2022.05.11. 19:58

Biztos Falco-győzelem a vendég Szolnok ellen - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság felsőházi középszakaszának utolsó, 10. fordulójában az éllovas Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a második helyen álló Szolnokot verte magabiztosan.

Forrás: Unger Tamás

A Falco már hetekkel ezelőtt megnyerte a középszakaszt, de a Szolnok is bebiztosította a második helyét – így egyik csapat számára sem volt különösebb tétje a meccsnek. A szombathelyieknél ezúttal sem játszott Váradi Benedek és Kovács Benedek, hosszabb kihagyás után tért vissza viszont a csapatba Benke Szilárd. A másik oldalon Subotic és Badzim volt a két fontos hiányzó.

Mérsékelt tempóval nyitottak a felek – Golomán pedig kilenc ponttal kezdett (3. perc: 9-5). A Falco próbálta magához ragadni a kezdeményezést – időt kért az Olaj. De maradt az irányítás a hazaiaknál (7. perc: 18-9). Jól védekezett a Falco, gyorsabban játszott ellenfelénél, csak a triplák nem jöttek. Az első etap hajrájában pedig – nagy ováció közepette – pályára lépett Benke Szilárd is.

A sokat cserélő Falco előnye azért megcsappant a negyed végére (22-19). Benke jegyezte az első Falco-triplát – az ötödik hazai távoli próbálkozás ért célba. Tartotta a lépést  a Szolnok – olyannyira, hogy fordított (14. perc: 25-27). Golomán triplája nagyon kellett. A másik oldalon Cummings szórta meg magát alaposan. Küzdelmes csata kerekedett a mérkőzésből, a Szolnok nem akarta megadni magát – elég indulatos „előadást tartott tanítványainak Konakov mester az időkérésnél (17. perc: 32-34). Használt a fejmosás, egy ponttal ugyan, de megnyerte az első félidőt a Falco (20. perc: 43-42).

Fordulás után nagyobb lendülettel tért vissza a pályára a Falco (24. perc: 51-44). Barac, Perl, Somogyi és Keller is beindult. Időkérés után a Szolnok próbált meccsben maradni, és remek távoli dobásokkal tartotta is a lépést, felzárkózott (27. perc: 57-54). Sőt, az etap hajrájában egyenlített az Olaj (59-59). Ismét nagyot kellett küzdenie a Falcónak, hogy megszerezze a vezetést 830. perc: 63-61).

A szombathelyi gárda próbált sebességet váltani, nagyobb előnyre szert tenni (32. perc: 69-63). De az Olaj rendre visszajött a meccsbe. Igaz, ekkor már érezhetően a Falco diktálta tempót, frissebbnek tűnt ellenfelénél –  és átlépte a 10 pontot a különbség (36. perc: 79-68). Golomán közben elérte a 30 (!) pontot. Innen pedig már nem volt visszaút a Szolnok számára. A hajrában már csak a különbség mértéke volt kérdéses – bő egy perccel a vége előtt 86-70-et mutatott az eredményjelző. Végül biztosan nyert a meccs nagy részét irányítása alatt tartó Falco

jegyzőkönyv
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Szolnoki Olaj KK 89-74 (22-19, 21-23, 20-19, 26-13)
Szombathely, 2610 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Kapitány G., dr. Mészáros B.
Falco: Somogyi 9/3, Perl 12, Sövegjártó –, Golomán 30/9, Keller 11. Csere: Clark 6, Barac 12, Hawkins 2, Benke 5/3, Verasztó 2, Takács Zs. –, Horváth Á. –. Edző: Milos Konakov.
Szolnok: Pongó 10/6, Pallai 2, Rudner 3/3, Cummings 26/12, Cakarun 13. Csere: Young 11, Vincze 5/3, Sebők 2, Arabo 2, Csornai –, Tóth J. –. Edző: Gasper Potocnik.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-5. 7. perc: 18-9. 14. perc: 25-27. 17. perc: 32-34. 20. perc: 43-42. 24. perc: 51-44. 27. perc: 57-54. 30. perc: 63-61. 32. perc: 69-63. 36. perc: 79-68.  39. perc: 86-72.

A másik mérkőzésen az Sopront 89-85-re nyert az Alba vendégeként. A Körmend szabadnapos volt.