Kézilabda

2023.12.15. 19:37

Megvan a 13. is! - Fontos rangadót nyert az SZKKA Érden

A női NB I/B-.s kézilabda-bajnokság 13. fordulójában az első negyedórát leszámítva uralta és megnyerte az SZKKA az Érd elleni rangadót.

Fotó: Cseh Gábor

Érd–Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 34-38 (19-19). Érd, 250 néző, női NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Bóna, Földesi.

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok), Pődör R. 9, Pálffy 2, Kulcsár 4, Pődör B. 12, Varga N., Szeberényi, Szmolek 4, Balogh P., Kazai 7. Edző: Vida Gergő.

Az eredmény alakulása. 8. perc: 6-2. 18. p.: 12-12. 25. p.: 16-18. 35. p.: 20-22. 45. p.: 25-28. 55. p.: 30-32.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/7, ill. 3/5.

Az év zárásaként a szezon eddigi talán legkeményebb rangadója várt Pődör Rebekáékra, akik a tavaly még NB I.-es Érd ellen léptek pályára pénteken este. Eddig gyakorlatilag sétagalopp volt az NB I/B. a vasiaknak, akik folytatni akarták elképesztő győztes szériájukat, hiszen eddig 12 meccsükből mind a 12-t menyerték. A rangadót a házigazda kezdte jobban, sőt, olyannyira lendületbe került, hogy a nyolcadik percben már négy góllal vezetett a vendégek előtt (6-2). Mindeközben öt percen keresztül gólképtelen volt a szombathelyi csapat, amelynek nem könnyítette meg a dolgát Szmolek kétperces kiállítása. Idő kellett, mire akklimatizálódott az SZKKA, amely Pődör Rebeka vezérletével negyedóra elteltével ledolgozta hátrányát, majd a 19. percben Kazai révén már a vasiaknál volt az előny (12-13). Ekkor már egyértelműen uralta a meccset az SZKKA, Pődör Rebeka tarhatatlan volt, hatalmas kedvvel játszott, így nemvéletlen, hogy már az első félidőben hét gólig jutott. Öt perc volt vissza szünetig, a vendégek pedig már három találattal mentek (15-18), ám megrázta magát az Érd és végül Dávid-Azari hetesével egyenlített (19-19).

Térfélcserét követően is a vendég vasiak voltak koncentráltabbak. Szűkös előnnyel ugyan, de 1-2 góllal folyamatosan vendéglátója előtt járt a Szombathely. A 40. percben Pődör Rebeka újabb góljával ismét hárommal ment a vasi gárda (22-25), csakhogy az Érd nem hagyta jobban elszakadni Vida Gergő tanítványait és hamar visszazárkózott egyetlen találatra (25-26). Időt kért az SZKKA mestere, rendezni kellett a sorokat. Ez sikerült is, hiszen az Érd öt percen keresztül képtelen volt betalálni, a Pődör-lányok lövései azonban utat találtak a hazai kapuba (25-28). A hazaiak még belekezdtek egy nagy hajrába, de észnél voltak a szombathelyiek, akik végül négy góllal győztek.