2022.09.10. 21:16

Az Egis Körmend nyerte a Mogyorósy Szilárd Emléktornát

A házigazda 11 ponttal verte szlovén ellenfelét a döntőben, míg a harmadik helyet az Oberwart szerezte meg a kétnapos felkészülési kosárlabda-minitornán.

Tóth Judit, Sütő Dániel

Wendell Mitchell nagyon élt a döntőben, nem véletlenül választották a finálé MVP-jének

Fotó: © Szendi Péter

Az emléktornára tartalékosan érkező Alba Fehérvár ellen fölényes győzelmet aratott az Oberwart a szombat délutáni bronzmérkőzésen.

Arconic-Alba Fehérvár–Oberwart Gunners 63-85 (24-20, 9-23, 23-22, 7-20). Körmend, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Legjobb dobók: Ford 12, De Cosey 11/3, Takács M. 11/3, Balsay Ádám 10/6, illetve Howard 15/6, Derek 14/3, Gardner 12/6, Horváth 11/6.

A második és negyedik negyedben nagyon kicsúszott az Alba lába alól a talaj, amit maximálisan kihasználtak az osztrákok, akik így a dobogó harmadik fokán végeztek.

A döntőt a házigazda és a szlovén Krka Novo Mesto szoros csatáját hozta.

Egis Körmend–Krka Novo Mesto 84-73 (21-16, 23-25, 16-15, 24-17). Körmend, felkészülési kosárlabda-mérkőzés.

Körmend: Anderson 15, Mitchell 26/3, Takács K. 2, Moore 17/9, Cakarun 10. Csere: Parrish 5/3, Herczeg –, Omenaka 7, Martinez 2, Balogh M. –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

A Krka Novo Mesto legjobb dobói: Spasojevic 17/3, Span 14/9, Stipcevic 11/9.

Durázi Krisztofer a szombati találkozó utolsó másodperceiben, sikeres tripladobása pillanatában szenvedett bokasérülést, így nélküle várta a Körmend szlovén ellenfelét.  Az első öt perc kiegyenlített játékot hozott, magabiztosan célzott távolról a vendégcsapat. Nem tudott meglépni egyik fél sem, az etap végére azonban felpörgött a Körmend, így ötpontos előnye lett az első kisszünetre (21-16). Két hárompontossal kezdte a második negyedet a Krka, így gyorsan zárkózott (23-22). A 13. percben már vendég vezetést mutatott az eredményjelző (27-30). Továbbra is jól triplázott Gasper Okorn csapata, a Körmendnél Mitchel Wendell volt elemében, már 14 pontot jegyzett.

A negyed végére visszavette a vezetést a házigazda, de csak minimális előnyt tudott kiharcolni a félidőre (44-41). Omenaka két látványos zsákolása nyitotta a második félidőt, a 22. percre tíz pontra nőtt a hazaiak előnye. Nehezen találta a ritmust, pontatlanul dobott a Krka. Bár zárkózni tudtak a vendégek, Mitchell továbbra sem hagyta, hogy túl közel érjenek. A negyed végére négy pontra szűkült a különbség (60-56). A záró felvonásban Cakarun kezdte a pontgyártást,  rövid időn belül ismét tízre hízott a különbség (68-58). Anderson és Moore jóvoltából tovább növelte előnyét a Körmend. Anderson egyénileg is megoldotta a feladatát, a végjátékban pedig már biztos volt, hogy a rendező Egis Körmend nyeri a tornát.

A 17. Mogyorósy Szilárd Emléktorna végeredménye: 1. Egis Körmend, 2. Krka Novo Mesto, 3. Oberwart Gunners, 4. Alba Fehérvár.

A két nap során a hazaiak játékosa Mike Moore termelte a legtöbb pontot, szám szerint 38-at. A legtöbb asszisztot az Alba Fehérvár kosarasa, Takács Milán osztotta ki. A torna döntőjének MVP-je a hazai színekben játszó Wendell Mitchell lett.