2024.01.14. 15:31

Sakk: Szakolczai Alex első helye

A felnőttek között nyert versenyt a Haladás VSE kilencesztendős játékosa

Fotó: Haladás VSE

A Haladás VSE 9 éves sakkozója, Szakolczai Alex felnőttmezőnyben nyert rangos versenyt.
A IX. Prémium Nemzetközi Évadnyitó openen négy ország 49 játékosa ült asztalhoz a „B” csoportban, amely 1800 alatti értékszámúaknak biztosított lehetőséget. A szombathelyiek ifjú, 9 éves sakkozója, Szakolczai Alex nyolcadikként vágott neki a viadalnak, ami igen intenzív ütemben folyt, négy nap alatt bonyolították le a hét fordulót, így naponta négy-hat órányi küzdelem várt a résztvevőkre. Alex kiegyensúlyozott játékkal gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott: 5,5 ponttal, veretlenül végzett az élen kimagasló mezőnyértékének köszönhetően. Párosítása erősségére jellemző, hogy az első hét helyezetből öttel, köztük számos felnőttel is összekerült. Nagyszerű teljesítményével 52 Élő-pontot kasszírozott, amivel korosztálya legjobb 30 versenyzője közé léphet a világon.