2022.04.06. 07:00

Megyei II. osztály - Rangadót nyert a Szarvaskend, hat gólt rúgott a Bajánsenye, hét találatig jutott a Csepreg - fotók

A 20. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság

Kelemen Attila, Tóth Gábor

Gencsapáti–Pecöl – 5-2-re nyert a gólerősen játszó vendég

Forrás: Unger Tamás

Észak:

Kemenesalja–Sé Honvéd 4-3 (3-1). Vönöck, 50 néző, vezette: Mónos J.

Kemenesalja: Bakos – BERECZ, Belegrai, Vajda, Kolompár (Czöndör), Dobson, Lőrincz, Őri (Kóbor), Pethő, Péter, Ölbei.

Sé: Földi – Séfer, Molnár B. (Vámos), Werderits, Muzsai, Boldizsár, Nemes, Soós (Hende), Vándori (Kiss Mi.), Kiss Má., Kiss Má. B.

Gól: Berecz (3), Péter, ill. Kiss Má. B. (3).

A hazaiak a mérkőzés elején összehoztak egy gólt az ellenfélnek, de nem roppantak meg, magukhoz ragadták az irányítást, fordítottak, a második félidő közepén már 4-1-re vezettek. Aztán kicsit kiengedtek, így a hajrát izgalmassá tette a Sé. De megérdemelt hazai győzelem született. Több remek teljesítmény is akadt, de a 17 éves Berecz Adrián kiemelkedett a mezőnyből.

Bozsok–Conoil Mersevát 2-0 (1-0). Bozsok, v.: Sály K.

Bozsok: Szenteleki Á. – Bigner, Kratochwill, Nagy Zs. (Németh R.), HANKÓ (Szárnyas), DÉVÉNYI, Dobány (Szenteleki B.), Kovács P., Kaposi (Iker), Kiss M., MARTI.

Mersevát: Patyi – Pethő, Vizi, Horváth Zs., Orbán, Szabó Sz., Dénes, Takács (Németh G.), Varga A. (Horváth T.), Czupor, Nagy Á.

Gól: Szenteleki B., Nagy Zs.

A zord időjárás nem fogadta kegyeibe a kilátogató nézőket és a pályán lévőket. A mérkőzés nagy részében a hazaiak akarata érvényesült, viszont a támadások befejezésébe rendre hiba csúszott. A sportszerű mérkőzést csak a 80. percben tudta lezárni a Bozsok a szimpatikusan küzdő vendég ellen.

Gencsapáti–Pecöl 2-5 (0- 1). Gencsapáti, v.: Kedves R.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Janzsó, Kovács Gé. (Markó), Varga R., Mester, Bokor, Tóth B. (Czika), Lőrincz (Németh T.), Szigetvári, Kovács Gá., Tar.

Pecöl: Kollarics – Pálfi (Németh Á.), Czeglédi, Szemes Z., Farkas E., Gyürü, Oszkó, Seper, Varga Gy. (Iszak), Szemes B. (Baranyai), Balázs (Németh I.).

Gól: Lőrincz, Kovács Gá., ill. Varga Gy. (2), Iszak, Gyürü, Farkas E.

A kellemetlen hideg, szeles időben lejátszott meccsen az első félidő közepén szereztek vezetést a vendégek. Majd a második félidő elején gyorsan két újabb gólt szereztek. Ám a Gencsapáti két gólt rúgott két perc alatt, visszajött a meccsbe. De a hajrában a jól kontrázó Pecöl lezárta a csatát.

Szeleste-Pósfa–Uraiújfalu 1-0 (0-0). Szeleste, v.: Talabér N.

Szeleste: Kovács M. – Nardai, Fülöp, Riba, Kovács A. (Németh B.), Szabó B. (Horváth D.), Kovács T. (Pomper), Varga M., Kovács R., Földi, Trittremmel.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Pungor, Gallen, Szabó B., Kollárits, Kovács G. (Agg), Németh B. (Csete), Fehér, Keszei, Gáspár (Tóth D.).

Gól: Horváth D.

A jó iramú, tipikusan egygólos mérkőzésen a hazaiak megérdemelten tartották otthon a fontos három pontot. A szelesteiek közül mindenki jól teljesített.

Alsóújlak–Sitke 4-0 (1-0). Alsóújlak, 60 néző, v.: Farkas G.

Alsóújlak: Gábor (Szőnye) – Gampel (Nagy Z.), KAPOSI, TÓTH Á. (TOLDI), VARGA K. (Káldi I.), Varga Á., Varga N., KOVÁCS Z., Farkas M. (KÁLDI M.), Ódor, VARGA R.

Sitke: Imre (Bakics, Csonka) – Gaál, Lakatos, Horváth R., Papp B., Németh Z., Kelemen D., Sulyok, Kelemen B., Pencz, Németh M.

Gól: Varga R. (2), Varga K., Tóth Á.

A hazaiak első félidei játéka enerváltra sikeredett. Ennek ellenére a szünet előtt egy begyakorolt figurát gólra váltottak. A második félidőben már a házigazda irányított, a második gól után pedig már csak a különbség volt kérdéses. A hazai együttes mielőbbi felépülést kíván a Sitke súlyos sérülést szenvedő játékosának.

Gérce-Vásárosmiske–Újperint 3-2 (0-2). Gérce, v.: Szabó I. Z.

Gérce: Fehér – Horváth B. (Sali), László, Pethő (Kiss L.), Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Kövesdi.

Újperint: Biró – Varga A. (Takács), Kovács Zs. (Tóth M.), Iszak, Kovács G., Jagodits, Egyed, Horváth M. (Szabó Z.), Hegedűs, Kiss Á., Balázs (Kiss R.).

Gól: Pethő, Kovács T., Mórocz, ill. Kiss Á., Balázs.

A vendégek azonnal támadólag léptek fel, könyörtelenül használták ki a hazaiak hibáit és szereztek kétgólos előnyt. A hazai csapat a második félidőben vesztett állásból nagy akarással és jó játékkal fordított – és megérdemelten nyert a jól játszó Újperint ellen.

Csepreg–Elektromol Spari 7-0 (4-0). Csepreg, 80 néző, vezette: Pázsi M.

Csepreg: Jakatics – Kótai (Kossuth), Steiner M. (Takács), Tájmel, Nika M. (Baranyai), Simon (Kovács B.), Nika B., Nagy D., Lukács (Pócza), Steiner C., Németh O.

Spari: Baldauf – Jónás, Horváth P. (Vertetics), Láda, Barbalits, Sipos, Kovács T., Kovács A., Fülöp, Schmidt, Németh R.

Gól: Pócza (2), Tájmel, Takács, Lukács, Nika M., Nagy D.

A hazai csapat az első perctől uralta a meccset, gyorsan, gólerősen, jó hozzáállással futballozott, ilyen arányban is megérdemelten verte létszámgondokkal küzdő ellenfelét.

A 21. forduló menetrendje, vasárnap,

10.00: Sitke–Gérce.

17.00: Mersevát–Csepreg, Sé–Bozsok, Újperint–Kemenesalja, Uraiújfalu–Alsóújlak, Pecöl–Szeleste-Pósfa, Söpte– Gencsapáti.

Dél:

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Tutitextil-Körmend VSE 2-4 (2-3). Szombathely, vezette: Winkler L.

Gyöngyöshermán: Geicsnek – Bihun, Séfer, Kis (Dénes), Hegedűs, Szabó A., Németh Sz., Bazsó, Kopácsi, Kondor (Nagy T.), Szekeres (Péntek).

Körmend: Sály – Velekei, Horváth Á., Popovics, Törő, Szatmáry (Simon), Petrovics, Sákovits, Jóna (Horváth A.), Vilics, Szabó P.

Gól: Bazsó, Kondor, ill. Velekei (3), Vilics.

Jól kezdett a hazai gárda, megszerezte a vezetést, majd növelte előnyét, de válaszként érkezett három körmendi gól. A második félidő is kiegyenlített játékot hozott, a hosszabbításban azonban még egyszer betalált a vendég. Sportszerű mérkőzést vívtak a csapatok, amihez hozzájárult a játékvezetői hármas jó teljesítménye.

Bajánsenye–Pinkavölgye Felsőcsatár 6-0 (2-0). Bajánsenye, v.: Monostori I.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Szabó Sz., Hodács, Horváth M., Kosár, Bakó (Luter), Kovács I. (Vörös), Könye-Balla (Fábián), Horváth Z. (Stunya), Horváth B.

Felsőcsatár: Szabó Christopher – Czlenner, Vajda (Pock), Horváth Sz., Pehr, Schmalzl (Takács), Böhm (Lakics), Terentii, Windisch, Krajczár, Hábetler.

Gól: Szabó Sz. (2), Kosár (2), Luter, Horváth M.

Kiállítva: Horváth Sz. (75., Felsőcsatár).

A hazai csapat visszafogott kezdést követően átvette az irányítást, és az első félidőben két szépségdíjas gólt szerzett. A második játékrészben fokozta a nyomást, szebbnél szebb támadásokat vezetett, és még négyszer betalált az elfáradó, széteső vendégnek. Az eredmény hízelgő a vendégekre nézve.

Lorry Gm Kft. Szarvaskend–Csákánydoroszló 5-1 (2-1). Szarvaskend, 200 néző, v.: Kondor T.

Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Csillag (Nagy R.), Jóna (Somogyi), Németh T., Kis-Nemes, Földes, Nagy Á., Kunovics, Kopfer, Wolf.

Csákánydoroszló: Baba – Kolosits (Major), Danyi, Török, Makai, Dedics, Horváth M. (Horváth Á.), Sárközi, Albert, Takács, Urbán.

Gól: Velekei (5), ill. Makai.

Kiállítva: Horváth Á. (55., Csákánydoroszló).

A forduló rangadóján biztosan nyert a házigazda. A Szarvaskend a tavaszi öt mérkőzését mind megnyerte, 24-2-es gólaránnyal – amiből a pazar formában lévő Velekei László 16 góllal vette ki a részét.

Őriszentpéter–Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-6 (1-2). Őriszentpéter, v.: Kedves R.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihály, Szabó S. (Őr), Németh A., Sály, Kósa, Kulcsár, Tamaskó (Mihályka), Szép, Horváth A. (Horváth Cs.).

Nádasd: Rejtli – Varga K., Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Meskó E., Burka (Németh Be.), Csenterics (Szabó D.), Gerencsér (Balogh B.), Szabó Z.

Gól: Sály, ill. Tuboly (3), Meskó M. (2), Németh Be.

Biztosan nyert a vendég.

Szentpéterfa–Tanakajd 3-0 (1-0). Szentpéterfa, vezette: Mórocz Gy.

Szentpéterfa: Páll – Udvardi, Tóth G. (Farkas A.), Wágner K., Horváth V., Skrapits (Farkas Henrik Milán), Garger, Farkas Henrik, Németh M. (Baranyai), Gaál, Hoós Á.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Gombkötő, Kölkedi, Marcz G. (Tóth J.), Marcz D. (Kiricsi), Hittaller A., Kalmár, Filakovszky, Marcz M., Könczöl (Hittaller M.).

Gól: Farkas Henrik Milán, Horváth V., Hoós Á.

Létszámproblémái ellenére is biztosan nyert a hazai gárda.

Rum–Vasszécseny 2-2 (1- 0). Rum, v.: Szabó III. Z.

Rum: Lepár – Székely, Horváth T., Preiczer, Bíró, Molnár R. (Tárkányi), Kovács B., Koronczai, Rosta, Horváth Á., Pásti.

Vasszécseny: Pungor A. – Joó, Maczek (Kiss B.), Szalay (Vidos), Viszked, Orsós, Dunai (Zsolnai), Sásdi, Varga M., Kámán, Pungor D.

Gól: Székely, Horváth Á., ill. Joó (2).

Két nagy vendéghelyzettel kezdődött a meccs, majd rendezte sorait a házigazda, a vezetést is megszerezte. A második félidő közepén egyenlített a Szécseny, de szinte a középkezdésből ismét betalált a Rum. Már mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet, de a vendég nem adta fel, s a hajrában egy szerencsés góllal kiegyenlített.

Rábatótfalu–Telekes Medosz 1-0 (1-0). Szentgotthárd Rábatótfalu, v.: Busi L.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Náricza, Domján Do., Szakács (Tamaskó), Düh, Kovács Á., Falb, Könye, Kóczán, Anderkó (Pukhely).

Telekes: Tóth T. – Pénzes, Németh T., Németh M., Szakter (Blaskovics), Osvald, Kónya (Büki), Vincze, Horváth N., Osbáth, Németh F. (Görcsi).

Gól: Anderkó.

A 21. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Tanakajd–Rum, Körmend–Szarvaskend. Vasárnap, 17.00: Vasszécseny–Bajánsenye, Nádasd–Szentpéterfa, Csákánydoroszló–Őriszentpéter, Telekes–Gyöngyöshermán.