2022.06.07. 20:29

Szoros meccset bukott a Falco - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének 3. meccsén kikapott a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely az Alba Fehérvártól (83-85) – így folytatódik a párharc.

Forrás: Unger Tamás

Jó helyzetből várhatta a Falco az egyik fél három megnyert meccsig tartó elődöntős párharcát – hiszen az előző két összecsapást megnyerte. Vagyis a szombathelyi játékosok azzal a tudattal léphettek pályára, hogy ha ismét, harmadszor is nyernek, korán véget vetnek az elődöntőnek, és bejutnak a fináléba.

Benke triplája vezette fele a meccset. Rohantak és tüzeltek a csapatok, felváltva vezettek (3. perc: 6-7).  Aztán némi lépéselőnybe került a jobban dobó, harcos Aba. Perl fordított a Falcónak (6. perc: 14-13) – egy pillanatra. Jól védekezett a Fehérvár, sok könnyű pontot dobott labdaszerzés, leindítás után. Barac triplája is egyenlítést ért (17-17). Végül a Falco egy ponttal megnyerte az első negyedet (20-19). A második etapot Szabó Zsolt triplája nyitotta. Éles, hajtós meccset vívtak a felek – és ismét felváltva vezettek. A hosszú kihagyás után visszatérő Kovács Benedek rögtön triplával köszönt be.

Egyre gyorsabb tempót diktált a Falco, egyre gördülékenyebbnek tűnt a játéka. Triplákkal tartotta a lépést a vendég és sokat büntetőzött. Váradi és Perl pontjaival alakult ki először komolyabb Falco-előny (17. perc: 43-36) –  időt kért a vendég. Visszatérve a pályára pedig szinte eltüntette a hátrányát (45-43). Nagy csatának, szoros meccsnek vetett véget a szünetet jelző sípszó (20. perc: 49-45).

A „hagyományoknak megfelelően” a harmadik negyed is hármassal kezdődött, Golomán volt eredményes távolról. Próbált stabil előnyt kiépíteni magának a Falco (24. perc: 57-49). Vojvoda tartotta meccsben a csapatát. Keményedett a csata, parázs párharcokat láthatott a közönség – a hazai gárda korán elérte az öt csapatfaultot. Amit jó büntetőzéssel büntetett az Alba, közelített. Már csak egy pont volt a hazai előny, amikor időt kért Konakov mester (27. perc: 58-57).

Vojvodával nem bírtak a hazaiak. Így váltott vezetéssel közeledett az etap hajrája. Perl kénytelen volt rákapcsolni! De így is csak két pontos vezetése birtokában fordulhatott rá a záró játékrészre a Falco (30. perc: 70-68). Mindkét csapat idegesen, elrontott dobásokkal kezdte a negyedik negyedet. A játékvezetők pedig mintha elvesztették volna a fonalat. Az Alba pedig közben csendesen fordított (34. perc. 72-73). Jött a segítség, a szurkolás a lelátókról. Szerényen csorogtak a pontok. fogyott az idő, és nem bírtak egymással a csapatok. Golomán – harmadik – triplája nagyon kellett. Az utolsó perc  83-80-ról kezdődött.  Stark egy triplával egyenlített (83-83) A Falco elrontotta a támadását, az Alba viszont duplával zárta az akcióját (83-85). Másfél másodperc maradt, időt kért a Falco. Benke dobása viszont nem ért célba – 83-85-re kikapott a Falco.

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában 2-1-re vezet a Falco – a csapatok pénteken (18.00) Fehérváron folytatják.

Jegyzőkönyv
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Alba Fehérvár 83-85 (20-19, 29-26, 21-23, 13-17)
Szombathely, 2850 néző, NB I.-es kosárlabda, elődöntő, 3. mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Praksch P., Goda L.
Falco: Váradi 8/3, Somogyi 7/3, Benke 7/3, Golomán 10/9, Keller 6. Csere: Perl 22/3, Barac 12/3, Hawkins –, Clark 4, Kovács B. 7/3. Edző: Milos Konakov.
Alba: Pongó 9/3, Vojvoda 25/12, Lukács 13/3, Fakuade 4, Davis 9. Csere: Stark 15/3, Smith 2, Omenaka 5, Szabó Zs. 3/3, Takács M. –. Edző: Matthias Zollner.
Az eredmény alakulás. 3. perc: 6-7. 7. perc: 17-17. 12. perc: 27-26. 17. perc: 43-36. 20. perc: 49-45. 24. perc: 57-49. 27. perc: 60-60. 30. perc: 70-68. 34. perc: 72-73. 38. perc: 81-80. 39. perc: 83-80.