2022.05.04. 20:12

Hiába a feltámadás, kikapott a Körmend Szolnokon

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság középszakaszának felsőházi 8. fordulójában kikapott Szolnokon a Körmend.

Forrás: VN-archív

Fotó: © Unger Tamás

Ha nyer Szolnokon, bebiztosíthatja harmadik helyét a Körmend a bajnokság középszakaszában. A két piros-fekete alakulat idei négy meccséből mindössze egyet tudtak hozni a vasiak, idegenben pedig több mint két éve nem tudták legyőzni a mostanság botladozó Szolnokot, amely meglehetősen felforgatott kerettel kezdett a Rába-partiak ellen. A kulcsjátékosok közül nem lépett pályára Kovács, Taiwo, Young és Subotic sem.

Talán mindezek fényében nem is annyira meglepő, hogy a Körmend kezdett bátrabban és az első negyed nagy részében irányította a játékot. A hetedik percben vezetett először a házigazda Cummings közelijével (15-14), de aztán White hármasával újra a vendégek jártak előrébb. Az utolsó percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, az etap 20-20-as állásnál ért véget.

A hazaiaknál Cakarun, míg a Rába-partiaknál White volt nagyon elemében, ők ketten jutottak el együtteseikben leghamarabb 10 pont fölé. A rangadó játékképe mit sem változott, a Körmend tartotta kezében a gyeplőt, igaz, folyamatosan tapadt rá a házigazda. A 18. percben tudta megfordítani ismét az állást a Szolnok Badzim triplájával (31-29). Komoly hullámvölgybe került a Körmend, hiszen a félidő utolsó négy percében nem talált gyűrűbe, miközben 12 pontosra hízott a hazai előny (41-29).

Szünet után fordult a kocka, egy 10-0-ás rohammal két pontra közelítette meg a vasi gárda a Szolnokot, majd Stokes triplájával már a Körmendnél volt az előny (41-42). Elképesztő szériát produkált az MTE, de aztán felébredtek a hazaiak, akik Badzim és Cummings pontjaival újra öttel mentek (47-42). Nem okozott gondot ennek a hátránynak az eltüntetése sem a körmendiek számára, Ferencz hármasával a 26. percben 47-47-re módosult az állás.

Folytatódott a vasiak feltámadása, a negyed végére hatpontos előnyre tettek szert Ferenczék, 56-62-ről jöhetett az utolsó etap. Rudner, Pogó és Cummings pontjaival egalizált újfent a házigazda, majd White volt eredményes büntetőkből (62-64). A Szolnok azonban kellőképpen felszívta magát a hajrára és Cakarun vezérletével öt egységgel nyúlt el (73-68). Vendég időkérést követően Cummings triplája a lehető legrosszabbkor jött, Badzim hármasával pedig eldőlni látszott a találkozó a 39. percben  (79-68). Hiába a nagy fordítás, az utolsó negyedben megnyerte a csatát a Szolnok.

Jegyzőkönyv
Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 82-70 (20-20, 21-9, 15-33, 26-8)
Szolnok, 1600 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Tóth C., Farkas G.
Szolnok: Pongó Máté 12/6, Badzim 14/6, Pallai 9/6, Rudner 11/9, Cakarun 19. Csere: Cummings 17/6, Sebők –, Vincze –, Arabo –. Edző: Gasper Potocnik.
Körmend: Stokes 8/6, White 25/12, Takács K. 2, Savic 8/6, Gordon 8. Csere: Martinez –, Ferencz 9/3, Henry 8, Krivacsevics 2, Kenéz –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-6. 5. perc: 8-8. 8. perc: 15-17. 13. perc: 22-25. 17. perc: 25-29. 20. perc: 41-29. 22. perc: 41-36. 26. perc: 48-49. 28. perc: 51-54. 32. perc: 62-66. 35. perc: 69-66. 38. perc: 76-68.