2023.09.22. 21:16

Mogyorósy Emléktorna: döntőben az Anorthosis és a Körmend! - fotók

v

A 17. Mogyorósy Szilárd Emléktorna a Szolnok és a ciprusi Anorthosis Famagusta csatájával kezdődött. Az Olajbányász a második negyedben nagyon kiesett a meccs ritmusából, ami végzetesnek bizonyult és végül 12 pontos vereséget szenvedett.

Szolnoki Olajbányász–Anorthosis Famagusta 65-77 (20-19, 13-24, 19-18, 13-16). Körmend, 100 néző, nemzetközi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Goda L., Jakab L., Csák M.

Szolnok: Eads 14/9, Révész 10, Thomas 10, Wiggins 8, Rudner 6/3, Pallai 6, Lukács 5/3, Pongó 4/3, Clay 2, Sebők –, Vincze –. Edző: Miodrag Rajkovic.

Anorthosis: Taylor 5, Georgios 2, Varsos 9/3, Talton 14/6, Tompazos –, Maragkos 10, Mousa 10/3, Horton 13, Skinner 14. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

A házigazda Egis Körmend korábbi trénere, Antonisz Konsztantinidesz tehát győzelemmel tért vissza korábbi állomáshelyére, az emléktorna döntőjébe vezetve a Famagustát és egy rendkívül nemes és szép gesztust gyakorolva egy Mogyorósy feliratú Anorthosis-mezzel köszöntötte az emléktorna névadójának szüleit az emléktornán. A szolnokiak pedig az esti meccs vesztesével várhatták a szombati bronzmeccset. Az osztrák grazi gárda alaposan megizzasztotta a Rába-parti alakulatot.

Egis Körmend–UBSC Raiffeisen Graz 86-83 (20-28, 19-8, 24-17, 23-30). Körmend, 500 néző, nemzetközi felkészülési kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P. A., Györfy R., Földesi Á.

Egis Körmend: Cook 17/12, Morgan 13/9, Takács K. 8, Durázi 4, Carter 16/6. Csere: Tolbert 16, Ferencz 8/6, Kiss M. –, Schmera –, Doktor –, Herczeg 4. Edző: Kocsis Tamás.

Graz: Cooks 26/3, Smith 20, Shaw 15, Siegmund –, Diggs 9, Podany –, Simonev 5/3, Anclisc 8. Edző: Ervin Dragsic.

A Körmend és a Graz mérkőzésének első negyede egyértelműen a vendégeké volt. Védekezésben ugyan voltak szép megoldásai Kocsis Tamás legénységének, de így is túl sok könnyű kosarat engedélyezett az osztrákoknak, emellett támadásban nagyon visszafogott volt a hazai csapat. A második etapban hangulatba jött a Körmend, képtelenek voltak gyűrűbe találni a vendégek, miközben a piros-feketék két pontra zárkóztak (26-28). Időt is kért a graziak trénere, ám hiába, előbb Ferencz egyenlített, majd egy remekbe szabott akció végén már a Rába-partiaknál volt az előny. Sorjáztak a vasi kosarak osztrák pontok nélkül. A lehengerlő 15-0-ás hazai szériát Diggs törte meg bő 6 perc elteltével (35-30), majd Smith is betalált, éledezett ismét a Graz, Smith újabb kettesével pedig megint egál lett (35-35). Az első félidőt végül három ponttal az Egis Körmend nyerte (39-36).

Szünet után a Herczeg, Cook, Tolbert, Morgen, Carter ötössel rohamozott a hazai együttes. Visszafogott hangulatban néha-néha díjazta a publikum a hazai csapat tapsot érdemlő megmozdulásait. A 26. percben egy újabb remek akció végén Tolbert húzta gyűrűbe a labdát, ezzel először vezetett 9 ponttal a vasi gárda (53-44), Cook duplájával pedig kialakult a kétszámjegyű különbség a felek között (55-44). A hátralevő időben biztosan tartotta előnyét Kocsis Tamás alakulata, olykor egészen szép akciókkal örvendeztetve meg a hazai tábort. A nem tudtak számottevően faragni hátrányukból, így mínusz 10-ről várhatták az utolsó negyedet (63-53). Ez persze önmagában még nem jelentette azt, hogy döntőben a Körmend, amit bizonyít, hogy a Graz négy perc elteltével nagyon komolyan megkezdte a felzárkózást és a hazai 10 pontos fór 4-re apadt (70-66). Az egyenlítés küszöbén azonban kihagyott hátul az osztrákok védekezése, a piros-feketék pedig újra 8-cal mentek (74-66). Dragsic mester ezért alaposan leszúrta játékosait. A vendégek időkérése után a Graz megint közelebb férkőzött a Rába-partiakhoz (74-70), válaszul Kocsis Tamás is magához hívta csapatát. Egyre forróbb lett az a bizonyos pite, mert 47 másodperccel a záró dudaszó előtt 79-78-at mutatott az eredményjelző, érthető módon a Körmend trénere ismét időt kért. Támadhatott a házigazda és kosár esetén nagy lépést tehetett a döntő felé. Carter ezt meg is tette, sőt, nyakában egy vendég játékossal tette mindezt, így büntetőzhetett is, amit értékesített. Az ellentámadásból a Graz is szerzett egy duplát (82-80) és szintén kapott egy büntetőt is, ez azonban kimaradt. A vége fergeteges lett, mint egy igazi bajnokin: az utolsó másodpercekben egyenlített a Graz (83-83), hosszabbításra állt a meccs, majd közvetlen a dudaszó előtt Cook is hintett még egy triplát, ezzel a szombati döntőbe juttatva a Körmendet (86-83).