2023.01.14. 20:10

Durázi extrájával gyűrte le a Körmend a Szegedet - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában küzdelmes, feszült hangulatú meccsen 8 ponttal verte az Egis Körmend a vendég Szegedet.

Fotó: © Szendi Péter

Egis Körmend–Naturtex-SZTE-Szedeák 93-85 (29-28, 23-17, 17-26, 24-14)

Körmend, 1890 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tőzsér D. K., Goda L., Balog Gy. A.

Körmend: Chambers 18/3, Mitchell 20/9, Kiss M. –, Durázi 25/3, Cakarun 15. Csere: Edwards 12/3, Ferencz 3/3, Herczeg –. Edző: Kocsis Tamás.

Szeged: Washington 31/21, Person –, Polányi –, Bognár K. 15/3, Roberson 9/3. Csere: Nicholson 23/3, Balogh Sz. 5, Filipovic 2, Kerpel-Fronius –. Edző: Simándi Árpád.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 10-2. 7. perc: 21-15. 10. perc: 29-28. 13. perc: 35-36. 16. perc: 43-40. 20. perc: 52-45. 22. perc: 54-52. 26. perc: 60-68. 30. perc: 69-71. 32. perc: 74-71. 36. perc: 85-76. 39. perc: 91-85.

Kipontozódott: Roberson (39. perc).

Legutóbb szűkös, de annál fontosabb négy pontos sikert aratott a Szeged ellen idegenben az Egis Körmend gárdája (74-79), így joggal bizakodhattak a vasiak, hogy a bajnokság 12. helyén álló vendégek ellen ismét győztesen hagyhatják el a pályát. Kocsis Tamás legénységének biztosra kellett mennie, hiszen, ahogy a vezetőedző a találkozót megelőzően fogalmazott, több vereség, főleg hazai pályán, már nem fér bele a Körmendnek. A hazaiak helyzetét nehezítette, hogy Eric Adams ezen meccsen még nem tudta segíteni új csapatát, mivel nem érkezett meg a játékengedélye. Rajta kívül Takács Kristóf boka-, Doktor Péter ujj-, Omenaka Godwin térd-, Balogh Máté pedig továbbra is lábsérüléssel bajlódott. Így tehát az említett játékosok nélkül, de már Justin Edwards-cal kiegészülve kellett megszereznie a győzelmet a Rába-parti alakulatnak. "Kristóf Laci bácsi!" – zúgott közel kétezer torokból a körmendi kosárlabda megalapítójának tiszteletére, akit 84. születésnapja alkalmából köszöntött a hazai tábor.

Kristóf Laci bácsit köszöntötte a körmendi publikum
Fotós: © Szendi Péter

Triplaesővel indította az összecsapást az Egis Körmend, amely egy 10-0-ás rohanással hagyta faképnél a buszon ragadt szegedieket. Mitchell harmadik hármasa után 16-9-nél kikérte első idejét Simándi Árpád. A negyed második felére lassacskán feléledt a Tisza-parti gárda, három pontra közelítették meg a vendégek a hazaiakat (20-17). A kezdeti nagy hazai rohamok lendülete alábbhagyott, Kocsis Tamás pedig időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat. A piros-feketék védekezése azonban jottányit sem javult, hiába mentek a támadások, a Szeged a játékrész végére egyetlen pontra tudta csökkenteni hátrányát (29-28). Az első 10 percben mindössze 4 lepattanót tudott begyűjteni a Körmend.

A rövid pauza után a jó formában lévő Washington révén megfordította az állást a Szeged – a vendégek irányítójának harmadik hármasával már 29-31 volt oda, majd Nicholson is eredményes volt közelről (29-33). Cakarun és Chambers büntetőivel hozta egálra a meccset (33-33), Ferencz első triplájával pedig ismét a házigazda volt már előnyben (36-35). A folytatásban a nehezen kialakított 4-5 pontos körmendi előny Balogh Szilárd duplájával és Washington újabb triplájával hamar eltűnt (43-43). A 19. percben megszerezte első pontjait a vasi gárda új játékosa, Edwards, aki Parrish helyére érkezett (50-44). Az első félidő egy újabb Edwards-duplával zárult, ezzel hétpontos előnyre tett szert a nagyszünetre a Rába-parti alakulat (52-45).

Nagy elánnal vetette bele magát a harmadik negyedbe a Szeged, amely pillanatok alatt eltüntette hétpontos hátrányát Nicholson, Roberson és Bognár dupláival (52-52). A vendégek 7-0-ás rohama után kezdett ocsúdni a Körmend. Edwards szép betöréses kosarával maradt előnyben a házigazda, majd Durázi is elsüllyesztett két közelit (58-54). A fordulatot a 25. perc hozta, amikor Chambersre szándékost fújtak a bírók. Washington előbb helyére tette a büntetőket, majd távolról is elsült a keze. Egy percre rá ismét hintett egy triplát, ezzel már 6 ponttal ment a Szeged (60-66). Nicholson közelijével már csaknem 10-zel vezettek a vendégek, majd a lejtmenetben lévő Körmend Mitchell büntetőivel és Durázi hármasával kezdett el visszakapaszkodni.

Duró egyébként szezonbeli legjobb teljesítményét nyújtotta, három negyedet követően 20 ponttal csapata legeredményesebbje volt, ráadásul úgy, hogy egyetlen dupla-, tripla- és büntetőkísérletét sem hibázta még el (7/7, 1/1, 3/3). Nemcsak a lelátón, hanem a pályán is egyre feszültebb volt a hangulat, mindkét csapat győzelemre játszott. A nagy adok-kapokból a Szeged jött ki jobban, Simándi Árpádék szűk kétpontos előnyből várhatták a végjátékot (69-71). Utolsó energiatartalékait mozgósítva indította meg az utolsó 10 percet a hazai alakulat – Mitchell egyenlített, majd Edwards első hármasával újfent a Körmend vezetett (74-71).

Zúgott a "Duró, Duró, Duró!" – Durázi csúszott-mászott a labdáért, úszott a levegőben lepattanókért, rég látott eksztázisban játszott a piros-feketék 7-ese. A vasiak nagy harcolva, szervett csapatjátékkal 85-76-ra léptek el, majd négy perccel a meccs vége előtt Simándi Árpád időt kért. A közel 10 pontos hazai fór messze nem jelentette még a körmendi győzelmet, Washington és Nicholson egy perc alatt 5-re olvasztott a különbséget (85-80). Chambers büntetői nagyon kellettek, és bár Nicholson középtávolija beakadt, jött Durázi, aki faulttal együtt szerzett kosarat, aztán a büntetőt is elsüllyesztette (90-82). Washington és Roberson büntetőivel próbált tapadni a Szeged, de hiába, a remek hangulatú összecsapást Durázi gyönyörű kosara zárta, 93-85-re nyert a Körmend.