Vas megyei foci

2022.11.15. 11:30

Megyei II.: a Bozsokot is verte az Uraiújfalu, nyolc gólt rúgott a Sé, hetet a Csákánydoroszló - fotók

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportja a 14. fordulóval folytatódott, míg a déli csoport csapatai az elhalasztott 11. fordulót pótolva zárták le az őszi szezont.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Fotó: © Cseh Gábor

Észak

Boba–Pecöl 1-4 (0-2). Boba, vezette: Magyar Gy.

Boba: László – Balogh Mi., Magyar, Farkis (Porkoláb), Szigeti (Horváth T.), Fodor, Balogh Ma., Szabó J., Dákai, Kóbor (Csajbók), Dénes (Prépost).

Pecöl: Kollarics – Kurucz (Dávid), Bori (Szemes), Svób, Gyürü, Farkas E., Kiss B., Boncz, Seper (Tóth Zs.), Joó, Balázs.

Gól: Dákai, ill. Joó (2), Gyürü, Farkas E.

Uraiújfalu–Bozsok 2-0 (1-0). Uraiújfalu, v.: Imre B.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Agg (Simon), Gallen, Szabó B., Kollárits, Pungor Sz., Németh B. (Németh Z.), Kovács G. (Burka), Gáspár, Keszei.

Bozsok: Farkas G. – Bigner, Kratochwill, Kalmár, Kaposi, Németh O. (Szenteleki), Pál, Dobány Patrick, Kovács P. (Dévényi), Kiss M., Marti (Pónácz).

Gól: Burka, Szabó M.

A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten győzte le mezőnyben jól játszó ellenfelét. Jár a gratuláció a fiatal hazai csapatnak, mert ezzel a győzelemmel kiérdemelte az őszi bajnoki címet!

Szeleste-Pósfa–Alsóújlak 2-1 (0-0). Szeleste, 60 néző, v.: Busi L.

Szeleste: Szentgyörgyvári – Nardai, Németh B. (Rozmán), Pethő, Riba, Molnár G., Kovács T. (Horváth L.), Fehér, Kovács R., Horváth D. (Pomper), Földi.

Alsóújlak: Gábor – Gampel, Kaposi (Káldi I.), Tóth Á. (Ódor), Varga K., Toldi (Nagy Z.), Varga Á., Varga N., Káldi M. (Papp A.), Vasas, Varga R.

Gól: Pomper (2), ill. Varga K.

A jól felkészített, de talán túlzott magabiztossággal érkező Alsóújlaké volt az első helyzet. Ezután a hazai csapatnak is voltak lehetőségei, de az első félidőben nem esett gól. A második játékrészben a Szeleste lépett fel támadólag és meg is szerezte a vezetést, amire még volt válasza a vendégeknek. De a győzelmet jobban akaró szelesteiek végül egy szép góllal megérdemelten tartották otthon a három pontot. A hazai csapatból mindenki remekül teljesített.

Sé Honvéd–Kemenesmagasi 8-2 (3-1). Sé, 100 néző, v.: Németh L.

Sé: Földi – Szalay, Farkas K., Hancz (Kovács K.), Werderits, Muzsai (Rada), Halmos, Nemes, Fichtacher (Kiss Máté Gergő), Kiss Márton Balázs, Uri (Vándori).

Kemenesmagasi: Papp Á. – Molnár Zs., Horváth T., Király (Fülöp), Poós, Palotai, Gombás (Princzes), Kerekes (Solymos), Peresznyei, Sebestyén (Bándoli), Molnár T.

Gól: Nemes (2), Kovács K., Halmos, Kiss Máté Gergő, Muzsai, Hancz, Uri, ill. Palotai (2).

Kiszakadt a séi gólzsák! A hazai alakulat egy szervezett csapat benyomását keltő Kemenesmagasi felett aratott ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet. A séi csapatban minden játékos nagyszerű teljesítményt nyújtott!

© Cseh Gábor
Fotós: © Cseh Gábor

Elektromol Spari–Újperint 0-4 (0-2). Szombathely, v.: Talabér N.

Spari: Pungor – Neubauer, Láda, Tóth A., Fritz (Kovács A.), Sipos (Németh R.), Majtényi, Jónás, Barbalits (Milecz), Varsányi, Németh V.

Újperint: Szlámer – Takács (Hazafi), Kovács Zs., Nyári, Viszket, Egyed, Sásdi, Francia (Tóth M.), Török (Kovács G.), Szabó Z., Márfy (Péter).

Gól: Egyed (2), Szabó Z. (2).

Az elején az Újperint támadólag lépett fel és rögtön hibára késztette a hazaiakat, megszerezte a vezetést. Egy szép egyéni szóló után egyenlithetett volna a Spari de az ordító helyzet kimaradt. Majd 0-2-es vendégvezetésnél a sparisok egy általuk vélt 11-est reklamált, főleg azért, mert a kontrából gólt kaptak... A gólkülönbség túlzott, de az Újperint győzelme megérdemelt – a Spari  nyolc játékosát nélkülözte.

Conoil Mersevát–Gencsapáti 2-6 (0-1). Mersevát, 60 néző, v.: Pintér B.

Mersevát: Homlok (Patyi) – Gönye (Dénes), Takács M. (Pethő), Csite, Horváth Zs., Orbán Gy., Fülöp (Orbán B.), Nagy Á., Takács B., Balogh P., Döbröntei.

Gencsapáti: Horváth A. – Varga R. (Sulyok), Soldatenko (Németh T.), Dancs, Fülöp, Bokor (Skrapits), Tóth B. (Jónás), Egyed, Roshko, Lőrincz, Janek.

Gól: Horváth Zs. (2), ill. Soldatenko (2), Dancs, Skrapits, Lőrincz, Fülöp.

Kiállítva: Balogh P. (35., Mersevát).

A mérkőzés nagy részében emberhátrányban játszó Mersevát a 70. percig jól tartotta magát, kétszer ki is egyenlített – de 10 emberrel végül ennyire futotta.

Gérce-Vásárosmiske–Schott Lukácsháza 2-1 (1-0). Gérce, 90 néző, v.: Polgár T.

Gérce: Fehér – Komáromi (Sebestyén), Lakatos, Pethő, Lerik, Mórocz, Major, Kovács T., Csonka, Kövesdi, Kiss L. (Lőrincz).

Lukácsháza: Bán – Bolfán (Szentkúti), Horváth Sz., Gombás, Németh B., Léhmann (Horváth M.), Csuka, Rozmán (Németh N.), László, Bősze, Tóth D. (Németh Cs.).

Gól: Pethő, Mórocz, ill. Németh Cs.

Kiállítva: Mórocz (92., Gérce).

Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen mindkét gárda a győzelemért küzdött, A hazai csapat a második félidőben jól használta ki a helyzetit, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot. A hazaiaktól mindenki jól teljesített.

A 15. forduló menetrendje, szombat. 13.00: Bozsok–Boba. Vasárnap, 13.00: Pecöl–Kemenesalja, Gérce–Mersevát, Gencsapáti–Spari, Újperint–Sé, Kemenesmagasi–Szeleste, Alsóújlak–Uraiújfalu.

Dél

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Szentpéterfa 5-2 (3-1). Szombathely, 100 néző, vezette: Bagoly G.

Gyöngyöshermán: Olasz – Kopácsi, Balázs (Szabó A.), Németh Sz., Hegedűs, Dénes (Horváth Á.), Bakos, Bánhegyi, Bihun, Kovács D., Séfer.

Szentpéterfa: Páll – Török, Pataki, Skrapits D., Garger, Wágner, Homor, Gaál, Major, Hoós, Skrapits I.

Gól: Séfer, Kopácsi, Balázs, Hegedűs, Németh Sz., ill. Garger, Wágner.

A Gyöngyöshermán számára kötelező volt a győzelem, hiszen hetek óta tartó hullámvölgyben volt. Ám a vendég kezdett jobban, hamar megszerezte a vezetést is. A hazai gárda összeszedte magát és hét percen belül három gólt is szerzett – így a szünetre meggyőző előnnyel vonulhatott. A második félidőben újabb hazai találat következett, ám a Péterfa nem adta fel, szépített. A hajrá a Hermánnak sikerült jobban, egy újabb találattal beállította a végeredményt.

Egyházasrádóc–Őriszentpéter 1-0 (1-0). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Ódor Á.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei T. (Németh G., Rácz), Németh Martin, Varga D. (Merőtei G.), Krajczár, Varga M., Németh Marcell, Mészáros, Bányik, Filipovits, Varga Z. (Varga Gy.).

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Kaszás, Varga A., Kósa, Sály, Szabó S., Mihályka (Horváth L.), Mihály, Szép, Németh A.

Gól: Merőtei T.

Kiállítva: Rácz (91.), Németh Marcell (92.), ill. Németh A. (83.).

Közepes színvonalú meccsen a lelkesen és helyenként jól is játszó vendégek megnehezítették a hazaiak dolgát, akik egy szép szabdrúgásgóllal nyertek.

Tanakajd–Telekes Medosz 3-0 (2-0). Tanakajd, v.: Pázsi M.

Tanakajd: Marcz L. – Gombkötő, Kölkedi, Marcz G., Orsós (Szűcs), Vámos, Hittaller A., Marcz M., Preiczer, Németh P., Szalai.

Telekes: Blaskovics – Dézsi, Németh T. (Kónya Sz.), Németh M., Orsós, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Görcsi, Nyári.

Gól: Szalai (2), Szűcs.

Kiállítva: Kölkedi (70., Tanakajd).

A hazai csapat az első perctől komolyan vette a mérkőzést. A jó játéknak meg is lett az eredménye, két gólt rúgott már az első félidőben. A 70. percben történt hazai kiállítás után mezőnyben feljött a Telekes, de a harmadik gól bebiztosította a fölényes hazai győzelmet. Ki kell emelni Marcz Gábor pazar játékát, aki három gólpasszt jegyzett.

Rábatótfalu–Bajánsenye 0-3 (0-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Szabó C.

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy – Csákvári, Papp V., Domján D., Sütő, Domján B., Düh, Kovács Á. (Anderkó), Falb (Erős), Náricza, Akl.

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Vörös B.), Bacsák, Horváth B., Hodács, Horváth M., Kosár, Kovács V. (Kovács I.), Fábián (Koltai), Horváth Z., Koczor.

Gól: Koltai (2), Kosár.

Kiállítva: Erős (91., Rábatótfalu), Csákvári (83., Rábatótfalu).

Vasszécseny–Rum 0-2 (0-2). Vasszécseny, v.: Szabó III. Z.

Vasszécseny: Móricz – Kontics, Jéri, Dankó, Virág, Viszked, Katona, Németh Zs., Pungor, Maczek (Varga R.), Varga M.

Rum: Miklós – Székely, Gyurkó A., Gyurkó B., Molnár M. (Rövid), Bíró (Horváth T.), Rosta, Kovács-Braun, Koronczai, Kovács Z., Horváth Á.

Gól: Bíró, Jéri (öngól).

Csákánydoroszló–Pinkavölgye-Felsőcsatár 7-2 (4-0). Csákánydoroszló, v.: Héra Cs.

Csákánydoroszló: Tóth B. (Csáky) – Sáfár, Török, Makai, Biczó (Pesti), Pandur, Sárközi (Gérnyi), Könye Balla (Draskovics), Takács, Urbán, Németh M.

Felsőcsatár: Sásdi – Donadi, Horváth L., Pehr, Krancz (Vajda), Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler, Virág (Kopácsi), Krajczár.

Gól: Makai (2), Pandur, Draskovics, Biczó, Török, Könye Balla, ill. Pehr, Vajda.

Több kulcsjátékosát is nélkülözte a hazai együttes, ennek ellenére is simán nyert.

A Horváth Ranch Kft. Nádasd–Tutitextil-Körmend VSE (4-0) meccset már korábban lejátszották.

A déli csoport csapatai befejezték az őszi szezont.