2023.12.02. 19:58

Körmendi kosárgála - nem tudott partiban lenni a Kecskemét a vasiakkal - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában az Egis Kömend kíméletlenül bedarálta a Kecskemétet, amelyet végül 24 ponttal gyűrt le.

Forrás: Szendi Péter

Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-70 (28-11, 26-15, 22-22, 18-22). Körmend, 1850 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Kapitány G., Györfy R., Kapusi G.

Körmend: Morgan 22/12, Takács K. 10/6, Ferencz 12/6, Durázi 9, Tolbert 16/3. Csere: Djogo 9/3, Sylla 6, Kiss M. 8/6, Herczeg –, Schmera 2, Geröly –, Tóth-Erdei –. Edző: Kocsis Tamás.

Kecskemét: Sinik 5, Bogues 12, Ivkovics 6, Lawrence 19, Dramicsanin 10/3. Csere: Kucsera 4, Tóth Bar. 10, Wittmann 4, Körmendi –, Tóth Bal. –, Tóth P –, Gera –. Edző: Forray Gábor.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-5. 6. perc: 17-5. 10. perc: 28-11. 13. perc: 33-17. 16. perc: 42-22. 20. perc: 54-26. 23. perc: 61-33. 26. perc: 68-38. 30. perc: 76-48. 34. perc: 87-56. 38. perc: 94-64.

Kipontozódott: –.

A Körmend és a Kecskemét is nehéz mérkőzésre számíthatott a Rába-parton, kulcsfontosságú volt a győzelem mindkét fél számára. Forray Gábor, a vendég alföldiek edzője klubja hivatalos honlapján dicsérte a Körmendet, és emlékeztetett, hogy az utóbbi mérkőzéseken rendre partiban voltak a náluk előrébb rangsorolt ellenfelekkel szemben, ám a végén kiénekelték a sajtot a szájukból. Elsősorban saját magukat kell legyőzniük - vélekedett a Kecskemét edzője. A lilák Karahodzsics nélkül érkeztek, míg hazai oldalon Cook és Doktor továbbra is hiányzott, így klasszikus irányító nélkül vonultak csatába a piros-feketék, akiknél Djogo már ott volt a pályán a bemelegítés során.

A héten 21. születésnapját ünneplő Takács Kristóf hármasa adta meg a meccs alaphangját, majd erre gyorsan reagálva Sinik, Lawrence és Dramicsanin pontjaival már a vendégeknél volt az előny (3-5). 12-0-ás rohammal válaszolt a Körmend, Forray Gábor pedig kénytelen volt időt kérni. A kezdő negyed első felében képtelen volt tartani a lépést a Kecskemét a Rába-partiakkal, akik szebbnél szebb akciókkal örvendeztették meg a tábort, megvolt a tempó, a kellő agresszivitás és koncentráció védekezésben, sőt, lepattanózásban is magasan ellenefelük fölé nőttek, amivel nem tudott mit kezdeni a Forray-alakulat. Ferencz duplája és Morgan triplája után a 7. percben már 15-tel ment az MTE (20-5). Wittmann büntetőire Tolbert és Kiss Mátyás is 1-1 hármassal reagált, 26-7, közelítettünk a 20 pontos különbséghez. Lawrence közelije zárta az első negyedet, amelyet parádés játékkal abszolvált a Körmend (28-11).

A rövid szünet után Lawrence és Sinik dupláival próbált közelíteni a lila mezes vendég gárda, amelynek sorozatát Sylla zsákolása törte meg. A 14. percben Tóth Barna kettesével 33-20-at mutatott az eredményjelző, Kocsis Tamás pedig időt kért, mert támadásban kissé megtorpant a csapata. Használtak az edzői instrukciók, Durázi vezérletével és egy remekbe szabott Ferencz-triplával meglett közte a 20 (42-22)! Forray Gábor pedig annak rendje és módja szerint rögtön magához rendelte együttesét. A piros-fekete úthenger nem állt le, 8-0-val robogott tovább a Körmend-expressz, 1 perccel a félidő vége előtt Morgan kosarával 50-22-re távolodott a vasi gárda. Kucsera zsákolása törte meg a vendégek gólcsendját, majd a negyed legvégén Ferencz büntetőzött hibátlanul, illetve Bogues és Morgan is elsüllyesztett 1-1 középtávolit, így 54-26-tal zárult az első félidő, amelynek során mélyen várakozáson alul szerepelt a Kecskemét. 63 százalékos hazai dobóhatékonysággal szemben az alföldiek 39 százalékban használták ki helyzeteiket. Egyetlen triplát sem jegyeztek, míg a házigazda 14 kísérletéből 6-szor volt eredményes. Támadó- és védőlepattanók tekintetében is jócskán ellenfele fölé nőtt a Kocsis-csapat (20-9).

Fordulás után Tolbert közelijével már a 30 is megvolt közte (56-26), Dramicsanin egy hármassal próbált gyorsan kozmetikázni az eredményen. Ahogy ilyenkor lenni szokott, biztos előnye tudatában kissé könnyelmű lett a Körmend, a KTE pedig igyekezett kihasználni a hazai hibákat. Ennek ellenére számottevően nem sikerült közelíteniük a vendégeknek a hazaiakra. A 25. percben Morgan félpályánál csente el a labdát Wittmanntól majd zsákolt egy nagyot (63-37). Djogo becsülettel szedte a védő lepattanókat, Morgan pedig megállíthatatlan volt távolról, zsinórban három triplát is a helyére tett. A 28. percben már több mint 30 ponttal ment a Rába-parti alakulat (73-42), a negyed végére azonban sikerült valamicskét faragnia hátrányán a Kecskemétnek (76-48). Ferencz és Takács pontjaival menetelt tovább a Körmend a záró etap elején, majd a játékrész második felében Djogot leszámítva fiataljait küldte pályára Kocsis Tamás. Forray Gábor is hamar belátta, hogy itt már nincs mit tenni, így ő is lecserélte a felnőtteket, akiknek a helyén az ifik bizonyíthattak. Végül a vártnál sokkal könnyebben, 24 ponttal verte a vasi együttes a Kecskemétet.