2023.09.04. 13:16

NB I.: az FTC kiütötte a Zalaegerszeget - A Budapest Honvéd a ráadásban győzte le az ETO-t

A labdarúgó NB I.-ben vasárnap este az FTC idegenben 6-2-re legyőzte a ZTE-t. Az NB II.-ben a Honvéd 2-1-re nyert az ETO ellen.

Az NB I. 6. fordulójának utolsó mérkőzésén a ZTE jól kezdett az FTC ellen, a Debrecenből igazolt Mance (4.), valamint Mim (19.) találatával már 2-0-ra vezetett. Aztán belelendült a vendégcsapat, Varga Barnabás két büntetőt (27. és 37.) értékesített, majd Traore (38.) is betalált. Szünet után nem volt megállás: Varga (51.), Traore (11-esből – 86. perc) és Zachariassen  (90.) góljával 6-2-re győzött a vendégcsapat. A ZTE kiesőhelyre csúszott vissza. A másik meccsen a Debrecen jó játékkal, Loncar (62.) és Kusnyír (66.) góljával 2-0-ra nyert a Kecskemét ellen.

Az NB II.-ben a Honvéd a Haladás elleni vereséget követően nagy skalpot szerzett: a ráadásban szerzett góllal 2-1-re legyőzte a listavezető ETO-t. A Vasas Ajkán a volt szombathelyi Tóth Milán duplájával szintén 2-1-re győzött. Jól szerepel Aczél Zoltán csapata, a Kozármisleny 1-1-re végzett a Szegeddel, harmadik helyen várja a folytatást. Előtte a Nyíregyháza áll, a szabolcsi csapat 2-0-ra verte a Budafokot.

A válogatott mérkőzések miatt az NB I.-ben és az NB II.-ben háromhetes szünet következik. Az első osztály szeptember 23-án, a másodosztály 24-én folytatódik. Igaz, a csapatok a szeptember 15-i hétvégén a MOL Magyar Kupában pályára lépnek.

A nőknél a rangadón az ETO legyőzte az MTK-t.

NB II. 7. forduló: Nyíregyháza–Budafok 2-0, BVSC–Pécs 0-0, Gyirmót–Kazincbarcika 2-2, Budapest Honvéd–ETO FC Győr 2-1, Tiszakécske–Soroksár 1-0, Kozármisleny–Szeged Csanád-Grosics Akadémia  1-1, Csákvár–Credobus Mosonmagyaróvár 2-0, Ajka–Vasas 1-2, Siófok–Szombathelyi Haladás 1-1.

NB III., 6. forduló: Sopron–ZTE II. 4-1, Szombathelyi MÁV Haladás VSE–III. kerületi TVE 1-2, Komárom–ETO Akadémia 1-1, Kelen–Budaörs 2-1, Veszprém–Balatonfüred 2-1, Csorna–Puskás Akadémia II. 1-3, Tatabánya–Gyirmót II. 0-0, Dorog–Bicske 1-1.

Női NB I., 3. forduló: Haladás Viktória–Astra-HFC Üllő 2-1, Ferencvárosi TC–Budaörs 5-0, Szekszárd–Diósgyőri VTK 2-2, ETO FC Győr–MTK Budapest 3-1, Puskás Akadémia–Soroksár 6-2.