Kézilabda

2023.10.07. 21:53

Kíméletlen és precíz volt a Vida-alakulat - Az SZKKA 17 góllal verte a DVSC U19-t - fotók

A női NB I/B.-s kézilabda-bajnokság 6. fordulójában a hazai pályán játszó SZKKA nagyon magabiztos játékkal gyűjtötte be zsinórban hatodik győzelmét, ezzel továbbra is hibátlan.

Forrás: Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–DVSC Schaeffler U19 42-25 (20-7). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 350 néző, NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Hársfalvi, Mórocz.

SZKKA: Csatlós – Balogh P. 3, Pődör B. 8, Szmolek 1, Pődör R. 4, Kulcsár 3, Pálffy. Csere: Christe – Szeberényi 2, Varga N. 8, Dombi 7, Böhm 3, Kazai, Wutschi 2, Török, Gönczöl 1. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 7. perc: 5-0. 19. p.: 10-5. 26. p.: 16-6. 36. p.: 26-10. 43. p.: 31-13. 56. p.: 40-19.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Bár csak utánpótlás csapatként beszélünk a DVSC-ről az NB I/B.-ben, a szombati összecsapás előtt nem lehetett figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy az előző fordulóban a hajdúsági fiatalok 29-27-re megverték az Esztergomi Vitézeket. Ez intő jel volt a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia számára, ennélfogva nem is vette félvállról a meccset. A kellő komolysággal pályára lépő házigazda vasiak a 7. percben már 5-0-ra vezettek, ezzel tudtára adták az ellenfélnek, hogy a Haladás Sportkomplexumban aligha lesz esélye bármiféle meglepetést okozni. A félidő derekáig tudták tartani ezt a különbséget a DVSC fiataljai, majd a 19. perctől kezdve hirtelen nyílni kezdett az olló, a 26. percben pedig már 10-zel vezetett az SZKKA (16-6). A félidő legvégén ismét megsorozta ellenfelét a hazai gárda, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó (20-7).

A második félidőben már csak az volt kérdés, mennyi lesz közte a végén. Vida Gergő tanítványai szünet után is nagy kedvvel játszottak. A második félidő elején ugyan nem a védekezés játszotta a főszerepet, gólra gól volt a válasz mindkét oldalon. A 38. perctől újabb hosszú vendég gólcsend vette kezdetét, miközben a szombathelyiek rendre folyamatosan növelték előnyüket. A 47. percben Szeberényi góljával kialakult a 20 gólos különbség (34-14). A találkozó hajrájában kicsit kozmetikázni tudott az eredményen a DVSC, de ettől függetlenül továbbra is hibátlan a bajnokság éllovasa.