2023.04.12. 20:05

Nem kegyelmezett a Debrecennek sem a Falco - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első meccsén a friss kupagyőztes Falco-Vulcano Energia KC Szombathely magabiztos győzelmet aratott a Debrecen ellen (87-67).

Forrás: Unger Tamás

Az alapszakaszgyőztes Falco vasárnap még kupadöntőt vívott – a Sopront gázolta el 92-48-ra, és gyűjtötte be története második Magyar Kupa-diadalát. Míg a DEAC április 1-én, az alapszakasz utolsó, 26. fordulójában lépett pályára – egy kipihent ellenfél érkezett vendégségbe az Aréna Savariába. Az alapszakaszban két kiélezett meccset vívtak a felek, Debrecenben nyert a Falco (69-71), Szombathelyen viszont a DEAC (75-81) győzött. A találkozó előtt óriási ünneplést kapott közönségétől a friss kupagyőztes Falco – nagyszerű hangulatban kezdődött az egyik fél három megnyert meccséig tartó küzdelem..

Óvatos játékkal nyitottak a felek, egy ideig szerényen csorogtak a pontok (2. perc: 4-4). Nem jöttek a triplák a Falcótól, de a védekezése azért működött. Aztán a házigazda lassan belelendült, némi előnyre tett szert (5. perc: 13-8). Sokat faultolt a DEAC – lábbal nehezen vették fel a tempót a vendégek. Triplákkal viszont tapadt ellenfelére a debreceni gárda. Dudaszós Tiby-dupla zárta az első negyedet – amelyet így öt ponttal nyert meg a házigazda. Ám kihasználva, hogy gyengén dob a Falco, folytatta a felzárkózást a Drenovac által vezérelt DEAC – olyannyira, hogy fordított (13. perc: 27-28)!

Innen váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a meccs. A 14. percben Cowels megszerezte az első hazai triplát – a hetedik távoli kísérlet ért célba... A nehéz pillanatokban Perl ragadta magához az irányítást, de mielőtt igazán lendületbe hozta volna a Falcót, időt két a vendég (16. perc: 40-36). Azonban maradt az irányítás a szombathelyi gárdánál. Másfél perccel a szünet előtt pedig át is lépte a 10 pontot a hazai fór (50-39). Pot triplája zárta az első félidőt (20. perc: 53-41) – megnyugtató előnnyel vonulhatott öltözőbe a házigazda.

Fordulás után 6-0-val nyitott Falco, igyekezett gyorsan eldönteni a meccset (21. perc: 59-41) – 18 pontos Falco-előnynél debreceni időkérés szakította meg a hazai rohanást. Rákapcsolt, próbált visszajönni a meccsbe a DEAC. Ám a Falco a biztos vezetését nem fenyegette veszély – sőt, 20 pontra tornázta fórját (26. perc: 69-49). Potis belelendült. Szenvedett, erőködött a debreceni gárda, de jobbára csak büntetőből talált gyűrűbe. A harmadik negyed végén 76-57-es eredményt mutatott a tábla – eldőlt a meccs, a záró játékrész így már csak formalitásnak tűnt. Ettől függetlenül megpróbálkozott egy huszáros rohammal a DEAC, amit könnyedén vert vissza a Falco (34. perc: 81-61). Higgadtan játszottak a hazaiak – a percek peregtek, a 20 pont körüli különbség pedig nem csökkent. Brown viszont térdsérülés miatt korán befejezte a meccset – nagy fájdalmak közepette az öltözőbe sántikált. A meccset mindkét oldalon a fiatalok fejezték be. Roppant sima győzelmet aratott a Falco.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 87-67 (24-19, 29-22, 23-16, 11-10)

Szombathely, 2870 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, negyeddöntő, első mérkőzés, vezette: Praksch P., Söjtöry T., Kovács N.

Falco: Pot 20/6,  Brown 7/3, Kovács B. 2, Tiby   10, Keller 9. Csere:  Perl 19/3, Cowels 7/3, Barac 10, Sövegjártó –, Krivacsevics 3, Horváth Á. –, Takács Zs. –. Edző: Milos Konakov.

DEAC: Govens 6/6,    Mócsán 4,  Drenovac 18/6, Gáspár 2,   Tóth Á. 7. Csere: Neuwirth 4/3, Taylor 5, Polyák 6/3, Scott 13/3, Garamvölgyi –, Balázsi –, Kenéz 2. Edző: Andjelko Mandics.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 13-8. 8. perc: 22-16.  13. perc: 27-28. 16. perc: 40-36. 20. perc: 53-41. 21. perc: 59-41. 26. perc: 69-49. 30. perc: 76-57. 33. perc: 81-61. 37. perc: 87-67.

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharc állása: 1-0 a Falco javára.

A csapatok szombaton (18.00) Debrecenben folytatják.

Nyilatkozatok:

Edzők

Milos Konakov: – Gyorsan, agresszívan játszottunk – szép győzelmet arattunk. Brown sérülését viszont nagyon sajnálom. Az elején gyorsan faultproblémákba került, keveset játszott, ezért szerettem volna neki még időt adni a pályán – reméljük, hogy nem súlyos a sérülése. Ez a csapat képes jól játszani, jól küzdeni, 15-20 pontos előnynél sem engedtünk ki. Szombaton is hasonló teljesítményre lesz szükség!

Andjelko Mandics: – Nagyon gyengén játszottunk, talán 10-15 percig voltunk egy szinten a Falcóval – ami nagyon kevés. De tudjuk miben hibáztunk, tudjuk, miben kell javulnunk: nagyon sok pontot kaptunk a festékből, és büntetőből – büntetőbőn nem azért, mert könnyen szólalt meg a síp, hanem mert rosszul használtuk a faultokat. Szombaton ennél sokkal jobb teljesítményre lesz szükség. Remélem, hogy Brown sérülése nem súlyos, és mielőbb visszatérhet a pályára.

Játékosok

Stefan Pot: – Jól, fizikálisan játszottunk, végig erős tempót diktáltunk, biztosan győztünk. De nem történt semmi különös, hiszen csak megnyertünk egy meccset, a párharc még nem ért véget. Szombaton szeretnénk hasonlóan hatékonyan, eredményesen kosárlabdázni.

Polyák László: - Nagyon nem a mi játékunkat játszottuk, nem tudtuk megnehezíteni a Falco dolgát – ez kevés volt tőlünk. Minden szinten nagyot kell előre lépnünk szombatig.