2023.03.01. 13:53

Győztek a vasi NB II.-es kosarasok - A Celldömölk otthon, míg a SZoESE idegenben fektette két vállra ellenfelét

Az NB II.-es férfi kosárlabda-bajnokságban a CVSE második félidei meggyőző teljesítményével győzte le a törökbálintiakat, míg a SZoESE a MOGAAC vendégeként aratott fontos győzelmet.

Celldömölki VSE Vulkán Fürdő–Radobasket 85-49 (20-16, 20-15, 24-8, 21-10). Celldömölk, NB II-.es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kovács M., Antoni M. Á.

CVSE: Nagy 15/3, Szabó 4, Rozmán 20/12, Orbán 9, Sömenek 26/3. Csere: Biró 3/3, Ruppert –, Kovács Bá. 2, Juranits 6, Bakonyi –. Edző: Grebenár Péter.

Betegség miatt Tömböly Dávid, míg Horváth László sérülés miatt sem tudott pályára lépni a CVSE-ben. Szabó Bence ugyan ott volt a hadra foghatók között, de közel sem volt 100 százalékos állapotban, ennek ellenére vállalta a játékot.  Az első félidőben nagyon kényelmesre vette a figurát a tabellán második celldömölki alakulat, amelynek tagjai alacsony fordulatszámon pörögtek. A Radobasket pedig derekasan küzdött, harcoltak a lepattanókért, futottak becsülettel. Az utolsó egy percre megpróbálta összekapni csapatát Grebenár Péter és pár labdaszerzéssel végülis közel 10 pontosra növelte előnyét a szünet előtt a CVSE. A folytatásban aztán szebbik arcát mutatta a sárga-kék alakulat, amely agresszív letámadásaival sok labdát szerzett, így hamar dűlőre vitte a meccset. Grebenár Péterék újabb győzelmükkel folytatták immár hét mérkőzés óta tartó veretlenségi szériájukat.

Mosonmagyaróvári Gazdászok Atlétikai Clubja–SZoESE-SZOVA 54-65 (16-24, 18-9, 8-15, 12-17). Mosonmagyaróvár, NB II-.es férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tóth, Rokob.

SZoESE: Kiss M. 6, Mészáros 20/6, Gyánó –, Vicze 17, Baruta 18/6. Csere: Frisnyák 4, Gundinger –, Novák –, Tájmel –, Várkony –, Németh B. –, Matucza –. Edző: Kéri Péter.

Több hónapnyi kihagyás után játszott újra NB II.-es mérkőzést a Szombathelyi Egyetemi SE gárdája. Az egytemi sportcsarnok bezárásából fakadó edzéshiány érződött Kéri Péter csapatán, de ennek ellenére nagy küzdelemben sikerült kiharcolnia a győzelmet a vasi alakulatnak.