2023.11.25. 20:00

Gálameccs a Falcótól - nem okozott problémát a Debrecen - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely simán verte a vendég Debrecent.

Fotó: © Cseh Gábor

A Falco kedden még Bajnokok Ligája-meccset vívott: egy hajtós, végletekig kiélezett csatában bukott el 87-90-re hazai pályán a görög Peristeri ellen. Hazai porondon menetel a címvédő, nyolc bajnokijából csak egyet veszített el, előző négy mérkőzését megnyerte, második a tabellán. A DEAC nyögvenyelősen kezdte a szezont, de aztán belelendült, előző három bajnokiját behúzta, negyedik helyre jött fel a tabellán.

A Falco energikus játékkal, és 12-0-val kezdte a meccset – jól védekezett, jól támadott a házigazda. Labdaszerzés után ért el könnyű pontokat, távolról is jól dobott. Időt is kért a  vendégek kispadja. Visszatérve a pályára megtört a jég, gyűrűbe talált a DEAC is. De maradt az irányítás a hazaiaknál. Pongó második triplája után átlépte a 10 pontot a szombathelyi fór (6. perc: 18-6). Az etap vége felé rendezte sorait a vendég, befékezte a hazai rohamokat, így valamelyest kiegyenlítettebbé vált a meccs. De az első negyedet így is 13 ponttal nyerte meg a Falco. A második játékrész elején viszont robbantott a DEAC, szorossá tette a csatát, alaposan felzárkózott (12. perc: 30-24). Időkérés után is nehezen váltott ritmust a Falco, de a stabil vezetését igazán nagy veszély nem fenyegette (15.perc: 40-31). Igaz, a jól küzdő DEAC látótávolságban tartotta ellenfelét. A félidő hajrája azonban ismét a hazaiaké volt. Ráléptek a gázpedálra, és ismét megléptek – a DEAC szinte csak büntetőből tudott gyűrűbe találni a vendég. A nagyszünetben 51-36-os eredményt mutatott a tábla (20. perc: 51-36).

Fordulás után váltott pontokkal nyitottak a felek, állandósult a stabil hazai előny. Aztán eljött az idő, amikor a Debrecen már nehezen tartotta a Falco erős tempóját – a 24. percben, 59-41-es állásnál időt kért Mandics mester. Eldőlni látszott a meccs. Jól védekezett, gyorsan ment át támadásba a Falco – 20 pont fölé nőtt a hazai fór (63-41). És úgy tűnt, hogy innentől már csak a különbség kérdéses – nagyon gyorsan eldöntötte a meccset a Falco. A negyedik negyed 67-48-as állásról kezdődött. De a DEAC nem adta fel, minden mindegy alapon megpróbálkozott egy huszáros rohammal – 5-0-val nyitotta a játékrészt. Amire a Falco szintén 5-0-val válaszolt (33. perc: 72-53). A folytatásban aztán kicsit leült a meccs, mindkét fél jól tudta, hogy eldőlt a csata. A játékvezetők még alaposan megszóratták büntetőkkel a vendéget, de ennek már nem volt jelentősége – mert nem volt egy súlycsoportban a két csapat (36. perc: 79-59). Simán, a vártnál jóval könnyebben nyert a Falco.

jegyzőkönyv
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–DEAC 87-68 (29-16, 22-20, 16-12, 20-10)
Szombathely, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P., Farkas G., Balog Gy.
Falco: Pongó 11/9, Tanoh Dez 7, Benke 11/3, Tiby 19/3, Keller Á. 2. Csere: Perl 19/3, Pot –, Barac 6, Krivacsevics 3, Verasztó –, Jordano 5/3, Kovács B. 4. Edző: Milos Konakov.
DEAC: Edwin 14, Hőgye 4, Drenovac 15, Williamson 5, Buljevics 6/3. Csere: Mócsán 16/9, Buckles 6/3, Ságodi 2, Csizmadia –, Várszegi –. Edző: Andjelko Mandics.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-0. 6. perc: 18-6. 12. perc: 30-21. 15. perc: 40-31. 20. perc: 51-36. 24. perc: 59-41. 27. perc: 65-45. 30. perc: 67-48. 33. perc: 72-53. 36. perc: 79-59. 39. perc: 85-63.
Kipontozódott: –.

Edzői értékelés:

Milos Konakov: – Jól kezdtünk, gyorsan nagyobb előnybe kerültünk – ez is a taktikánk része volt. De a fiúk szinte az egész mérkőzésen megvalósították azt, amit elterveztünk: nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, ezt jelzi, hogy a DEAC 14 labdát adott el, a 23 gólpasszunk pedig arra utal, hogy csapatként játszottunk. Dolgozunk tovább keményen, mert következik egy nagyon fontos meccs: jön hozzánk az Alba.

Andjelko Mandics: – Az egész meccsen talán volt összesen hét jó percünk – ez egy gyengébb ellenfél ellen is nagyon kevés, nem hogy a Falco ellen. Amúgy a Falco a játék minden elemében jobb volt, uralta az egész mérkőzést. Gyengén kezdtünk, bizonyára ez meghatározta, hogy így alakult az eredmény, a játék képe. Próbálunk tanulni a történtekből, és megyünk tovább, mert fontos meccsek várnak ránk.