2023.12.08. 20:03

Végzetes első negyed - Nyerhető meccset bukott el a körmendi alakulat Szolnokon

Nyerhető meccset bukott el a körmendi alakulat Szolnokon

Forrás: Szendi Péter

Két szinte teljesen azonos mérleggel rendelkező csapat találkozott a tiszaligeti csarnokban pénteken este. Igaz, a vendég Körmendnek jobb volt a dobott és kapott pontjainak aránya a házigazda Szolnokéhoz képest. A pontgyártást Wiggins kezdte egy zsákolással, majd Ferencz hármasa talált utat a gyűrűbe. Az első percekben folyamatos adok-kapok zajlott a pályán, mígnem az ötödik perchez érve először nyúlt el hét ponttal az Olaj (15-8). Időt kért Kocsis Tamás. Hiába, sokkal hatékonyabban szedte a lepattanónak a jászsági alakulat, aminek eredményeként a felek közti különbség egyre csak nőtt a hazaiak javára – a hatodik percben már 10-zel ment a Szolnok (19-9). Gyatrán dobott a vasi gárda, beszédes volt a 26%-os dobóteljesítmény, így nem meglepő módon 12 ponttal nyerte az első negyedet az Olaj (28-16). A második etap elején már 15 ponttal is vezetett a házigazda (31-16), és bár küzdött a Körmend becsülettel, 10 pontnál közelebb nem férkőzött a hazaiakhoz (34-24). A dobóforma valamicskét javult vendég oldalon, de ez még ahhoz kevés volt, hogy megszorongassa a Rába-parti alakulat a vendéglátókat. A 19. percben Durázi pontjaival újra 10-en belül volt a Körmend (41-33). Pongó közelijével zárult az első félidő, amelyet teljes egészében uralt a Szolnok, ugyanakkor a 43-33-as állás azt is sugallta, hogy semmi sincs veszve körmendi szempontból.

Ennek szellemében vágott neki a harmadik negyednek a vasi együttes, amely csakhamar hét pontra csökkentette hátrányát (45-38). Lukács gondoskodott arról, hogy megint kétszámjegyűre duzzadjon a felek közti differencia (50-38), ám Ferencz tripláira nem volt ellenszere a Szolnoknak, így a körmendi ikon hatodik hármasa után a 25. percben már csak öt volt közte (52-47). Mélyről jött vissza a Kocsis-legénység, újra nyílt lett a meccs. Nem tudott meglépni a házigazda, a Körmend pedig szívósan üldözte ellenfelét. A negyed végül Eads közelijével zárult, 63-57-es állásról rugaszkodtak neki a csapatok a záró játékrésznek, amelyet Morgan egy sikeres közelivel nyitott (63-59). Vérszemet kapott a Körmend, a kérdés csak az volt bírja-e erővel, koncentrációval két rutinos irányítója hiányában az utolsó, kritikus perceket a Kocsis-csapat. A válasz úgy tűnt, hogy nem. Az etap derekán ugyanis újfent 11 pontos előnyre tett szert a Szolnok (75-64). A Körmend még innen is megpróbált felállni, derekasan küzdött, de csodát tenni nem tudott. Sokba került az első negyed, nyerhető meccset buktak a vasiak.

jegyzőkönyv

NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend 79-73 (28-16, 15-17, 20-24, 16-16)

Szolnok, 2000 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földházi T. P., Frányó P., Farkas G.

Szolnok: Clay 4, Pallai 4, Lukács 11/3, Eads 8/3, Wiggins 16. Csere: Pongó Máté 4, D. Thomas 8, Little 13, Rudner 3/3, Révész 8/6. Edző: Miodrag Rajkovics.

Körmend: Morgan 13, Takács K. 2, Ferencz 20/18, Durázi 15/6, Tolbert 11/3. Csere: Sylla 2, Djogo 10, Kiss M. –, Herczeg –. Edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-6. 6. p.: 19-9. 13. p.: 33-19. 17. p.: 41-26. . 23. p.: 49-38. 27. p.: 56-50. 34. p.: 73-64. 38. p.: 77-69.

Kipontozódott: Tolbert (39. p.).