Birkózás

2023.11.15. 13:58

Ezüsttel zárt a kőszegi birkózó a kassai tornán

Pusztai Dominik, a Kőszegi SE birkózó szakosztályának tehetsége a dobogó második fokára állhatott fel a kassai nemzetközi szabadfogású birkózó versenyen.

Forrás: Kőszegi SE

Pusztai Dominik a Kőszegi SE képviseletében 48 kg-ban indult az U15-ös serdülő válogatott tagjaként. A Kassán rendezett nemzetközi szabadfogású birkózó tornára egyébként Bulgáriából, Ukrajnából, Lengyelországból, Ausztriából és Szlovákiából érkeztek a versenyzők. Dominik két technikai tussal nyert összecsapását követően a döntőbe jutásért egy bolgárral mérkőzött meg. A rendkívül kiélezett, szoros csatát végül a kőszegiek tehetsége nyerte (6-6). A döntőre elfogyott a vasi birkózó ereje, így idei éremkollekciója egy újabb ezüstmedállal lett gazdagabb, hiszen legutóbbi versenyén, az U15-ös diákolimpián is hasonlóan szerepelt.