Eredmények

2023.10.05. 20:43

NB II.-es kézi: kiütéses sikerek értékes gotthárdi pontotszerzéssel

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában a Cell és a Bük is nyert, a Sárvár azonban kikapott. A férfiaknál a 6. fordulóból előrehozott meccsén ikszelt a Szentgotthárd.

Nem volt gyenge pontja a Büki TK Bükfürdőnek

KK Ajka–Sárvárfürdő Kinizsi SE 33-27 (15-13). Ajka, 100 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Cseszregi, Papp.

Sárvár: Tömő – Horváth I. 7, Molnár 1, Barcza 6, Gutecz 1, Ács 9, Gerencsér. Csere: Jurik, Varga (kapusok), Szemes 2, Horváth D., Kozma, Oláh, Németh H., Cser 1. Edző: Skoda Bence.

Gyengén, sok hibával kezdte a mérkőzést a Sárvár. Hullámzó volt a játék képe, az Ajka kihasználva a vendégek hibáit többször ellépett 2-3 góllal, de a Kinizsi mindig felzárkózott. Szünet után már végig a lelkes házigazda játszott fölényben, amely biztosan nyert.

VKL SE Győr–Celldömölki VSE 21-35 (11-17). Ikrény, 80 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Redling, Uhrin.

CVSE: Szalai N. – Gyurák 4, Szomorkovits 2, Győrffy 4, Szecsődi 6, Szélesi 1, Pup S. 4. Csere: Balogh V. – Győrvári 1, Erdélyi 1, Török 5, Deé 2, Hornyák 3, Pup R. 2. Edző: Erőss Péter.

Ezúttal is érkeztek kölcsönben fiatalok Szombathelyről, akiknek köszönhetően folyamatosan tudta rotálni csapatát Erőss Péter. A CVSE védekezése a kapusokkal kiegészülve kifejezetten jól működött, így sok kontra támadást tudtak végigvinni a vasiak. A celliek minden játékosa jól teljesített, rengeteget dolgoztak a lányok a sikerért, ami nem várt, nagy különbségű győzelem formájában hozta meg gyümölcsét.

Lipót Pékség–Büki TK Bükfürdő 28-41 (15-17). Lipót, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Gyimesi, Kékesi.

Bük: Szücs I. 1 – Varga Zs. 5, Szabó D. 5, Tóth V. 10, Tar-Pukler 11, Marton 2, Gősi 4. Csere: Büki – Lékai 3. Edző: Baranyai Enikő.

Nagyon jól kezdték a meccset a bükiek, akik remek védekezésüknek, kiváló kapusteljesítményüknek, szemfüles labdaszerzéseiknek köszönhetően gyors lerohanásaikkal esélyt sem adtak a házigazda Lipótnak.

BFKA II.-Balatonfüred–Szentgotthárdi VSE 21-21 (8-10). Szentgotthárd, 55 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Bán-Farkas, Székely.

SZVSE: Kovács R. – Hertelendy 5, Luthár 2, Háklár 5, Vujovic 1, Katona 1, Németh D. 2. Csere: Kanics – Császár 2, Horváth N., Sipőcz, Szücs 2, Vadász 1, Rónai K., Séger, Kozma. Edző: Ernst Attila.

A találkozó első félidejében 3-4 gólos előnyre tett szert a győzelemre jóval esélyesebb füredi együttes, ám a szünetre ezt 2-re csökkentette a házigazda Gotthárd. A vasiak a folytatásban egalizáltak, majd végig fej-fej mellett haladt a két együttes, így győzelemmel felérő döntetlent értek el a szentgotthárdi fiúk.