2023.09.12. 07:00

Rádóci nyolcas, újperinti hatos - Vármegyei II. osztály: a Pecöl biztosan verte a Sparit, először nyert a Bozsok - fotók

A 4. forduló mérkőzéseivel folytatódott a vármegyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság az északi és a déli csoportban.

Vaol.hu

Forrás: Szendi Péter

Észak

Kőszegi Lóránt FC–Gérce- Vásárosmiske KSE 2-1 (1-0).Kőszeg, vezette: Nagy P.

Kőszeg: Berber – Lintner (Varga D.), Szolyák, Gugcsó, Toldi, Kovács Zs., Réti (Gaál), Marti, Kiss B., Mézer, Rácz.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi (Lengyel) – Pencz (László), Németh B. (Kövesdi A.), Lerik, Mórocz (Kiss L.), Major, Nunkovics, Kovács T. (Lakatos), Csonka, Kövesdi D., Németh Z.

Gól: Lintner (2), ill. Mórocz.

A kőszegi csapat nagy elánnal, fegyelmezett játékkal kezdett a tabella élén álló Gérce ellen. Több helyzetet alakított ki, amelyekből egy távoli fejest sikerült gólra váltani. A második félidő elején egy kontrából a vendégek egalizáltak. A hazai csapatot nem fogta meg a gól, továbbra is folyamatos veszélyt jelentett a gércei kapura. Sőt, egy pontrúgást követően szép góllal szerezte meg ismét a vezetést.   Nagy iramú, jó színvonalú mérkőzést láthattak a szurkolók, megérdemelt hazai siker született.

Alsóújlaki SC–Schott Lukácsháza SE 0-2 (0-2). Alsóújlak, v.: Árpád A.

Alsóújlak: Gábor (Baba) – Gampel, Kaposi, Varga K. (Varga N.), Toldi (Hancz), Varga Á., Káldi, Vasas, Frigy (Hantó), Nagy Z. (Tóth Á.), Varga R. :

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Szentkúti, Mester (Németh Cs.), Gombás, Dan (Németh N.), Döbör (Baumgartner), Krancz (Markó), Csuka (Francia), Rozmán, Bősze.

Gól: Bolfán, Mester.

Gencsapáti KSE–Kemenesalja FC 6-3 (2-1). Gencsapáti, v.: Sály K.

Gencsapáti: Tóth Á. (Horváth Gy.) – Kovács G. (Tóth B.), Hittaller, Sulyok (Markó), Soldatenko, Dancs, Fülöp, Egyed, Lőrincz (Varga R.), Janek, Skrapits (Jónás).

Kemenesalja: Kovács K. – Németh M. (Őri), Szakál, Horváth B., Lőrincz, Czöndör (Géczi), Péter, Binder (Németh R.), Kóbor, Erdélyi, Varga R.

Gól: Dancs (2), Kovács G., Fülöp, Soldatenko, Lőrincz, ill. Lőrincz, Kóbor, Czöndör. Kiállítva: Horváth B. (52., Kemenesalja).

A hazai csapat az első félidő közepére két gólos előnyt szerzett. A harmadik hazai gól helyett azonban a vendégek a félidő végén szépítettek – sőt a második játékrész elején ki is egyenlítettek. Az 53. percben a vendégek megfogyatkoztak, a Gencs pedig szabadrúgásból ismét megszerezte a vezetést. Innentől a hazaiak rengeteg helyzetet dolgoztak ki, rúgtak még három gólt. A vendégek a végén kozmetikáztak az eredményen. A hazaiak megérdemelten nyertek a jól játszó, jól küzdő Kemenesalja ellen.

Szeleste-Pósfa SE–Sé Honvéd SE 4-0 (4-0). Szeleste, 120 néző, v.: Talabér N.

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári – Horváth M., Maráczi, Fülöp (Horváth D.), Molnár G., Baranyai (Kovács Á.), Pataki, Kiss Á. (Horváth E.), Kovács R., Horváth L. (Németh B.), Földi (Pethő).

Sé: Földi – Kovács K., Werderits, Tóth F. (Sümegi), Halmos, Nemes, Fichtacher, Pados (Wágner), Katzler (Örkényi, Hende), Kiss Máté Gergő, Kiss Márton Balázs.

Gól: Kiss Á. (2), Fülöp (2).

Kitűnő játékvezetés mellett a jobban játszó, és a győzelmet jobban akaró csapat nyert.

Uraiújfalu SE–Kemenesmagasi FC 5-1 (1-1). Uraiújfalu, 150 néző, v.: Kondor T.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó Má., Gáspár, Gallen, Szabó B., Burka (Agg), Kollárits (Keszei), Pungor Sz., Binder, Szabó T. (Csete), Pethő (Vörös). Edző:

Kemenesmagasi: Papp Á. – Poós, Molnár Zs., Horváth T. (Csempesz), Szita, Palotai, Csite, Kelemen (Csemer), Peresznyei (Koronczai), Szénégető, Molnár T. (Bándoli).

Gól: Pethő, Agg, Burka, Szabó T., Pungor Sz., ill. Szénégető.

Már az első félidőben is kezdeményezőbb volt a hazai csapat, többet birtokolta a labdát, uralta a meccset – ám helyzet minkét kapu előtt akadt, egy-egy gól esett. A második félidőben már egyértelműen az Urai akarata érvényesült, játékban és erőnlétben is felülmúlta ellenfelét, szép gólokat rúgva nyert biztosan. Remek volt a játékvezetés, hazai oldalon mindenki jól teljesített.

Pecöl SE–Elektromol- Spari FC 5-0 (2-0). Pecöl, v.: Tóth Cs.

Pecöl: Kollarics – Kiss B., Sipos (Seper), Orsós, Horváth N., Oszkó, Farkas A. (Horváth B.), Hóbor (Németh Á.), Joó, Maczek (Boncz), Nagy D.

Spari: Pungor – Varsányi, Horváth Sz., Pulai, Jónás, Boldizsár, Majtényi (Sipos), Láda (Kovács A.), Farkas Henrik Milán, Schmidt, Farkas Henrik (Holdosi).

Gól: Nagy D., Horváth N., Farkas A., Oszkó, Maczek.

A több alapemberét nélkülöző házigazda jól kezdett, sok helyzetet alakított ki – kétszer kapuba is talált. A második félidőben pedig már csak a gólarány volt kérdéses. Magabiztos pecöli siker született a forduló előtt még veretlen Spari ellen. A győzelmet a napokban elhunyt Magyar László emlékére ajánlják a hazaiak.

Bozsoki SE–Boba Sportegyesület 5-0 (3-0). Bozsok, v.: Sebesi P.

Bozsoki: Varga M. – Iker (Marti), Kratochwill, Fáth, Pál (Horváth P.), Dévényi, Varga B. (Németh R.), Szalai, Kaposi, Németh O. (Kovács P.), Kiss M.

Boba: Fábián – Balogh Mi., Horváth B. (Balogh Ma.), Bugyi, Szabó J., Dákai, Gorácz, Borsodi (Porkoláb), Szigeti, Nagy R., Prépost.

Gól: Fáth (2), Horváth P., Pál, Varga B.

A szüreti hétvégén szép számú közönség előtt léptek pályára a csapatok. Jól kezdtek a hazaiak, korán megszerezték a vezetést. A szünetig a bozsokiak akarata érvényesült, három gólos előnnyel vonultak szünetre. A második félidőben mezőnyben a Boba dominált, veszélyeztetni viszont csak szabadrúgásokból tudott. A negyedik gól után már felszabadult játéknak örülhettek a hazai szimpatizánsok. Kiváló játékvezetés mellett, ilyen arányban is megérdemelten nyert, és szerezte meg első bajnoki győzelmét a Bozsok. A hazaiaknál mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Merseváti SE–Répcelaki SE 0-1 (0-0). Mersevát, 60 néző, v.: Bagoly G.

Mersevát: Patyi – Gönye, Dénes (Kapcsándi), Takács M., Barabás, Szalai, Orbán, Homlok, Nagy Á., Takács B., Döbröntei. :

Répcelak: Németh M. – Horváth Z., Kiss  Z., Németh G. (Kovács G.), Szabó B. (Malomsoki), Németh B. (Pinezits), Krétai, Baán, Gallen, Sátori (Csontár), Kiss  Z.

Gól: Krétai.

Felejthető, tipikusan egygólos mérkőzésen a vendégeknek a hajrában sikerült bekotorniuk a győzelmet érő találatot a helyzetkihasználással hadilábon álló hazaiakkal szemben.

Az 5. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Boba–Pecöl, Kemenesmagasi–Szeleste, Kemenesalja–Alsóújlak, Répcelak–Kőszeg, Lukácsháza–Mersevát. Vasárnap, 17.00: Gérce–Bozsok, Spari–Uraiújfalu, Sé–Gencsapáti.

Dél

Nárai SK–Bajánsenye SE 0-1 (0-0). Nárai, v.: Marton A.

Nára: Holbok – Bárdics (Tamás), Máté, Vajda, Odler, Marsai, Sásdi, Czirók (Horváth D.), Lakatos, Hompasz, Szén (Takács J.).

Bajánsenye: Kalamár – Kovács, Koltai, Kósa, Hodács (Fábián), Kosár, Vitéz (Kircsi), Horváth Z., Propszt, Koczor (Horváth A.), Horváth B.

Gól: Fábián. Kiállítva: Kircsi (74., Bajánsenye).

Az első félidő a Bajánsenyéé volt, a másodikban viszont a hazaiak játszottak jobban – a meccsen öt (!) kapufát láthattak a nézők, hármat rúgtak a vendégek, kettőt a hazaiak. A győzelmet érő gólt végül a vendég szerezte, a 86. percben. A Bajánsenye példásan tisztán hagyta el az öltözőt – amiért elismerést érdemel!

Tutitextil-Körmend VSE–Rábatótfalui SE 3-2 (1-1). Körmend-Horvátnádalja, v.: Bíró O.

Körmend: Nagy M. – Berta, Papp P. (Szabó P.), Tompa, Horváth Á., Szatmáry (Kiss B.), Petrovics, Sákovits (Szemes), Németh N. (Molnár I.), Kocsis (Gaál), Frühvirth.

Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Lovenyák (Bouti), Papp V. (Bánfi-Nagy), Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó, Domján B., Horváth M., Falb (Herczeg).

Gól: Frühvirth, Szatmáry, Horváth Á., ill. Horváth M., Frühvirth (öngól).

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, második félidei teljesítménye alapján viszont megérdemelten nyert a házigazda – a nagyobb arányú különbséget a vendégek parádézó kapusa akadályozta meg.

Egyházasrádóci SE–ÖTE Ikervár FC 8-0 (7-0). Egyházasrádóc, 100 néző, v.: Mórocz Gy.

Egyházasrádóc: Bali (Horváth Bá.) – Németh Martin (Horváth Bé.), Bányik, Krajczár, Németh Marcell, Pataki, Mészáros (Spanyó), Berning, Balogh A. (Fejes), Halász (Németh G.), Zimonyi.

Ikervár: Takács – Horváth D. (Móricz), Teveli, Őri, Rövid (Czeglédi), Varga M., Molnár R., Molnár B., Varga R., Pásti, Vincze.

Gól: Balogh A. (3), Mészáros (2), Fejes, Németh Marcell, Halász.

A hazai csapat jól, gólerősen futballozott – már az első félidőben eldöntötte a mecset!

Őriszentpéter SE–Telekes MEDOSZ SE 3-4 (1-2). Őriszentpéter, v.: Monostori I.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihályka, Róka, Szabó S., Varga A., Németh A., Sály, Kulcsár, Mihály, Gaál.

Telekes: Rása – Dézsi, Osbáth, Németh M. (Vincze D.), Orsós (Nyári), Görcsi, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze M. (Valkóczi), Kónya Sz.

Gól: Németh A. (2), Sály, ill. Osbáth, Nyári, Kónya M., Osvald.

A hazai csapat hozta a szokásos formáját: gólerősen futballozott, de az egyéni hibák ismét megpecsételték a sorsát – ráadásul szerencséje sincs, és létszámgondokkal is küzd.

Újperint SE–Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 6-0 (2-0). Szombathely, v.: Szabó III. Z.

Újperint: Tanai – Sásdi (Osváth), Kovács G. (Szabó Z.), Katona, Kovács Á. (Fritz), Kiss K. (Beke), Hegedűs, Kovács Zs., Szalay (Szabó B.), Horváth B., Karvalics.

Gyöngyöshermán: Gábriel – Fülöp, Nagy T., Kopácsi, Balázs (Dénes), Kis, Bakos (Varga D.), Farkas G., Neudl, Kovács D., Séfer.

Gól: Szabó Z. (2), Szabó B., Kiss K., Kovács G., Hegedűs.

AGS Jáki SZSE–Rum KSC 1-3 (0-3). Ják, v.: Király Zs.

Ják: Dobos – Svób (Bőle), Bukits (Tót), Hajós, Máté, Homor, Molnár T., Tóta, Farkas E., Vizserálek, Kalmár (Fábián).

Rum: Marcz – Székely, Horváth T., Molnár M. (Reznyák), Szegleti, Varga M., Kovács Z., Tárkányi, Rosta, Kalmár, Horváth Á.

Gól: Farkas E., ill. Horváth Á., Székely, Svób (öngól). Kiállítva: Máté (63., Ják).

A rutinos vendég az első félidőben eldöntötte a meccset. A hazai gárda a második félidőben jobban futballozott, de csak szépítésre futotta.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK–Szentpéterfai SE 0-2 (0-2). Felsőcsatár, v.: Németh T.

Felsőcsatár: Sásdi (Krajczár) – Sipos (Kopácsi), Cobzaru (Szabó B.), Horváth L., Pehr (Krancz), Vajda (Schmalzl), Szmolek, Böhm, Márovics, Hábetler, Virág.

Szentpéterfa: Páll – Hazafi, Udvardi, Török R., Wágner K., Geosits, Skrapits D. (Völgyi), Wágner R. (Gaál), Homor, Hoós B. (Hoós G.), Skrapits I. (Török A.)

Gól: Hazafi, Skrapits I. Kiállítva: Udvardi (65., Szentpéterfa).

Az 5. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Gyöngyöshermán–Egyházasrádóc, Bajánsenye–Tanakajd. Vasárnap, 17.00: Felsőcsatár–Őriszentpéter, Ják–Telekes, Rum–Újperint, Ikervár–Nárai, Rábatótfalu–Szentpéterfa.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.