Eredmények

2023.12.11. 16:29

U20: mindkét vasi gárda elbukott

Az NB I.-es U20-as kosárlabda-bajnokságot az Egis Körmend és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely korosztályos csapata is fájó vereséggel folytatta – a Körmend idegenben, míg a Falco KC hazai pályán kapott ki.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend  71-57 (18-5, 14-23, 22-16, 17-13). Szolnok, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Fehérvári, Mezei.

Körmend: Tóth-Erdei M. 16/6, Herczeg 9/3, Farkas –, Geröly 15/9, Schmera 6. Csere: Mogyorósy –, Bakóczai-Ihrig –, Hadnagy 7/3, Papp –, Szalai 4. Edző: Németh Levente.

Az első negyedben jelentős előnyt szereztek a hazaiak, ami aztán a folytatásban meg is határozta a mérkőzés alakulását. A második félidőben ugyan még egyszer közel kerültek a Szolnokhoz a vendégek, de végül  megérdemelt hazai győzelemmel zárult az összecsapás.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 79-86 (21-27, 20-12, 20-30, 18-17). Szombathely, NB I.-es U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Csák M., Herczeg Á.

Falco: Hansen 30/12, Németh B. 10/6, Kapui 3/3, Hansági 5/3, Takács Zs. 29/3. Csere: Feitl 2, Pallag –, Kiss H. –, Szigetvári –, Horváth Á. –. Edző: Svajda Gábor.

Kiélezett, hektikus mérkőzést vívtak a felek, sokszor váltott vezetést mutatott az eredményjelző – a szünetben például még a Falco vezetett 41-39-re. A harmadik negyed azonban jobban sikerült a zalaegerszegi gárdának, amely az ekkor szerzett előnyével már jól sáfárkodott a folytatásban – és végül megnyerte a harcos összecsapást.

Az Egis Körmend (7 győzelem/4 győzelem) a 3., a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (6 győzelem/6 vereség) pedig a 8. helyen áll a 14 csapatot felvonultató U20-as tabellán.

A két Vas vármegyei rivális a következő, 12. fordulóban éppen egymással meccsel: szombaton 12 órakor az Egis Körmend a Falco-Vulcano Energia KC Szombathelyt látja vendégül – nagy csatára van kilátás!