2023.12.04. 11:04

Pályán a Körmend és a Falco U20-as gárdája - Két győzelem, egy vereség a mérleg

Az Egis Körmend küzdelmes győzelemmel folytatta az NB I.-es U20-as kosárlabd-bajnokságot. A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely két meccset játszott: hazai pályán nyert, idegenben kikapott.

Németh Bálint nagy formának örvend – ontja a pontokat, a triplákat

Forrás: Falco KC

Egis Körmend–Kecskeméti TE-NJE  74-65 (22-14, 9-20, 23-19, 20-12). Körmend, NB I.-es U20-as kosálabda-mérkőzés, vezette: Bognár, Schneider.

Körmend: Tóth-Erdei M. 3/3, Herczeg 16/6, Farkas –, Geröly 13/6, Schmera 30/9. Csere: Mogyorósy 9/3, Hadnagy 2, Szalai 1. Edző: Németh Levente, Palánk Bálint.

A végig kiélezett mérkőzésen a hazaiak az utolsó negyedben tudták a maguk javára fordítani az eredményt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Alba Fehérvár 85-71 (29-17, 20-27, 16-12, 20-15). Szombathely, NB I.-es U20-as kosálabda-mérkőzés, vezette: Csák M., Schneider B.

Falco: Arnóczi 9/3, Hansen 15/3, Németh B. 21/18, Kapui 2, Takács Zs. 25/3. Csere: Feitli 4, Pallag 4, Szigetvári –, Hansági 2, Sándor 2, Horváth Á. 1, Kiss H. –. Edző: Svajda Gábor, Horváth Csaba.

A vendég az első félidőben mér tartotta valamelyest a lépést – a folytatásban aztán ellépett a Falco, és biztos győzelmet aratott.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-64 (15-24, 20-17, 14-9, 20-14). Szolnok, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fehérvári G., Fenyvesi Z.

Falco: Arnóczi 4, Hansen 9, Németh B. 24/21, Kapui 7/3, Takács Zs. 14/3. Csere: Hansági 4, Feitl –, Kiss H. 2, Szigetvári –, Horváth Á. –, Pallag –. Edző: Svajda Gábor.

Végig kiélezett, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. A Szolnok az utolsó percekben csikarta ki a győzelmet – igaz, súlyos sérülés miatt a hajrára elvesztette egyik kulcsemberét a Falco.