-10-es állásnál a körmendi ikon, Ferencz Csaba keze sült el a lehető legjobbkor távolról, viszont ezt követően megint nem akart összejönni semmi.

Hét perc elteltével, 7-14-nél ismét Ferencz villant, majd Vojvoda is szórt egy újabb triplát, így egy pontra zárkózott az Ivkovics-gárda (13-14). Az etap végül 15-17-re zárult. A második negyed egy 8-0-s montenegrói szériával indult (15-25), a percekig tartó magyar gólcsendet Keller törte meg első pontjaival. Ettől azonban nem támadt fel a válogatott, csak fellángolásai voltak. Egy perccel a nagyszünet előtt Pongó triplájával ismét csak négy pont volt közte (26-30), ennél közelebb azonban nem sikerült zárkózni. Fordulás után kiderült, hogy Ivkovics kiszállt a játékból, mert még az első félidő végén megkapta második technikaiját is.

Ez úgy tűnt, feltüzelte csapatunkat, mert 35-38-ra közelítette meg Montenegrót, de aztán ismét ritmust veszítettek a magyarok, akik 28 perc alatt csak 38 pontot termeltek. Figyelmetlenség, eladott labda, rossz visszarendeződés és máris 15 volt közte (38-53). A szétesően játszó hazaiaknak nem sok esélyük maradt a fordításra az utolsó negyedre, amelynek 42-56-ról futottak neki. Minden igyekezete ellenére nem tudta csökkenteni hátrányát a végjátékban nemzeti együttesünk. Ferencz és Perl tripláját csak szépségtapaszként könyvelhettük el, döntően nem befolyásolták a mérkőzés végkimenetelét. Montenegró nagyon magabiztosan nyert Debrecenben.

JEGYZŐKÖNYV

Magyarország–Montenegró 67-83 (15-17, 13-19, 14-20, 25-27)

Debrecen, Főnix Aréna, 4500 néző, kosárlabda-világbajnoki selejtezőmérkőzés, vezette: Lanzarini (olasz), Gedvilas (litván), Straube (német).

Magyarország: Váradi 11/3, Lukács 1, Vojvoda 11/3, Keller 6, Allen 4. Csere: Hopkins 5/3, Perl 14/3, Golomán –, Ferencz 12/12, Pongó 3/3. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Montenegró: Cobbs 14/3, Popovic 5/3, Radoncic 3, Spasojevic –, Dubljevic 19/9. Csere: Radovic 8, Mihailovic 27/15, Nikolic 4, Pavlicevic –, Drobnjak 3/3. Szövetségi kapitány: Bosko Radovic.

Az eredmény alakulása 2. perc: 2-3. 5. perc: 4-8. 8. perc: 7-14. 13. perc: 17-25. 16. perc: 21-28. 19. perc: 26-30. 24. perc: 35-40. 26. perc: 38-47. 28. perc: 38-51. 31. perc: 44-60. 33. perc: 51-66. 36. perc: 60-73. 39. perc: 67-80.