2023.05.03. 20:18

Ezúttal jobb volt az Alba - vereséggel kezdte az elődöntőt a Körmend

Az NB I.-es férfi-kosárlabdabajnokság elődöntőjének első mérkőzésén kikapott az Egis Körmend az Albánál.

Forrás: VN/archív

Fotó: Szendi Péter

A Szolnokot 3-2-re búcsúztató Egis Körmend ismét bizonyította, hogy nem lehet félvállról venni. Az Albának nem sok sikerélménye akadt eddig az idei szezonban a Rába-partiakkal szemben, így aztán joggal dörzsölték tenyerüket a vasi piros-feketék a párharc első felvonását megelőzően még úgyis, hogy a Fehérvárnál volt a pályaelőny.

Már a szerda esti találkozó első öt perce parázs csatát hozott: Somogyi triplájára Ferencz válaszolt egy újabb távolival, majd Mitchell közelijével már a vendégek voltak előnyben (3-5). A hazaiak hamar visszavették a vezetést, majd a negyed derekán nyolcpontos fórt sikerült kialakítaniuk (18-10). Előnyét a 9. percig tudta őrizni az Alba, Doktor hármasával azonban új lendületet kapott a Körmend, amely pontgazdag első negyedet követően 29-26-ról várhatta a folytatást. A második etap elején Cakarun dobhatta a vasiak első büntetőit, amelyek közül csak egy süllyedt el a gyűrűben. Eleinte sok dobás célt tévesztett mindkét oldalon, aztán az Alba elkapta a fonalat és a 14. perc végére 12 pontos előnyre tett szert (40-28). A keményen védekező hazaiak ellen beragadtak a Rába-partiak, időt kellett kérnie Kocsis Tamásnak. Zárkózás helyett azonban tovább távolodott a Rába-parti gárda, amelynek hátránya Somogyi kettesével 18 pontra nőt (49-31). A játékrész hátralévő részében sem sikerült a Körmendnek számottevően faragni a különbségen, így 52-38-cal zárult az első félidő.

Szünet után sem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez a Körmend, sőt. Philmore közelijével a 25. percben már 62-42-t mutatott az eredményjelző, kezdett eldőlni a találkozó. A vendégek időkérése sem sokat lendített a piros-feketék szekerén, amely képtelen volt felvenni a hazaiak sebességét. Nagyon sok labdát, közel kétszer annyit adott el vasi gárda, mint a házigazda a negyedik negyedig, így nem meglepő módon az utolsó 10 percnek már 25 pontos hátrányból (78-53) vágott neki Kocsis Tamás legénysége. Ahogy az sejthető volt, a záró negyed már túl kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a Körmend felálljon és újra visszajöjjön a meccsbe, miközben a Fehérvár előnye egyre csak nőtt. A házigazda végül fölényes győzelmet aratott, így lesz miért visszavágnia szombaton az Egis Körmendnek hazai környezetben.

Az egyik fél három megnyert meccséig tartó párharc állása: 1-0 az Alba Fehérvár javára.

jegyzőkönyv

Arconic-Alba Fehérvár–Egis Körmend 105-73 (29-26, 23-12, 26-15, 27-20)

Székesfehérvár, 1200 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, elődöntő, első összecsapás, vezette: Benczur T., Tóth C., Ádám J.

Fehérvár: Pongó Mar. 13/3,  Somogyi 18/6, De Cosey 20/3, Ford 3/3,  Philmore 10.  Csere: Vojvoda 19, Mbacke Diong 14, Takács Mil. 2, Szabó Zs . 6, Balsay –, Takács Mar. –, Góbi –. Edző: Alejandro Zubillaga.

Körmend: Chambers 4,    Mitchell 9/3,    Ferencz 9/3,   Adams 5/3,    Omenaka 6. Csere:   Takács K. 4, Cakarun 6, Edwards 7, Doktor 5/3, Durázi 18/6, Kiss M. –, Herczeg –. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-5. 7. p.: 18-14. 13. p.: 35-27. 16. p.: 47-31. 23. p.: 57-40. 26. p.: 66-44. 34. p.: 89-62. 38. p.: 101-67.

Kipontozódott: Takács K. (34. p.).