2022.11.14. 20:09

Simán verte a cseheket a magyar kosárválogatott Szombathelyen - fotók

A világbajnoki-selejtező sorozat 10. fordulójában a magyar férfi kosárlabda-válogatott könnyed győzelmet aratott Csehország ellen (83-69).

Fotó: © Unger Tamás

Augusztusban a magyar együttes 82-79-re nyert a csehek vendégeként – és most is a győzelemért lépett pályára. Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány csapata szombat óta az Aréna Savariában készült az összecsapásra.

Rohanós tempóban kezdtek a felek, bőszen támadták a gyűrűt. A magyarok játszottak, dobtak pontosabban, időt kellett kérnie a vendégnek (5. perc: 11-5). Rendezte is a sorait, védekezését a cseh gárda, és 9-0-ás rohanással fordított (8. perc: 11-14) – Perl törte meg a magyar gólcsendet. De az első negyedet három ponttal megnyerte a vendég. A folytatásban is a cseheknél volt az előny, gyengén dobtak a magyar játékosok (12. perc: 21-27). De alapvetően sem támadásban, sem védekezésben nem működött a hazai gépezet. Ettől függetlenül nagy küzdelemben – Golomán három büntetőjével – csak összejött a fordítás (17. perc: 32-31). A félidő hajrája küzdelmesre sikeredett, kevés ponttal, javuló hazai játékkal. És a szünetben három pontos magyar vezetést mutatott az eredményjelző (20. perc: 36-33).

Fordulás után lendületes játékkal, 7-0-ás rohammal tért vissza a pályára a magyar együttes (22. perc: 43-33). Innentől kezdve a hazai gárda diktálta a tempót, szinte minden támadását ponttal zárta – állandósult a 10 pont fölötti magyar előny (27. perc: 55-40). Más sebességben játszott a házigazda, és a harmadik negyed végére el is döntötte a meccs sorsát (30. perc: 67-43). A kisszünet után még indított egy elkeseredett rohamot a vendég (34. perc: 70-52), de a magyar győzelmet egy pillanatig nem fenyegette veszély.

jegyzőkönyv

Magyarország–Csehország 83-69 (18-21, 18-12, 31-10, 16-26)

Szombathely, Aréna Savaria, 2751 néző, válogatott kosárlabda-mérkőzés, világbajnoki selejtező, vezette: Mazzoni (olasz), Yilmaz (török), Jevtovic (szerb).

Magyarország: Váradi 5/3, Vojvoda 7/3, Benke 8/3, Filipovity 15/9, Hopkins 11/3. Csere: Somogyi 8/6, Keller 9, Perl 7/3, Golomán 9, Lukács 2, Pongó –, Kiss 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Csehország: Kyzlink 21/6, Pulpan 2, Peterka –, Kriz 7/3, Balvin 10. Csere: Bálint 16/9, Pekarek –, Bohm 3/3, Palyza 8/6, Kovar –, Samoura –, Svec 2. Szövetségi kapitány: Ronen Ginzburg.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 11-5. 8. perc: 11-14. 12. perc: 21-27. 17. perc: 32-31. 20. perc: 36-33. 22. perc: 43-33. 27. perc: 55-40. 30. perc: 67-43. 34. perc: 70-52. 37. perc: 81-60.
Kipontozódott: Vojvoda (38.).

A vb-selejtező februárban zárul: 23-én Litvániában játszik válogatottunk, majd 26-án Boszniát fogadja.