Teke

2022.10.02. 14:29

Répcelaki iksz, otthon kapott ki a Szentgotthárd

A férfi teke Szuperliga 5. fordulójában mindkét vasi csapat hazai pályán szerepelt. A Répcelak kiélezett meccs izgalmas döntetlent játszott, a Szentgotthárd pedig kikapott.

A répcelaki Móricz Zoltán 623 fát ütött

Répcelaki SE–Győr-SZOL TC 4:4 (3568-3537). Répcelak, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Répcelak: Bóka 566, Horváth Z. 620, Bíró 569, Tóth Á. 605, Móricz 623, Molnár 585. Edző: Kiss Zsolt.

Győr-SZOL TC: Koller 580, Danóczy 632, Kiss N. 555, Tóth D. 577, Somodi 586, Németh M. 607.

Az első sorban Bóka Róbert elvesztette pontját, Horváth Zoltán pontja szintén a vendégekhez került. (0:2). A  középső sorban Biró Patrik az első szett után kétszer egy fával, egyszer pedig négy fával elveszítette a maradék három szettet, így ugyan több fával, de kikapott. Tóth Áron szoros mérkőzésen egy utolsó pályás fantasztikus 170 fás szettel a maga javára fordított az ütött fát és a mérkőzést is Az utolsó sorra így a vendégek 3:1-re vezettek már, de a több fa a hazai csapatnál volt.

Móricz Zoltán kiélezett mérkőzésen megszerezte pontját. Molnár Pál meccse rendkívül izgalmasra sikerült, hiszen az utolsó pályán volt olyan pillanat, hogy csak pár fa volt a két játékos között – ellenfele, Németh Máté végül megszerezte a pontot. A vendégek így végül a hat megszerezhető pontból négyet is begyűjtöttek, azonban a többlet fa a hazai oldalon maradt, ezzel kialakult a 4:4-es végeredmény.

Ifjúsági: 1:3 (1045-1095). Simon 559, Kiss B. 485.

Szentgotthárdi VSE–Köfém SC 3:5 (3504-3543). Szentgotthárd, férfi teke Szuperliga-mérkőzés.

Szentgotthárd: Cserpnyák M. 531, Cseh B. 626, Karba N./Horváth V. 570, Karba B. 543,  Takács T. 625, Pákai 609. Edző: Tróbert József,

Köfém SC: Németh A. 620, Kéri-Kineth 555, Sziklási 573, Gelencsér 582, Czeilinger 622, Poroszlai 591.

Az első sorban Cseh Bence újra kiemelkedő játékkal, a mérkőzés legjobb eredményével (626 fa) hozta az első csapatpontot. Cserpnyák Martin azonban nagyon rosszul játszott és majdnem 100 fával kapott ki. A második sorban Karba Bálint és Karba Noel  folytatta. Mindkét játékos visszafogottabb teljesítményt nyújtott, így nem tudtak csapatpontot szerezni. Noelt Horváth Viktor váltotta, remekül szállt be a mérkőzésbe és majdnem pontot tudott szerezni.

Ekkor a vendégek 3:1-re és 60 fával mentek. Az utolsó sorban Takács Tamás és Pákai Zsolt  óriásit játszva, magabiztosan verte meg ellenfeleit, de mindössze 21 fát tudtak hozni: így a Köfém 5:3-ra nyert a fiatal, emiatt rutintalanul játszó Gotthárd ellen. Ifjúsági: 4:0 (1153-1082). Kropf 565, Oswald 588.